Nechajme morálne súdy na Stvoriteľa.

Žijeme svoje životy zažívame a pozorujeme rôzne situácie. Šťastní sú tí ktorí vedú ideálny usporiadaný život. Klobúk dole pred týmito ľuďmi oni už našli tú správnu cestu. Majú harmóniu a šíria ju okolo seba. Nie je náhoda, že to majú. Oni správne konali, správne sa rozhodovali a toto je ich spravodlivá odmena.

Ale vidíme okolo seba aj ľudí, ktorí ešte nie sú v takejto harmónii. Ešte stále sú na tejto Zemi prítomné aj hádky, podvody, zákernosti, neprajnosti, nevera, rozvody, závislosti a podobne. Každý z nás riešime svoje každodenné starosti a to dlhodobejšie, či krátkodobejšie – jednoduché aj vážne. Môžeme svoju situáciu svojim konaním zlepšiť, udržať súčasný stav, ale môžeme stav vecí aj zhoršiť.

V tomto celom je podľa mňa kľúčové snažiť sa o posun k lepšiemu aj keď by to mal byť čo i len nepatrný posun. Sú prípady keď nejaký človek môže mať skutočne zamotaný osud. Povedzme si na rovinu, podľa karmických zákonov môže si za to sám. Ale my všetci sme tu na Zemi, aby sme veci dávali do poriadku. Veľké nebezpečenstvo však vidím v posudzovaní ľudí. Keď človek súdi iného človeka naozaj to nemusí dopadnúť dobre.

Zoberme si čo jeden človek vie o druhom, keď sa bavíme len o pozemských pomeroch a jeho vnútornom citovom živote. A to nehovorím ak zoberieme do úvahy existenciu minulých životov. Teraz si skutočne predstavte človeka, ktorý sa niekam zaradil má svoju rodinu, priateľov, určitý zabehnutý stereotyp. A teraz tento človek zistí, že nie je vnútorne šťastný a chce svoj život zmeniť. Naráža však na nepochopenie svojho okolia, svojej rodiny atď.. Teraz je tu dilema: Má ísť za hlasom svojho srdca a byť šťastní alebo má podľahnúť tlaku rodiny a okolia a má zotrvať v starých koľajách a byť vnútorne nešťastný?

Zdá sa mi, že pri posudzovaní svojich blížnych by sme mali byť veľmi opatrní, pretože sa kľudne môže stať, že to čo sa nám javí ako zlé nesprávne konanie je v skutočnosti približovanie sa k ideálnemu. Ten proces rozuzľovania karmického klbka sa nám môže zdať zvonku nesprávny. Ale čo my vieme o vnútorných citoch tohto človeka, čo my vieme o jeho minulých životoch? Preto si myslím, že je lepšie nechať morálne súdy na Stvoriteľa. Ten vie o nás všetko a na rozdiel od ľudí ON dokáže po spravodlivom odpykaní odpustiť.

Sme tým, čomu veríme.

30.11.2025

Zdá sa mi, že či sme ateista, moslim, Žid, kresťan, budhista, hinduista stávame sa tým, čomu veríme. Skutočne aj materialisti a ateisti niečomu veria. Ľudia sú rôzni. Niekto verí, že pravda je dobrá a správna a stáva sa pravdovravným. Iný zase verí tomu, že skutočne dobrým klamstvom sa môže dostať z mnohých problémov a stáva sa klamárom. Sú ľudia čo veria tomu, [...]

Abd-ru-shin prišiel podporiť veriacich všetkých vierovyznaní.

18.11.2025

Problém ľudstva vidím v úzkoprsosti a zahľadenosti do seba. Hospodin ohlásil prostredníctvom prorokov príchod Mesiáša. Zákonníci a farizeji ho automaticky chceli hľadať medzi sebou. Akéhosi stolárovho syna väčšina z nich nechcela uznať, veď to by bolo pod ich úroveň. Potom tu bolo ďalšie zasľúbenie o Synovi človeka. Toho pre zmenu kresťanskí cirkevní hodnostári [...]

Rodinu si nevyberáš.

17.11.2025

Tak hovorí ľudové porekadlo. Je to odkaz na to, že niekedy sa cítia ľudia nepríjemne v kruhu svojej najbližšej rodiny. Vzniká tu dojem, že sme obete a proste sme len mali smolu do akej rodiny sme sa narodili. ALE Abd-ru-shin vo svojich prednáškach vysvetľuje, že je to práve naopak. Že každý je presne v takej rodine ako si zaslúži. Že nejde o žiadnu náhodu, ale o dokonalú [...]

eštok

Spravodlivosť sa nerobí krikom. Ministerstvo nebude robiť politické objednávky, kontruje Šutaj Eštok Ficovi

13.12.2025 19:20

Premiér v sobotu avizoval, že chce zosilňovať tlak na ministra vnútra, pretože voliči sú sklamaní z pomalého odhaľovania zločinov z rokov 2020 až 2023.

turecko, povstalci, sýria, armáda, vojaci,

Pri útoku Islamského štátu na konvoj v Sýrii zahynuli traja Američania

13.12.2025 18:53

Terčom paľby neznámeho útočníka sa stal konvoj sýrskych a amerických vojenských síl operujúcich v rámci medzinárodnej koalície proti militantnej organizácii Islamský štát.

študenti, žiaci, stredná škola

Prijímačky na stredné školy čakajú revolučné zmeny. Dvojitý stres pre žiakov bude minulosťou

13.12.2025 18:22

Žiakov čaká už o niekoľko rokov jednotná prijímacia skúška na stredné školy.

matovič

Najvyšší súd nerozhodol o nevine Dušana Kováčika, nariadil len nový proces, reagoval Matovič na Fica

13.12.2025 16:55

Matovič vidí v premiérovej obhajobe Kováčika "perverznosť". Vláda legislatívne zväzuje ruky súdom a prokurátorom, aby sa chránila vo vlastných kauzách.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 715
Celková čítanosť: 1821146x
Priemerná čítanosť článkov: 2547x

Autor blogu

Kategórie