Založ si blog

Čo si na druhý breh vezmeme a čo tu naopak necháme.

Ukazuje sa tu paradox nášho dá sa povedať prízemného konania. Mnohí ľudia neveria na život po smrti a preferujú tento pozemský život. Potom dochádza k situáciám, že si ľudia dokážu poriadne poubližovať kvôli hmotným veciam úspechu, majetku. Paradoxom ale je, že ak existuje ten systematicky popieraný život po pozemskej smrti, tak má vyššiu hodnotu náš emocionálny svet a náš dobrý alebo zlý vnútorný poklad.

Vyzerá to, že vyslanci od Boha práve preto prichádzali na Zem, aby nás práve na toto upozornili, že úplne najdôležitejšie je ako konáme, ako sa správame až potom sú hmotné veci. Lebo ako sa hovorí truhla vrecká nemá a hmotné veci si zo sebou nezoberieme. Ale vyzerá to, že nesprávne návyky ako zlosť, závisť, nenávisť voči nejakým ľuďom atď. to si naopak zrejme zo sebou pekne ponesieme, pretože je to neoddeliteľnou súčasťou nás samotných.

Takže toto je len taký článok na zamyslenie, že či naozaj stojí za to ubližovať si a držať v sebe hnev a nenávisť kvôli hmotným veciam, ktoré sú vlastne neživé. Ale ako sa zdá naše city sú živé energie, kedy nenávisť priťahuje nenávisť alebo nenávisť plodí ďalšiu nenávisť. A naopak ak je nejaký človek aj chudobnejší ale je kľudnej a príjemnej povahy, je možné že nadobudol väčšie poklady ako nevrlý materiálny boháč, a tieto poklady si berie zo sebou aj na druhý breh, na rozdiel od materiálneho boháča, ktorý musí všetok svoj majetok nechať tu na Zemi.

Predpokladám že ľudia čo si dokážu veľmi ubližovať neveria na karmu a posmrtný život, pretože ak by tomu verili, myslím si že by nedokázali až tak druhým ubližovať. Najvyšším motivátorom ubližovať si je podľa mňa viera len v jeden pozemský život a snaha vyriešiť to tu a teraz, zobrať spravodlivosť do svojich rúk ako sa hovorí.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347902x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie