Vnútorný pokoj.

Pozrime sa okolo seba. Je úplne bežné, že ľudia sa hádajú aj kvôli maličkostiam. Prečo je to tak? Podľa mňa preto, že sme cítiace bytosti a máme v sebe túžbu po dokonalej spravodlivosti.

Zásadný problém je v tom, že väčšina ľudí neverí, že vo svete vo stvorení existuje dokonalá spravodlivosť Stvoriteľova. A tak ľudia často berú spravodlivosť do svojich rúk. Začína sa kolotoč oplácania a vzájomného ubližovania.

Tragédia spočíva v tom, že ak Stvoriteľ naozaj existuje, existuje aj Jeho dokonalá spravodlivosť, hovoril o tom aj Ježiš a v zásade sa na tom zhodujú minimálne všetky kresťanské náboženstvá. Lenže v skutočnosti ľudia a ani mnohí veriaci nie sú o tom skalopevne presvedčení.

Môže to byť aj kvôli tomu, že katolícka cirkev si svojvoľne odhlasovala na konciloch, že minulé životy a karma neexistujú. Ostatné kresťanské cirkvi to prebrali. Ak totiž pripustíme možnosť existencie minulých životov a karmy, tak aj Ježišove: „Milujte svojich nepriateľov“, začína dávať zmysel. Pretože ak nám aj niekto ubližuje, je možné že len splácame svoj dlh. Ak to nie je splácanie dlhu tak potom zase vinník bude nutne podrobený karmickým účinkom Stvoriteľa: „Čo sejete, to zožnete!“. Čiže vo svojom vnútri môžeme byť pokojní a čakať na Stvoriteľovu spravodlivosť. 

Na závisť nie je dôvod.

04.03.2026

Niekto má deti, šťastné manželstvo, zdravie, vyšší plat a sú ľudia, ktorí naopak majú kopu problémov a majú sa jednoducho oveľa horšie. To že sa majú horšie ich trápi. Ich smútok je na mieste, pretože sa máme snažiť posúvať smerom k dokonalosti. ALE ak závidia ostatným, že majú a oni sami nie, TO už v poriadku vôbec nie je. ZÁVISŤ je výplodom ľudského mozgu a [...]

Migrácia, Boh a chorá západná logika.

17.02.2026

Abd-ru-shin píše, že nie je vôbec náhoda kde sa človek narodí. Že tento proces inkarnácie duše do pozemského telíčka sa deje na základe neochvejných zákonov, ktoré Stvoriteľ votkal do tohto stvorenia. Ale neboli by to ľudia, keby nechceli všetko vedieť lepšie. Mnohí ľudia hlavne v západnej Európe hovoria, že nech len prídu migranti zo Sýrie, Afganistanu, Afriky [...]

Green deal a základná logika.

10.02.2026

Chcem len upozorniť na paradox, ktorý sa deje. V Európe máme podľa mňa pomerne moderné fabriky, ktoré sa stále modernizujú a stávajú sa tiež ekologickejšími, pretože je to tu trend. Kvôli rôznym zeleným opatreniam EU sa tunajšie fabriky stávajú drahšími v porovnaní s celosvetovou konkurenciou. A tu nastáva ten PARADOX. Fabriky v EU aj u nás na Slovensku znižujú [...]

písomné maturity gymnázium Groslingova

V utorok odštartujú písomné maturity, absolvuje ich viac ako 42-tisíc maturantov

09.03.2026 15:14

Časť skúšok prebehne aj elektronickou formou.

okamura tomio

Okamura odsúdil Zelenského slová o vyslaní vojakov k Orbánovi a hovorí o vyhrážkach likvidáciou

09.03.2026 15:05

Babiš uviedol, že koaličná rada Zelenského vyjadrenie neriešila. Označil ho však za veľmi neštandardné.

Belgicko EÚ summit lídri príchod Leyenová

Von der Leyenová: Európa už cíti dosah vojny na Blízkom východe. Hrozí nedostatok ropy?

09.03.2026 14:50, aktualizované: 15:12

„Naši občania sa ocitli v krížovej paľbe. Naši partneri sú napádaní,“ uviedla ďalej šéfka EK.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 723
Celková čítanosť: 1870160x
Priemerná čítanosť článkov: 2587x

Autor blogu

Kategórie