S láskou dosiahneme viac.
13. januára 2025 22:12,
Prečítané 1 076x,
zoran44,
spoločnosť
Predstavte si, že nejaký človek urobí niečo zle a vy ste ten čo na neho má dohliadať, či je to už vzťah nadriadený – podriadený, učiteľ – žiak alebo rodič – dieťa.
Ide o to, že ak tento človek urobil niečo zlé alebo neurobil čo mal, ako k nemu pristupovať. Často sa stáva, že reagujeme v takýchto situáciách dosť prudko. Stáva sa, že páchateľ dostane vynadané alebo je hrubo urážaný za jeho neschopnosť alebo na neho nakričia. Lenže takýmto prístupom tomu človeku ubližujeme a on nám to chce oplatiť alebo zatrpkne alebo mu to spôsobí rany ktoré ho bolia.
Vyzerá to tak, že aj vo vypätých situáciách je lepšie pristupovať k páchateľovi s láskou. Síce jasne vyžadovať čo je potrebné, ale pritom všetkom brať ohľad na páchateľa a jeho citovú stránku. Naozaj sa mi to potvrdzuje, že keď som pokojný stáva sa pokojnejšia aj druhá strana a keď ja konám agresívnejšie, tak to spôsobuje rozdráždenie a zhoršenie situácie.
Použiť argumenty, ale dať lásku – zdá sa mi, že to je naozaj správna cesta. Každý človek túži po tom, aby sa s ním zaobchádzalo s láskou aj my sami po tom túžime. Takže ak my potom túžime, je zrejme správne takto pristupovať aj k iným ľuďom.
01.09.2025
Čo by sa podľa vás udialo? Podľa mňa by ľudia po celom svete začali opúšťať nenávisť, závisť, klamstvo, násilie, vraždenie, prostitúciu a podobne. Svet by sa začal pomaly stávať odleskom skutočného raja, ktorý je vo svetlých výšinách. Prečo sa tak doposiaľ neudialo? Pretože Abd-ru-shin podobne ako Ježiš si dovolil aj kritizovať cirkev. No ale čo mali robiť, [...]
31.08.2025
Stvoriteľ nás všetkých nabáda, aby sme žili čestný, férový život a druhým neubližovali. V Biblii sa často hovorí o hriechu. Rozumiem pod tým, keď niekto inému ublížil alebo konal nečisto. Žiaľ cirkev k odpykaniu viny zaujala príliš mäkké stanovisko, podľa vyjadrení Abd-ru-shina. Stalo sa tak zrejme v snahe prilákať čo najviac veriacich do cirkvi a kostolov. Kňazi [...]
25.08.2025
Keď ma niekto požiada o pomoc a mám na to čas a možnosti, tak rád pomôžem. Už sa mi to mnohokrát potvrdilo, že pomáhať sa oplatí. Niekedy sa stávajú až fascinujúce udalosti. Predstavte si, že akurát nejaký čas riešite dosť veľký problém a hľadáte možnosti ako to vyriešiť. V tom vás niekto osloví, či by ste mu s niečím pomohli. Rozhodnete sa dotyčnému [...]
Celá debata | RSS tejto debaty