Založ si blog

Dokonalý svet a nedokonalí ľudia.

Alebo nedokonalý svet a dokonalí ľudia? Ktorá z týchto možností sa vám zdá viac reálna? Mne jednoznačne tá prvá. Pretože ľudia klamú, ubližujú, podvádzajú, vraždia atď..

Samotný Ježiš sa vyjadril, že sme ako ľudstvo zablúdili. V čom môže spočívať to zablúdenie? Podľa mňa spočíva v tom, že ľudia konajú zlo, pretože to vyzerá, že vo svetlých úrovniach bytosti konajú len dobro. Ďalej mnoho ľudí tvrdí, že existuje len hmota a sú o tom skolopevne presvedčení. Lenže Ježiš povedal, že telo nič neosoží, duch oživuje. Takže z toho vyplýva, že existuje život aj po pozemskej smrti, čo Ježiš potvrdil, keď nabádal ľudí, aby žili tak, aby sa dostali do Kráľovstva nebeského.

Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“ To by znamenalo absolútnu spravodlivosť pre každého automaticky. Lenže ľudia nevidia tento zákon, zatiaľ ho nevyskúmali, tak mu mnohí neveria. Kto by už chcel druhému ubližovať ak by zato automaticky prišlo niečo zlé ešte zosilnené spätne na neho samotného? Lenže mnoho ľudí tomuto nechce uveriť a tak kolobeh vzájomného ubližovania pokračuje.

Ježiš priniesol veľké poznanie, ukázal aj to, že smrťou nič nekončí. Boh Otec oslávil svojho syna, keď Ježiš konal veci aké nekonal nikto pred ním ani po ňom. Lenže mnohí aj tak neveria, spochybňujú tieto Ježišove vety aj jeho existenciu. Prišiel však Abd-ru-shin a on všetko potvrdil, podrobne vysvetlil a oslávil Ježiša. Abd-ru-shina však rovnako spochybňujú ako Ježiša a mnohí ho odmietajú.

Otázka znie: Čo môže ešte Boh urobiť pre ľudí ako sa im dá poznať? Ak ľudia čakajú, že Boh príde a ukáže sa im, tak by sa mali zamyslieť či je možné, aby niekto kto vytvoril vesmír mohol ku nim prísť. Vyzerá to totiž, že Boh podľa tohto musí byť nepredstaviteľne obrovský.

Bol tu Abrahám, Mojžiš, proroci, Ježiš, Abd-ru-shin a všetci svedčili o Bohu. Desatoro je všeobecne známe, ľudia vedia, čo od nás Boh požaduje. Ježiš a Abd-ru-shin aj vysvetlili prečo máme konať dobro a nie zlo, ale ľudia to nechcú prijať. Čo na to povedať? Kto nechce nemusí prijať, nech si robí čo chce, nech pokojne verí ľudským bludom a cirkevným dogmám. Problém je len v tom, že takýto ľudia sa už nemajú na čo vyhovoriť, pretože argumenty sú na strane Boha a z ich strany je to len jednoduché odmietnutie všetkých pomocí a vysvetlení.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Volodymyr Zelenskyj, Španielsko

ONLINE: Kyjev chce vojenských inštruktorov aj z iných krajín. Poliaci kupujú z USA strely dlhého doletu

28.05.2024 06:00

Francúzsko nemusí byť jedinou krajinou, ktorá deklarovala vyslanie vojenských inštruktorov na Ukrajinu. Kyjev rokuje aj s ďalšími štátmi.

Bývalý riaditeľ Úradu pre ochranu ústavných činiteľov Peter Krajčírovič

Exšéf bodyguardov o atentáte na Fica: Ochranka nie je o násilí, ale o poriadnej príprave. Otázne je, kto mal aké informácie

28.05.2024 06:00

Ani takmer dva týždne od atentátu nie je jasné, či ochrankári postupovali správne.

Ukrajina, vojak

Západ vyrába muníciu pomalšie a drahšie, než Rusko. Zaplatí za to Kyjev stratou Charkova a Odesy?

28.05.2024 05:30

Rusko chrlí delostrelecké granáty trikrát rýchlejšie a štyrikrát lacnejšie ako Spojené štáty a krajiny Európskej únie, odhaduje poradenská spoločnosť Bain & Company.

Záskalie, skalné okno

Chcete vidieť, kde sa počas SNP ukrývali partizáni? Nahliadnite do vnútra jaskyne očami mReportérky

28.05.2024 05:00

Zábery priamo z jaskyne zachytila mReportérka Ľubka Šeroňová.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398213x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie