Založ si blog

Dokonalý svet a nedokonalí ľudia.

Alebo nedokonalý svet a dokonalí ľudia? Ktorá z týchto možností sa vám zdá viac reálna? Mne jednoznačne tá prvá. Pretože ľudia klamú, ubližujú, podvádzajú, vraždia atď..

Samotný Ježiš sa vyjadril, že sme ako ľudstvo zablúdili. V čom môže spočívať to zablúdenie? Podľa mňa spočíva v tom, že ľudia konajú zlo, pretože to vyzerá, že vo svetlých úrovniach bytosti konajú len dobro. Ďalej mnoho ľudí tvrdí, že existuje len hmota a sú o tom skolopevne presvedčení. Lenže Ježiš povedal, že telo nič neosoží, duch oživuje. Takže z toho vyplýva, že existuje život aj po pozemskej smrti, čo Ježiš potvrdil, keď nabádal ľudí, aby žili tak, aby sa dostali do Kráľovstva nebeského.

Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“ To by znamenalo absolútnu spravodlivosť pre každého automaticky. Lenže ľudia nevidia tento zákon, zatiaľ ho nevyskúmali, tak mu mnohí neveria. Kto by už chcel druhému ubližovať ak by zato automaticky prišlo niečo zlé ešte zosilnené spätne na neho samotného? Lenže mnoho ľudí tomuto nechce uveriť a tak kolobeh vzájomného ubližovania pokračuje.

Ježiš priniesol veľké poznanie, ukázal aj to, že smrťou nič nekončí. Boh Otec oslávil svojho syna, keď Ježiš konal veci aké nekonal nikto pred ním ani po ňom. Lenže mnohí aj tak neveria, spochybňujú tieto Ježišove vety aj jeho existenciu. Prišiel však Abd-ru-shin a on všetko potvrdil, podrobne vysvetlil a oslávil Ježiša. Abd-ru-shina však rovnako spochybňujú ako Ježiša a mnohí ho odmietajú.

Otázka znie: Čo môže ešte Boh urobiť pre ľudí ako sa im dá poznať? Ak ľudia čakajú, že Boh príde a ukáže sa im, tak by sa mali zamyslieť či je možné, aby niekto kto vytvoril vesmír mohol ku nim prísť. Vyzerá to totiž, že Boh podľa tohto musí byť nepredstaviteľne obrovský.

Bol tu Abrahám, Mojžiš, proroci, Ježiš, Abd-ru-shin a všetci svedčili o Bohu. Desatoro je všeobecne známe, ľudia vedia, čo od nás Boh požaduje. Ježiš a Abd-ru-shin aj vysvetlili prečo máme konať dobro a nie zlo, ale ľudia to nechcú prijať. Čo na to povedať? Kto nechce nemusí prijať, nech si robí čo chce, nech pokojne verí ľudským bludom a cirkevným dogmám. Problém je len v tom, že takýto ľudia sa už nemajú na čo vyhovoriť, pretože argumenty sú na strane Boha a z ich strany je to len jednoduché odmietnutie všetkých pomocí a vysvetlení.

Upratovačky zarábajú viac ako lekári.

14.09.2023

Predstavte si, že žijeme v krajine X, ktorá všetky povolania v spoločnosti pokrýva vlastnými občanmi nie migrantami. Veľa mladých ľudí v tejto krajine chce študovať medicínu, v tejto krajine je to populárne povolanie. Štát to aj dosť výrazne podporuje a medicínskych škôl je naozaj veľa. V tejto krajine došlo k situácii, že mladých medikov je tak veľa, že sú ochotní [...]

Budúca vládna koalícia – Smer, Hlas, SNS, KDH.

10.09.2023

Voľby sa blížia, je to aktuálna téma, tak by som chcel dať svoj tip na budúcu vládnu koalíciu. Máme tu 3 najsilnejšie strany podľa prieskumov: Smer, Hlas, Progresívne Slovensko. Predpokladám že minimálne jedna z týchto strán bude v budúcej vládnej koalícii a bude mať post premiéra, pretože niekto tú koalíciu musí viesť. Takže poďme na tie 3 alternatívy, že kto bude [...]

Ľudia sú krásni aj oblečení.

10.09.2023

Dnes tu máme módne trendy vytvárajúce odevy, ktoré čo najviac zvýrazňujú krivky tela. Byť sexi je populárne a niektorí z toho reálne žijú. Niektoré známe osobnosti, krásni ľudia keď majú na sociálnych sieťach veľa sledovateľov, tak na tom dokážu zarobiť veľa peňazí. Tých fanúšikov by zrejme mali aj keby boli viac zahalení, ale oni v snahe maximalizovať počet [...]

Arménsko Azerbajdžan Náhorný Karabach Operácia Vojenská

Republika Náhorný Karabach prestane existovať 1. januára 2024

28.09.2023 09:45

Obyvatelia Náhorného Karabachu začali z tohto regiónu odchádzať od 24. septembra.

rak červený, samica

Malý vodný tok bol plný nebezpečných amerických rakov. Ochranári odchytili tisícky kusov

28.09.2023 09:00

Samica dokáže dvakrát ročne vychovať stovky mláďat. Invázny druh raka červeného sa preto šíri veľmi rýchlo.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska /

Muž v Bratislave strieľal z okna: Štyria zranení, jeden z nich je policajt. Útočníka zabili

28.09.2023 07:00, aktualizované: 09:52

V náhodnej streľbe útočník pokračoval aj pred bytovku. Potom na policajtov vybehol s nožom, tí ho smrteľne zranili.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 508
Celková čítanosť: 1192043x
Priemerná čítanosť článkov: 2347x

Autor blogu

Kategórie