Založ si blog

Cirkevná totalita tiež skončila.

Dnes 17.novembra si pripomíname Deň boja za slobodu a demokraciu. Komunistická diktatúra bola porazená a máme konečne slobodu. V tom komunizme bolo aj veľa dobrých vecí len nemali zakazovať vieru v Boha, perzekuovať a vraždiť ľudí s iným názorom.

Žiaľ podobné to bolo aj s cirkvou. Áno dobre čítate bolo obdobie doslova cirkevnej totality, kedy sa ľudia s iným názorom za pomoci inkvizície prenasledovali a vraždili. Toto si tiež treba pripomínať. Toto bola duchovná diktatúra. Tiež v tom učení cirkvi bolo veľa dobrého, hlavne to, kde sa opiera o písma a tiež cirkevní hodnostári urobili veľa dobrého, ale to ich ešte neoprávňuje brániť ľuďom slobodne myslieť a hľadať pravdu. Veď hádam na to, aby sme prijali pravdu nepotrebujeme mučiteľov. Pravdu treba nájsť a potom nám je vo všetkom nápomocná.

Čo sa týka materiálnych pomerov máme sa tak ako si zaslúžime. V tejto krajine je ešte veľa nedostatkov, ale skutočne vážme si, že máme slobodu slova, slobodu vierovyznania a podobne. Nie je totiž nič horšieho ako keď vás pre iný názor alebo to, že ste si dovolili na niečo sa opýtať o niečom pochybovať upália na hranici alebo umučia. Žiaľ toto je temná história katolíckej cirkvi.

Možno to bola odplata, že komunistický režim zase prenasledoval cirkevných hodnostárov. Mohli tak spoznať aké je to nesprávne niekomu ubližovať kvôli jeho viere. Dnešné časy aj keď sa nám možno nezdajú extra výnimočné, predsa len majú čosi do seba. Zdá sa mi akoby nikdy predtým nemali ľudia také možnosti dopátrať sa k pravde. Teraz je to len na nich samotných už sa nemajú na čo vyhovárať, prekážky sú odstránené.

Časy keď tu pôsobil a žil syn Boží Ježiš boli výnimočné. Bola tu obrovská príležitosť na prelomenie temnej bariéry. Žiaľ práve židovská cirkev ktorá to mala podporovať a ochraňovať, tešiť sa z toho sa postavila ostro proti a prvých kresťanov prenasledovali a vraždili. V minulom storočí v nemeckom národe pôsobil Abd-ru-shin. Tiež to bola veľká šanca na nadšený prielom temna. Žiaľ temno nie náhodou práve vtedy pozdvihlo svoju hlavu a nacistický režim sledoval a znepríjemňoval život Abd-ru-shina a jeho rodiny. Jeho nasledovatelia sa nemohli pokojne stretávať a slobodne zhovárať.

Takže čo sa slobody týka vyzerá, že sme sa konečne posunuli dopredu tým správnym smerom. Môžeme za to podľa mňa vďačiť všetkým prenasledovaným, mučeným a zavraždeným Ježišovým nasledovníkom, Abd-ru-shinovým nasledovníkom a samozrejme všetkým čo rovnako trpeli kvôli pravde a túžbe po slobode. Samozrejme najväčšia vďaka patrí Bohu, ktorý na tejto Zemi prostredníctvom Abd-ru-shina zakotvil Svetlo. Misky váh osudu sa akoby pod ťarchou všetkých tých nevinných obetí a zvýšeného tlaku Svetla naklonili v náš prospech – v prospech SLOBODY a v prospech možnosti slobodne hľadať PRAVDU.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

Atentát v Moskve, výbuch auta, bomba v aute

Pár hodín od výbuchu v Moskve, bol v Turecku zatknutý hlavný podozrivý. Kamery zachytili, ako inštaluje bombu

25.07.2024 13:22

Rusko podozrivého identifikovalo ako 29-ročného ruského občana Jevgenija Serebrjakova a vzniesli voči nemu obvinenia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436368x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie