Založ si blog

Trápne divadlo kresťanských cirkví.

Cirkevní hodnostári v stredoveku boli tak opojení svojou veľkou mocou, že si dovolili niečo úplne absurdné. Na konciloch si odhlasovali svoju „neomylnosť“. Povedali, že vyhlásenia pápeža „ex catedra“ sú neomylné a neodvolateľné. A potom to už išlo dogma za dogmou – tvrdenie za tvrdením. Takto vznikol Katechizmus, je tam cez tisíc dogiem.

Dnešný cirkevní hodnostári už veľmi nehovoria o svojej neomylnosti a o dogmách. Ale poslušne pokračujú v „diele“ svojich predchodcov. Ešte stále sa prikrývajú týmto pláštikom „neomylnosti“ svojich predchodcov. Oni sa tvária, že sú predĺžená ruka Boha. Nehovorím keby boli pokorní a snažili sa pôsobiť vo vôli Božej určite by sa im to podarilo. Ale stavať sa do úlohy neomylných to je šialené.

Zvlášť keď sa pozrieme spätne na všetky tie pochybenia jednotlivých cirkevných hodnostárov aj cirkvi ako celku, je úplne absurdné tváriť sa ako neomylný. Myslím, si že čím dlhšie to budú robiť, tým horšie pre nich. Mali by konečne prestať s tým trápnym divadlom a priznať si, že sú obyčajná ľudia ako my, hoci silno veriaci.

Ak sa totiž budú hrať aj ďalej na neomylných, nepomôžu tým svetu, ani ľuďom, ani sebe, len budú naďalej konzervovať súčasný stav, nikam sa nepohneme. Keby však priznali, že sú omylní, otvorila by sa cestu pre pravdu. Čudujem sa, že je pre nich až také ťažké zbaviť sa tohto stredovekého dedičstva. Vlastné dielo milujú viac ako pravdu. No samozrejme majú slobodnú vôľu, môžu si robiť čo chcú. Ale zodpovednosť za škody, ktoré tým páchajú už musia nutne znášať, tak to vyžaduje dokonalá Božia spravodlivosť. Nech zabudnú, že si budú jeden druhému dávať nejaké odpustky.

Je tu čas, kedy si PRAVDA razí cestu týmto svetom. A žiaľ toto trápne stredoveké dielo – DOGMY – sa tej pravde stávajú prekážkou.

Upratovačky zarábajú viac ako lekári.

14.09.2023

Predstavte si, že žijeme v krajine X, ktorá všetky povolania v spoločnosti pokrýva vlastnými občanmi nie migrantami. Veľa mladých ľudí v tejto krajine chce študovať medicínu, v tejto krajine je to populárne povolanie. Štát to aj dosť výrazne podporuje a medicínskych škôl je naozaj veľa. V tejto krajine došlo k situácii, že mladých medikov je tak veľa, že sú ochotní [...]

Budúca vládna koalícia – Smer, Hlas, SNS, KDH.

10.09.2023

Voľby sa blížia, je to aktuálna téma, tak by som chcel dať svoj tip na budúcu vládnu koalíciu. Máme tu 3 najsilnejšie strany podľa prieskumov: Smer, Hlas, Progresívne Slovensko. Predpokladám že minimálne jedna z týchto strán bude v budúcej vládnej koalícii a bude mať post premiéra, pretože niekto tú koalíciu musí viesť. Takže poďme na tie 3 alternatívy, že kto bude [...]

Ľudia sú krásni aj oblečení.

10.09.2023

Dnes tu máme módne trendy vytvárajúce odevy, ktoré čo najviac zvýrazňujú krivky tela. Byť sexi je populárne a niektorí z toho reálne žijú. Niektoré známe osobnosti, krásni ľudia keď majú na sociálnych sieťach veľa sledovateľov, tak na tom dokážu zarobiť veľa peňazí. Tých fanúšikov by zrejme mali aj keby boli viac zahalení, ale oni v snahe maximalizovať počet [...]

Arménsko Azerbajdžan Náhorný Karabach Operácia Vojenská

Republika Náhorný Karabach prestane existovať 1. januára 2024

28.09.2023 09:45

Obyvatelia Náhorného Karabachu začali z tohto regiónu odchádzať od 24. septembra.

rak červený, samica

Malý vodný tok bol plný nebezpečných amerických rakov. Ochranári odchytili tisícky kusov

28.09.2023 09:00

Samica dokáže dvakrát ročne vychovať stovky mláďat. Invázny druh raka červeného sa preto šíri veľmi rýchlo.

Dúbravka / Fedáková ulica / Polícia / Policajná páska /

Muž v Bratislave strieľal z okna: Štyria zranení, jeden z nich je policajt. Útočníka zabili

28.09.2023 07:00, aktualizované: 09:52

V náhodnej streľbe útočník pokračoval aj pred bytovku. Potom na policajtov vybehol s nožom, tí ho smrteľne zranili.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 508
Celková čítanosť: 1192042x
Priemerná čítanosť článkov: 2347x

Autor blogu

Kategórie