Založ si blog

Utrpenie ľudí, kvôli ľudským výmyslom.

Predstavme si dvoch ľudí. Vznikne nejaký konflikt, hádka. Ten čo ublížil si to nechce priznať alebo si myslí, že bol v práve. A kolotoč vzájomného oplácania sa môže naplno roztočiť. Títo ľudia si vzájomne doubližujú a budú sa nenávidieť. Toto je bežný scenár z tohto sveta.

Ale prečo je to tak?

1. Ľudia neveria na Božiu spravodlivosť, okamžite berú spravodlivosť do vlastných rúk. Hoci je v Starom zákone napísané: „Moja je pomsta, Ja odplatím!“ a hoci Ježiš povedal: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin všetko len potvrdzuje keď hovorí o Zákone zvratného pôsobenia.

2. Ľudia si povedali, že existuje len 1 pozemský život. Hoci Ježiš hovorí, že v dome jeho Otca je mnoho príbytkov, že sa máme usilovať o Kráľovstvo nebeské.

Ak ale existuje Kráľovstvo nebeské – raj a Stvoriteľova dokonalá spravodlivosť – karma, tak je len chybou ľudí keď veria niečomu inému. Ak je to o karme pravda, kto by už chcel niekomu ublížiť? Nie je vám to nápadné? Veď keby toto bola pravda a ľudia by to zistili, razom by tu zavládli rajské pomery.

Len akoby niekomu záležalo na tom, aby tomuto ľudia neverili. Neviem síce prečo, ale nejaké pohnútky budú, všetko má svoje príčiny a následky. Ľudstvo nie je ešte tak ďaleko v poznaní, že by bolo na mieste skalopevne tvrdiť, že existuje len jeden život.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436413x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie