Založ si blog

Paradoxné odmietanie reinkarnácie.

Skúste sa na reinkarnačnú teóriu pozrieť bez dogmatiky. Ježiša vtedajšia židovská cirkev obvinila z Boho-rúhačstva a poslala ho na smrť. Sám Ježiš hovoril: „Ešte mnoho vám mám povedať, ale teraz neznesiete.“.

Takže z Ježiša židovská cirkev urobila niečo ako kacíra. Evidentne nemohol vo svojej dobe ešte vyjaviť celú pravdu. Potom jeho nasledovatelia hlavne v Európe vytvorili kresťanskú cirkev z ktorej vznikli rôzne odnože. Podstatné ale je, že vlastne v evanjeliách je jasne uvedené, že Ježiš nemohol odhaliť celú pravdu. Napriek tomu si katolícka cirkev v stredoveku vytvorila dogmy. Jednou z takýchto dogiem bolo odmietnutie reinkarnácie.

Týmto svojím počinom podľa mňa akoby druhýkrát ukrižovali pravdu. Pretože reinkarnácia potvrdzuje dokonalosť Stvoriteľovu a aj Jeho dokonalú spravodlivosť. Ak by totiž existovala reinkarnácia, všetky hriechy by si museli ľudia pekne odpykať.

Túto teóriu podporuje aj Ježišove tvrdenie, že duch oživuje, telo nič neosoží. Takže predstavme si, že vlastný život je v duchu. A ten duch má na sebe mnohé obaly = duša a najhutnejší hmotný obal sa nazýva pozemské telo, ktoré môžeme vidieť a dotknúť sa ho. Lenže ak duša vstupuje do tela raz, môže tak urobiť aj viackrát. A ak vstupuje, tak aj vystupuje z tela a život pokračuje aj po pozemskej smrti, na čo sa zbiera stále viac svedectiev z prežitej klinickej smrti.

Aj keď máme za sebou zrejme mnoho minulých životov, nikdy nezabúdajme na zasľúnenie posledného súdu. Čiže akési posledné triedenie. Nevieme kedy to príde, možno sa to už aj deje. Preto sa snažme urobiť zo seba upotrebiteľných ľudí, aby sme boli hodní toho, aby nás Stvoriteľ nechal i naďalej žiť vo stvorení. Ježiš nám prvýkrát hovorí o večnom živote v raji. Perspektíva je to krásna, už sa len kvalifikovať.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

Atentát v Moskve, výbuch auta, bomba v aute

Pár hodín od výbuchu v Moskve, bol v Turecku zatknutý hlavný podozrivý. Kamery zachytili, ako inštaluje bombu

25.07.2024 13:22

Rusko podozrivého identifikovalo ako 29-ročného ruského občana Jevgenija Serebrjakova a vzniesli voči nemu obvinenia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436375x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie