Založ si blog

Nenávisť sveta.

Ježiš sa takto prihovára svojim učeníkom, keď už vidí, že sa blíži jeho pozemská smrť.

Evanjelium Jánove kap. 15:18

Ak vás svet nenávidí, vedzte že mňa skôr nenávidel ako vás. Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale že nie ste zo sveta, lež ja som si vás vyvolil, preto vás svet nenávidí. Rozpomeňte sa na slovo, ktoré som vám hovoril: Nie je sluha väčší ako jeho pán. Keď prenasledovali mňa, budú prenasledovať aj vás, keď striehli na moje slovo, striehnuť budú aj na vaše. Ale toto všetko budú proti vám robiť pre moje meno, pretože nepoznajú Toho, ktorý ma poslal.

Keby som nebol prišiel a nebol im hovoril, nemali by hriech, ale teraz nemajú výhovorku pre svoj hriech. Kto mňa nenávidí, nenávidí aj môjho Otca. Keby som nebol činil skutky medzi nimi, aké nikto iný nečinil, nemali by hriech. Ale teraz aj videli a predsa nenávideli mňa aj môjho Otca. Naplnilo sa tak slovo napísané v ich zákone: „Nenávideli ma bez príčiny.“ Keď však príde Radca, ktorého vám ja pošlem od Otca, bude svedčiť o mne a aj vy budete svedčiť, pretože ste od začiatku so mnou.

Toto som vám hovoril, aby ste sa nepohoršovali. Vylúčia vás zo synagóg, áno prichádza hodina, keď každý kto vás bude vraždiť, domnievať sa bude, že tým Bohu slúži. A budú to robiť preto, že nepoznali Otca, ani mňa. Ale hovoril som vám to, aby ste si keď príde ich hodina, pripomenuli že som vám to povedal. Toto som vám nehovoril od začiatku, pretože som bol s vami.

Zamyslite sa nad týmito slovami. Je to paradoxné, ale kto najviac nenávidel Ježiša? Žiaľ boli to predstavitelia židovskej cirkvi – zákonníci a farizeji, kňazi. Samozrejme nie všetci, lebo niektorí z nich spoznali v Ježišovi Mesiáša, ale žiaľ boli medzi nimi takí čo veľmi usilovali Ježišovi o život, až nakoniec dosiahli jeho likvidáciu. Sami ho nezabili len preto, že podľa zákona tej doby to nemohli urobiť.

A jednu vec si ešte všimnite. Ježiš nehovorí, že cirkev ktorá vznikne po jeho smrti ho oslávi, že prinesie ľudstvu nemenné pravdy – dogmy. ALE naopak hovorí, že Radca, ktorého nám pošle od Otca, bude svedčiť o ňom. V evanjeliu Jánovom je Pomocník, Radca spomínaný na viacerých miestach. Je obrovská škoda, že cirkevní hodnostári túžobne neočakávali tohto Radcu. Namiesto toho opojení obrovskou mocou v stredoveku vytvorili vlastné dielo – dogmy a toto dielo ponúkajú ľuďom. Je toto Bohu milá činnosť? Čas ukáže.

Chcem len varovať ľudí, aby sa mali na pozore pred oficiálnymi cirkvami. Žiaľ oficiálna židovská cirkev nespoznala Ježiša, rozpútali proti nemu štvavý boj až nakoniec dosiahli jeho zavraždenie. Podobne kresťanské cirkvi sa stavajú proti Radcovi. Je tu silná podobnosť, len doba je iná preto aj forma a prostriedky. Nedajte sa preto pomýliť kňažským rúchom, ale sami hľadajte v písmach, doba tomu praje a svojim srdcom hľadajte pravdu, pretože je napísané: „Kto hľadá, ten nájde.“. A hlavne nebojte sa siahnuť po Posolstve, ktoré priniesol Radca. Veď sám Ježiš nám ho vyprosil u Otca a sám Ježiš ho označil, za toho ktorého máme počúvať.

Upratovačky zarábajú viac ako lekári.

14.09.2023

Predstavte si, že žijeme v krajine X, ktorá všetky povolania v spoločnosti pokrýva vlastnými občanmi nie migrantami. Veľa mladých ľudí v tejto krajine chce študovať medicínu, v tejto krajine je to populárne povolanie. Štát to aj dosť výrazne podporuje a medicínskych škôl je naozaj veľa. V tejto krajine došlo k situácii, že mladých medikov je tak veľa, že sú ochotní [...]

Budúca vládna koalícia – Smer, Hlas, SNS, KDH.

10.09.2023

Voľby sa blížia, je to aktuálna téma, tak by som chcel dať svoj tip na budúcu vládnu koalíciu. Máme tu 3 najsilnejšie strany podľa prieskumov: Smer, Hlas, Progresívne Slovensko. Predpokladám že minimálne jedna z týchto strán bude v budúcej vládnej koalícii a bude mať post premiéra, pretože niekto tú koalíciu musí viesť. Takže poďme na tie 3 alternatívy, že kto bude [...]

Ľudia sú krásni aj oblečení.

10.09.2023

Dnes tu máme módne trendy vytvárajúce odevy, ktoré čo najviac zvýrazňujú krivky tela. Byť sexi je populárne a niektorí z toho reálne žijú. Niektoré známe osobnosti, krásni ľudia keď majú na sociálnych sieťach veľa sledovateľov, tak na tom dokážu zarobiť veľa peňazí. Tých fanúšikov by zrejme mali aj keby boli viac zahalení, ale oni v snahe maximalizovať počet [...]

Rusko, Rostov na Done, vagnerovci

Vagnerovci sú späť v Bachmute s novým veliteľom. Nie sú už taká hrozba, tvrdia Ukrajinci

28.09.2023 10:07

Bývalí bojovníci ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny už sú zase na fronte na východe Ukrajiny.

Arménsko Azerbajdžan Náhorný Karabach Operácia Vojenská

Republika Náhorný Karabach prestane existovať 1. januára 2024

28.09.2023 09:45

Obyvatelia Náhorného Karabachu začali z tohto regiónu odchádzať od 24. septembra.

rak červený, samica

Malý vodný tok bol plný nebezpečných amerických rakov. Ochranári odchytili tisícky kusov

28.09.2023 09:00

Samica dokáže dvakrát ročne vychovať stovky mláďat. Invázny druh raka červeného sa preto šíri veľmi rýchlo.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 508
Celková čítanosť: 1192059x
Priemerná čítanosť článkov: 2347x

Autor blogu

Kategórie