Založ si blog

Ako zlepšiť svet.

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať.

To isté môžeme robiť vo vzťahu k nášmu okoliu. Pri komunikácii s ľuďmi, s ktorými prichádzame do kontaktu sa snažme byť voči nim féroví a rozprávať sa s nimi slušne. Podľa mňa tak naplníme Ježišovu radu: „Milujte svojich blížnych ako seba samých.“ Viem, že je to občas ťažké, hlavne keď sa ku nám ľudia nesprávajú zrovna najlepšie, ale aj tak to má zmysel a verím tomu, že nejaké dobré výsledky prijdú.

Ak si začneme oplácať zlé zlým je to skutočne začarovaný kruh. Mnoho ľudí sa môže cítiť frustrovaných, že oni sa už snažia dobre správať voči blížnym, ale druhá strana sa stále správa voči nim zle. Vzniká dojem akejsi nespravodlivosti. Ak by sme však zobrali do úvahy existenciu minulých životov, tak aj toto padá. Pretože sme mohli kedysi dávno celkom kľudne robiť aj zlé veci, možno práve tým ľuďom čo teraz nám strpčujú život.

Toto je zase len ďalší dôkaz toho, že teória o minulých životoch podporuje teóriu o dokonalosti Božej a tiež o Jeho absolútnej a dokonalej spravodlivosti. Ak by sme aspoň na chvíľu pripustili, že deti sa nerodia ako nepoškvrnené neviniatka, ale že si so sebou prinášajú svoju celkom konkrétnu karmu, tak by mnohé veci začali dávať hlbší zmysel a taktiež by mnohé veci začali do seba zapadať a dávať zmysel.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398583x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie