Založ si blog

Chutia vám cirkevné odpustky?

Cirkvi ich rozdávajú paušálne aj individuálne. Veď čo, Kristus umrel „za“ naše hriechy, tak sa netreba príliš namáhať. Stačí úprimne oľutovať hriechy, k tomu zo dva Otčenáše a tri Zdravasy a je vybavené, naše viny sú odpykané. Ale zamyslite sa naozaj úprimne. Ak existuje dokonalý Boh, naozaj to skutočne takto môže fungovať? Čo hovorí na to vaše svedomie? Ja osobne by som sa veľmi s týmito cirkevnými odpustkami neuspokojil.

Ježiš síce svojho času niektorým ľuďom povedal odpúšťajú sa ti tvoje hriechy. Lenže porovnajme nevedomú cirkev so synom Božím. Ježiš bol s Bohom jedno: obrovskou mocou liečil rôzne vážne choroby, predpovedal budúce veci, ktoré sa aj naplnili, videl do ľudí čo v nich prebieha, čo si už odpykali a či naozaj úprimne oľutovali svoje hriechy. Takže to je niečo úplne iné, pretože odpúšťať naše viny môžu len poškodení a Boh. A keďže Boh a Ježiš boli jedno, mohol Ježiš povedať odpúšťajú sa ti tvoje hriechy.

Nevedomá cirkev však podľa mňa vôbec nie je v rovnakom postavení ako Ježiš. Vidno že cirkev aj keď sa snaží pôsobiť Bohorovne, v žiadnom prípade jej to nejde, len sa zbytočne zamotáva. Predstavitelia cirkví nemajú ani páru o tom čo v človeku prebieha a či je hodný odpustenia hriechu. Žiaľ svojím nezodpovedným konaním idú proti Ježišovmu: „Čo sejete, to zožnete!“ a aj proti Božej dokonalosti.

Z tohto hľadiska sa mi pozemské zákony javia spravodlivejšie ako cirkevné odpustky. Jednoducho keď už niekto vykoná niečo zlé a spôsobí škodu, či už úmyselne alebo nevedomky, malo by dôjsť k adekvátnemu vyrovnaniu a až potom k odpusteniu. Ďalšia vec je, že či ten čo žiada o odpustenie, je tiež schopný odpúšťať ľuďom, ktorí sa zase voči nemu previnili. Lebo zaslúži si odpustenie, taký človek ktorý nedokáže iným sám odpustiť? Samotná modlitba Otčenáš má v sebe: „odpusť nám viny naše, tak ako aj my odpúšťame vinníkom svojim“.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347906x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie