Aj tá najlepšie mienená snaha môže splodiť omyly.

Predstavme si človeka ktorý niečo robí a robí to s maximálnym nasadením a tým najlepším úmyslom. Aj keď do toho dáva maximum zo seba je to záruka, že všetko urobí dobre, že neurobí žiadnu chybu?

Z vlastnej skúsenosti a vnútorného prežitia musím za seba povedať, že to podľa mňa nie je žiadna záruka, že dotyčný človek urobí všetko bezchybne. Ale ako zistiť, či sú tam chyby a kde, v čom sú?

Na to nám môže poslúžiť kompas – Abd-ru-shin alebo postupné spoznávanie prežitím. Pokiaľ niečo dobre funguje tak sme zrejme k tomu pristupovali správne, ale ak niečo nefunguje dobre je vysoko pravdepodobné, že niekde robíme chybu.

Potom je už na každom z nás, či sme ochotní priznať si chybu a radšej byť šťastní alebo radšej tvrdohlavo zotrvávať na svojom názore hoci nám prináša problémy. Idú také chýry, že vo vyšších sférach sú tie bytosti šťastné.

Rodinu si nevyberáš.

17.11.2025

Tak hovorí ľudové porekadlo. Je to odkaz na to, že niekedy sa cítia ľudia nepríjemne v kruhu svojej najbližšej rodiny. Vzniká tu dojem, že sme obete a proste sme len mali smolu do akej rodiny sme sa narodili. ALE Abd-ru-shin vo svojich prednáškach vysvetľuje, že je to práve naopak. Že každý je presne v takej rodine ako si zaslúži. Že nejde o žiadnu náhodu, ale o dokonalú [...]

Čomu ľudia skôr veria?

06.11.2025

1. Že existuje dokonalá Božia spravodlivosť, ktorej sme všetci podrobení alebo po 2. že svet je nedokonalý, je tu veľa nespravodlivosti a panuje tu ľubovôľa. Budem rád ak pod mojím článkom vznikne minianketa. Pozrime sa do staroveku napríklad na grécku spoločnosť. Ľudia síce verili v „bohov“, ale aj tak im pripisovali ľudské vlastnosti, slabosti, intrigy a podobne. [...]

Diabol ponúka drogy a sľubuje raj,

02.11.2025

kto mu však naletí dostane skôr peklo. Luciferovi prisluhovači drogy pred ostatnými neskutočne vychvaľujú, sľubujú fantastické zážitky dobre že nie super schopnosti. Tento blud podľa mňa vypustil Diabol, aby ľudí otestoval akí sú pevní. Díleri ho počúvli a zarábajú na tom. Milióny konzumentov ho tiež počúvlo a ničia si zdravie, prichádzajú o svoju budúcnosť. [...]

unian

Spravodajské weby, hry, ChatGPT či facebook a X. Na internete hlásia veľké výpadky

18.11.2025 13:46, aktualizované: 14:38

Problémy hlásia aj spravodajské weby vrátane tých z Ukrajiny.

Martin Hojsík

Reštart po ére Fica? Hojsík opisuje, čo podľa neho čaká Slovensko po voľbách v roku 2027

18.11.2025 13:31

Slovenský europoslanec tvrdí, že strana Progresívne Slovensko sa neprofiluje naľavo ani napravo.

polsko

„Takmer teroristický čin.“ Za incidentmi na železnici sú Ukrajinci napojení na Rusko

18.11.2025 13:27, aktualizované: 14:19

Dobrzyňski zdôraznil, že cieľom Moskvy je destabilizovať Poľsko a vyvolať strach medzi obyvateľstvom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 713
Celková čítanosť: 1804786x
Priemerná čítanosť článkov: 2531x

Autor blogu

Kategórie