Založ si blog

Cirkevná totalita tiež skončila.

Dnes 17.novembra si pripomíname Deň boja za slobodu a demokraciu. Komunistická diktatúra bola porazená a máme konečne slobodu. V tom komunizme bolo aj veľa dobrých vecí len nemali zakazovať vieru v Boha, perzekuovať a vraždiť ľudí s iným názorom.

Žiaľ podobné to bolo aj s cirkvou. Áno dobre čítate bolo obdobie doslova cirkevnej totality, kedy sa ľudia s iným názorom za pomoci inkvizície prenasledovali a vraždili. Toto si tiež treba pripomínať. Toto bola duchovná diktatúra. Tiež v tom učení cirkvi bolo veľa dobrého, hlavne to, kde sa opiera o písma a tiež cirkevní hodnostári urobili veľa dobrého, ale to ich ešte neoprávňuje brániť ľuďom slobodne myslieť a hľadať pravdu. Veď hádam na to, aby sme prijali pravdu nepotrebujeme mučiteľov. Pravdu treba nájsť a potom nám je vo všetkom nápomocná.

Čo sa týka materiálnych pomerov máme sa tak ako si zaslúžime. V tejto krajine je ešte veľa nedostatkov, ale skutočne vážme si, že máme slobodu slova, slobodu vierovyznania a podobne. Nie je totiž nič horšieho ako keď vás pre iný názor alebo to, že ste si dovolili na niečo sa opýtať o niečom pochybovať upália na hranici alebo umučia. Žiaľ toto je temná história katolíckej cirkvi.

Možno to bola odplata, že komunistický režim zase prenasledoval cirkevných hodnostárov. Mohli tak spoznať aké je to nesprávne niekomu ubližovať kvôli jeho viere. Dnešné časy aj keď sa nám možno nezdajú extra výnimočné, predsa len majú čosi do seba. Zdá sa mi akoby nikdy predtým nemali ľudia také možnosti dopátrať sa k pravde. Teraz je to len na nich samotných už sa nemajú na čo vyhovárať, prekážky sú odstránené.

Časy keď tu pôsobil a žil syn Boží Ježiš boli výnimočné. Bola tu obrovská príležitosť na prelomenie temnej bariéry. Žiaľ práve židovská cirkev ktorá to mala podporovať a ochraňovať, tešiť sa z toho sa postavila ostro proti a prvých kresťanov prenasledovali a vraždili. V minulom storočí v nemeckom národe pôsobil Abd-ru-shin. Tiež to bola veľká šanca na nadšený prielom temna. Žiaľ temno nie náhodou práve vtedy pozdvihlo svoju hlavu a nacistický režim sledoval a znepríjemňoval život Abd-ru-shina a jeho rodiny. Jeho nasledovatelia sa nemohli pokojne stretávať a slobodne zhovárať.

Takže čo sa slobody týka vyzerá, že sme sa konečne posunuli dopredu tým správnym smerom. Môžeme za to podľa mňa vďačiť všetkým prenasledovaným, mučeným a zavraždeným Ježišovým nasledovníkom, Abd-ru-shinovým nasledovníkom a samozrejme všetkým čo rovnako trpeli kvôli pravde a túžbe po slobode. Samozrejme najväčšia vďaka patrí Bohu, ktorý na tejto Zemi prostredníctvom Abd-ru-shina zakotvil Svetlo. Misky váh osudu sa akoby pod ťarchou všetkých tých nevinných obetí a zvýšeného tlaku Svetla naklonili v náš prospech – v prospech SLOBODY a v prospech možnosti slobodne hľadať PRAVDU.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 13:27

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20, aktualizované: 13:35

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347837x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie