Založ si blog

Život je krásny a pokojný,

keď veríme, že vo stvorení platia dokonalé Stvoriteľove zákony a Jeho dokonalá spravodlivosť.

Viete ako to chodí v živote, stane sa že vás niekto ohovára, oklame, okradne alebo sa k vám správa nepekne. Keď však verím, že to môžu byť karmické následky z minulých životov, tak je to úplne iné vnímanie. Namiesto hromženia to môžeme pokojne prijať a nenechať si pokaziť náladu. Nemáme ani chuť to oplácať, pretože veríme, že by sme si naväzovali len ďalšiu novú karmu. A viete že ak by nám aj niekto ublížil viac ako v minulosti mi jemu, tak príde trest na neho a vyrovnanie do najjemnejších detailov a odtieňov.

Je to úplne iná kvalita života, ktorú som ani ja pred pár rokmi nepoznal. Dlho som si lámal hlavu nad Ježišovou vetou: „Milujte svojich nepriateľov“. Ale z pohľadu karmy a minulých životov aj toto dáva jasný zmysel. Zapadá to zrazu všetko do seba ako puzzle. Prečo to nechce oficiálne náboženstvo prijať? Možno sa boja straty vplyvu a moci. Ale nenechajme sa zmiasť urobme test Ježišom. Jeho oficiálne náboženstvá v jeho dobe chceli zdiskreditovať, obviňovali ho z kadečoho a nakoniec si vydupali jeho ukrižovanie. A Ježiš bol úplná čistota a láska, nebolo v ňom klamstva ani nič zlého.

Podľa mňa stojí za to aspoň pouvažovať o tomto učení karmy a minulých životov. O to viac, že Ježiš keď vedel, že sa blíži jeho pozemská smrť zvestoval učeníkom o Pomocníkovi, že bude Otca prosiť, aby nám ho poslal a uviedol nás do všetkej pravdy. A ten Pomocník skutočne prišiel a vnáša Svetlo (poznanie) do všetkého. Vyžaduje od nás duchovnú prácu, vlastné skúmanie. Zaujímavé je, že oficiálne cirkvi naopak vyžadujú absolútnu poslušnosť a úplné podriadenie sa ich výkladom. Aj tu vidno jasný protiklad.

Ale už svitá Nová doba pre túto Zem aj celé stvorenie. Zvýšený tlak Svetla všetko dáva do poriadku, narovnáva všetko pokrivené, hlavne sa preto nestávajme pre Svetlo prekážkou a všetko bude napredovať správnym smerom. Tak ako oddeľujeme čas pred Ježišom a po Ježišovi, predpokladám že v budúcnosti to bude aj oddeľovanie doby pred Abd-ru-shinom a po Abd-ru-shinovi. Pretože poznanie ktoré nám priniesol je niečo úžasné, oslobodzuje ducha a dáva nám skutočný pocit spravodlivosti, ukazuje nám aj Stvoriteľovu lásku takú aká skutočne je, nie ako sme si to my doteraz mysleli. Ak ľudia príjmu jeho prinesené poznanie, nie je možné nič iné ako vytvorenie rajských podmienok tu na Zemi.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436452x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie