Založ si blog

Vyšli sme z raja

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji.

Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je to až také fatálne, že dnes si mnohí myslia, že nič okrem hmotného vesmíru ani neexistuje. To je to naše zablúdenie o ktorom hovoril Ježiš. Mali by sme hľadať cestu naspäť do Kráľovstva nebeského – do raja. Ježiš nám túto cestu ukázal, že treba žiť v čistote a láske a potom to pôjde samé. Ale mnohí ľudia len neveriacky krútili hlavou aj v časoch Ježišových aj teraz. Vtedy ešte mnohí aj uverili, ale prešlo pár storočí a opäť to vyprchalo.

Lenže sám Ježiš povedal „Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nepominú.“ Mnoho ľudí však vsádza všetko na 1 kartu – na hmotu tejto zeme. Myslím si že je to dosť hazardérske, ale je to ich vec. Izrael nám mal ukazovať cestu. Tam bol Abrahám, Mojžiš, proroci, Ján Krstiteľ a Ježiš. Museli sa tam diať úžasné veci a máme o tom záznamy – Starý a Nový zákon.

Boh dal pokyny ako máme žiť, vyjavil svoju vôľu a Ježiš nás pozval na správnu cestu – naspäť do Kráľovstva nebeského. Všetko sa to síce udialo v jednom výnimočnom národe v Izraeli, ale dnes sú tieto skutočnosti prístupné všetkým národom a všetkých ľuďom, ktorí majú záujem. Takisto každý sám má hľadať Boha, prihovárať sa mu a hľadať pravdu a správnu cestu. Máme svoje svedomie, ktoré je nám spoľahlivým kompasom, len ho treba počúvať, ten náš vnútorný hlas.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Medveď

Vlani 14, tento rok už 10. Stretnutie s medveďom môže mať fatálne následky. Ale čo stretnutie s diviakom?

20.04.2024 15:49

Medveď reaguje útokom alebo agresívnym prístupom častejšie voči ľuďom, ktorí sú pri stretnutiach aktívni.

Krádeže áut USA - 2016

Zo závodu ukradli a predali súčiastky za trištvrte milióna eur, polícia obvinila šesť páchateľov

20.04.2024 15:18

V prípade preukázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Ctite si zmluvu, odkázal Dankovi Raši: Problémom je, že sa vidí ako nástupca Pellegriniho. Majerský počul hlasy o konci Dolinkovej

20.04.2024 13:07, aktualizované: 15:06

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371455x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie