Založ si blog

Nenávisť sveta.

Ježiš sa takto prihovára svojim učeníkom, keď už vidí, že sa blíži jeho pozemská smrť.

Evanjelium Jánove kap. 15:18

Ak vás svet nenávidí, vedzte že mňa skôr nenávidel ako vás. Keby ste boli zo sveta, svet by miloval, čo je jeho, ale že nie ste zo sveta, lež ja som si vás vyvolil, preto vás svet nenávidí. Rozpomeňte sa na slovo, ktoré som vám hovoril: Nie je sluha väčší ako jeho pán. Keď prenasledovali mňa, budú prenasledovať aj vás, keď striehli na moje slovo, striehnuť budú aj na vaše. Ale toto všetko budú proti vám robiť pre moje meno, pretože nepoznajú Toho, ktorý ma poslal.

Keby som nebol prišiel a nebol im hovoril, nemali by hriech, ale teraz nemajú výhovorku pre svoj hriech. Kto mňa nenávidí, nenávidí aj môjho Otca. Keby som nebol činil skutky medzi nimi, aké nikto iný nečinil, nemali by hriech. Ale teraz aj videli a predsa nenávideli mňa aj môjho Otca. Naplnilo sa tak slovo napísané v ich zákone: „Nenávideli ma bez príčiny.“ Keď však príde Radca, ktorého vám ja pošlem od Otca, bude svedčiť o mne a aj vy budete svedčiť, pretože ste od začiatku so mnou.

Toto som vám hovoril, aby ste sa nepohoršovali. Vylúčia vás zo synagóg, áno prichádza hodina, keď každý kto vás bude vraždiť, domnievať sa bude, že tým Bohu slúži. A budú to robiť preto, že nepoznali Otca, ani mňa. Ale hovoril som vám to, aby ste si keď príde ich hodina, pripomenuli že som vám to povedal. Toto som vám nehovoril od začiatku, pretože som bol s vami.

Zamyslite sa nad týmito slovami. Je to paradoxné, ale kto najviac nenávidel Ježiša? Žiaľ boli to predstavitelia židovskej cirkvi – zákonníci a farizeji, kňazi. Samozrejme nie všetci, lebo niektorí z nich spoznali v Ježišovi Mesiáša, ale žiaľ boli medzi nimi takí čo veľmi usilovali Ježišovi o život, až nakoniec dosiahli jeho likvidáciu. Sami ho nezabili len preto, že podľa zákona tej doby to nemohli urobiť.

A jednu vec si ešte všimnite. Ježiš nehovorí, že cirkev ktorá vznikne po jeho smrti ho oslávi, že prinesie ľudstvu nemenné pravdy – dogmy. ALE naopak hovorí, že Radca, ktorého nám pošle od Otca, bude svedčiť o ňom. V evanjeliu Jánovom je Pomocník, Radca spomínaný na viacerých miestach. Je obrovská škoda, že cirkevní hodnostári túžobne neočakávali tohto Radcu. Namiesto toho opojení obrovskou mocou v stredoveku vytvorili vlastné dielo – dogmy a toto dielo ponúkajú ľuďom. Je toto Bohu milá činnosť? Čas ukáže.

Chcem len varovať ľudí, aby sa mali na pozore pred oficiálnymi cirkvami. Žiaľ oficiálna židovská cirkev nespoznala Ježiša, rozpútali proti nemu štvavý boj až nakoniec dosiahli jeho zavraždenie. Podobne kresťanské cirkvi sa stavajú proti Radcovi. Je tu silná podobnosť, len doba je iná preto aj forma a prostriedky. Nedajte sa preto pomýliť kňažským rúchom, ale sami hľadajte v písmach, doba tomu praje a svojim srdcom hľadajte pravdu, pretože je napísané: „Kto hľadá, ten nájde.“. A hlavne nebojte sa siahnuť po Posolstve, ktoré priniesol Radca. Veď sám Ježiš nám ho vyprosil u Otca a sám Ježiš ho označil, za toho ktorého máme počúvať.

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

Bohuš Garbár

Ruský špión Garbár za vyzvedačstvo na Slovensku zaplatí nakoniec aj pokutu

05.12.2023 12:35

Slovák, ktorý tento rok vo februári vyviazol s podmienkou v špionážnej afére spájanej s Ruskom, nakoniec bude musieť zaplatiť uloženú pokutu.

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26, aktualizované: 12:05

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

Ľudovít Ódor

Úradnícky expremiér Ódor je podľa časopisu Forbes osobnosťou roka

05.12.2023 11:12

Ľudovít Ódor dokázal krajinu viesť bez zbytočnej polarizácie, pragmaticky a s nadhľadom, uviedol časopis dôvod ocenenia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305043x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie