Založ si blog

Smiešne ľudstvo.

Ľudia si o sebe myslia akí sú veľkolepí, akí technický pokrok dosiahli, aké stavby postavili a podobne. Áno keď sa porovnávame s mravcami, žirafou alebo so psom, tak to môže k tomu zvádzať. Aj keď zvieratá v prírode aj tie najmenšie sa zachvievajú vo vôli Božej na rozdiel od nás. Vyzerá to, že tá namyslenosť mnohým zatemnila rozum. Ľudia si myslia akí sú úžasní a pritom objavili len nejaké zákonitosti ktoré platia od kedy je vesmír vesmírom.

Čo sa týka duchovných záležitostí je to ešte horšie. Svet sa zmieta medzi ateizmom, mnohými vierami a cirkevným dogmatizmom. Ľudia sa pýtajú, „hľadajú“ či existuje len táto hmota alebo je skutočne niečo aj po smrti. Lenže je to také čudné hľadanie, pretože si už stihli vytvoriť svoje vlastné predstavy a držia sa ich ako kliešť. A potom keď príde nejaké zvestovanie od Boha, tak ho verifikujú podľa svojich predstáv. Ak sa zvestovanie nezhoduje s ich názormi, je automaticky považované za falošné.

Takto prišiel svojho času aj Ježiš, syn Boží. On a Otec sú jedno, činil veľké veci, uzdravoval a vyháňal démonov. Časť jednoduchého obyvateľstva ho prijala, ale vrchnosť, tá veru nie. Zrejme im Ježiš nepasoval do ich politiky a rétoriky a ešte si dovolil ich kritizovať, tak to už bol vrchol. Takže mnohí, čo sa modlili k Bohu a bili do pŕs akí sú oni oddaní Bohu, tohto Ježiša opľuli, vysmiali, dali ho zbičovať, ale to im nestačilo, až keď dosiahli jeho umučenie na kríži až potom si vydýchli. Mysleli si totiž, že navždy pochovali PRAVDU, ktorú Ježiš priniesol.

Toto je skutočné ľudstvo, darmo niektorí spievajú oslavné ódy na ľudstvo. Žiaľ najväčší nepriatelia Ježiša sa vynorili z radov židovskej cirkvi. Tí ktorí sa označovali, za Jeho verných služobníkov útočili na Ježiša zákerne a bez prestávky, len sliedili na to, kedy ho zdiskreditujú alebo umlčia, zlikvidujú. Toto je pravá tvár po pravde „túžiacich“. Po Ježišovej smrti povraždili aj takmer všetkých jeho učeníkov a vraždili a prenasledovali aj jeho nasledovníkov. Takto židovská cirkev obrala svoj národ o Mesiášovo zvestovanie.

Takže Židia Ježišove veľké dielo takmer úplne zadupali až dodnes. A kresťanské cirkvi si ho zase prispôsobili ako im to vyhovovalo. Začali kŕmiť veriacich odpustkami, z Ježišovej vraždy urobili obetný dar za hriechy všetkých veriacich a to najdôležitejšie denno denne vtĺkajú veriacim do hláv, že bez nich sa nezaobídu. Niektorí ateisti zase spochybňujú, či tu vôbec nejaký Ježiš, syn Boží bol. Je to tragikomédia. Najprv ho odmietli, potom zavraždili, neskôr popreli jeho existenciu a teraz sa môžu ľudia pýtať: Prečo sa ten Boh nedá poznať?. To je čistá cvokáreň.

Ježiš videl ako je na tom ľudstvo biedne čo sa týka chápania. Predpovedal aj budúce veci. Ježiš svojim učeníkom povedal: „Keď prenasledovali mňa, budú aj vás, keď striehli na moje slovo budú aj na vaše.“ Ježiš veľmi dobre poznal reálnu situáciu a zrejme predpokladal ako jeho slovo prekrútia. Preto hovoril ku koncu svojim učeníkom, že bude prosiť Otca, aby nám poslal Pomocníka, Radcu. Ten aj prišiel. Cirkvi ho samozrejme odmietli, veď predsa oni sami najlepšie poznajú pravdu. Ježiš hovoril o Pomocníkovi: On z môjho vezme a mňa oslávi.

Teraz je toto Posolstvo od Pomocníka tu. Lenže aj Pomocník si dovolil kritizovať ľudí, tak zrejme to nie je veľmi zaujímavé. Mnohí označujú toto jeho dielo za nepravé a falošné aj keď ho možno ani nečítali. Poviem na to len toľko, že podľa mňa takýto prístup nie je skutočné hľadanie pravdy. Považujem to za absurdné a smiešne.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini podpísal novelu trestného zákona

25.07.2024 15:39

Prezident Peter Pellegrini podpísal vo štvrtok novelu Trestného zákona reagujúcu na pripomienky Európskej komisie (EK).

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436482x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie