Založ si blog

Trápne divadlo kresťanských cirkví.

Cirkevní hodnostári v stredoveku boli tak opojení svojou veľkou mocou, že si dovolili niečo úplne absurdné. Na konciloch si odhlasovali svoju „neomylnosť“. Povedali, že vyhlásenia pápeža „ex catedra“ sú neomylné a neodvolateľné. A potom to už išlo dogma za dogmou – tvrdenie za tvrdením. Takto vznikol Katechizmus, je tam cez tisíc dogiem.

Dnešný cirkevní hodnostári už veľmi nehovoria o svojej neomylnosti a o dogmách. Ale poslušne pokračujú v „diele“ svojich predchodcov. Ešte stále sa prikrývajú týmto pláštikom „neomylnosti“ svojich predchodcov. Oni sa tvária, že sú predĺžená ruka Boha. Nehovorím keby boli pokorní a snažili sa pôsobiť vo vôli Božej určite by sa im to podarilo. Ale stavať sa do úlohy neomylných to je šialené.

Zvlášť keď sa pozrieme spätne na všetky tie pochybenia jednotlivých cirkevných hodnostárov aj cirkvi ako celku, je úplne absurdné tváriť sa ako neomylný. Myslím, si že čím dlhšie to budú robiť, tým horšie pre nich. Mali by konečne prestať s tým trápnym divadlom a priznať si, že sú obyčajná ľudia ako my, hoci silno veriaci.

Ak sa totiž budú hrať aj ďalej na neomylných, nepomôžu tým svetu, ani ľuďom, ani sebe, len budú naďalej konzervovať súčasný stav, nikam sa nepohneme. Keby však priznali, že sú omylní, otvorila by sa cestu pre pravdu. Čudujem sa, že je pre nich až také ťažké zbaviť sa tohto stredovekého dedičstva. Vlastné dielo milujú viac ako pravdu. No samozrejme majú slobodnú vôľu, môžu si robiť čo chcú. Ale zodpovednosť za škody, ktoré tým páchajú už musia nutne znášať, tak to vyžaduje dokonalá Božia spravodlivosť. Nech zabudnú, že si budú jeden druhému dávať nejaké odpustky.

Je tu čas, kedy si PRAVDA razí cestu týmto svetom. A žiaľ toto trápne stredoveké dielo – DOGMY – sa tej pravde stávajú prekážkou.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347862x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie