Založ si blog

Katolícka cirkev mrzačí svojich hodnostárov. (celibát)

Celibát má svoju výnimočnosť a posvätnosť ak ho vykonávajú ľudia z vlastnej vôle a hlavne ak sú tí ľudia na to pripravení, stavaní. Dnes sa však ukazuje koľko škody napáchal svojvoľný príkaz na povinný celibát pre všetkých duchovných. Jednoducho cirkev si okolo roku 1000 n.l. zmyslela, že pre všetkých duchovných zavedie celibát. Dnes žne z toho úrodu v podobe stoviek až tisícok pedofilných káuz. Takisto zvýšená miera homosexuality medzi cirkevnými hodnostármi. Zakázali prirodzené, vzniklo neprirodzené.

Toto všetko podľa mňa spôsobila umelá prekážka prirodzenej sexualite – povinný celibát. Keď by si niekto dal tú námahu a pozrel by si starý zákon, nie je tam ani zmienka, že by Boh od nás žiadal povinný celibát. Praotcovia Izraela ku ktorým priamo Boh hovoril Abrahám, Izák, Jákob mali dokonca aj vedľajšie ženy a Boh požehnal ich potomstvo, z ktorého vznikol Izrael. Ježiš takisto nevyžadoval celibát, bojoval akurát tak proti cudzoložstvu. A kdeže sa môže cirkev rovnať k praotcom Izraela, kedy Boh hovoril k cirkvi? 

Z uvedených skutočností sa javí povinný celibát vynucovaný katolíckou cirkvou ako fatamorgána, niečo úplne absurdné. Najhoršie na tom všetkom je, že podväzovaním prirodzených pudov zrejme vznikli rôzne deviácie ako pedofília. Pritom každý pápež aj každý kňaz musí vedieť, čo Ježiš povedal o deťoch – že keby im niekto ublížil dopúšťa sa veľmi ťažkého hriechu. Zase raz chcel byť človek múdrejší ako Boh, cirkev chcela byť múdrejšia ako Stvoriteľ. Cirkev zakázala svojim hodnostárom pohlavne zrelú ženu a na svetlo sveta teraz vychádza aké to malo fatálne následky. Cirkev takto spôsobila veľa utrpenia svojim hodnostárom a mnohým deťom traumu na celý život.

Zachytil som úvahy pápeža Františka, že by zrušili povinný celibát. Podľa mňa včera bolo pozde. Cirkev by sa mala spamätať, zahodiť svoj katechizmus a začať čítať písmo sväté. Tieto pedofilné veci tu už museli byť dlho, ale popierali sa a tutlali. Niečo tutlať nič nerieši, treba vytrhnúť koreň tejto jedovatej buriny – zrušiť konečne povinný celibát. Teraz prišla doba, že sú s tým cirkevní hodnostári konfrontovaní. Podľa mňa by mali byť súdení ako hocikto iní. Najlepšie ak by sa sami prihlásili, že majú takýto problém a nejako sa liečili.

Som zvedavý či sa to tomuto kolosu – katolíckej cirkvi podarí – zrušiť povinný celibát. Hĺbajú, dumajú, premýšľajú ale neviem o čom keď povinný celibát nemá v písmach oporu a sami musia vidieť akou pohromou sú tieto pedofilné škandály pre všetkých. Deje sa presne to za čo karhal Ježiš zákonníkov a farizejov, cirkevní hodnostári uprednostňujú vlastné zákony a tradície nad Božie nariadenia. Pretože Boh povedal Nescudzoložíš! nie Budeš žiť v celibáte!

Aj keď cirkev zruší povinný celibát aj tak mnoho hodnostárov zostane v celibáte, budú to tí čo sú s tým v pohode. Akurát znormalizuje stav a tým čo chcú ženu, to bude umožnené. Tiež by sa tí dedkovia vo Vatikáne mohli zamyslieť nad tým, že mladí 20-roční kňazi majú iné potreby ako oni 60 – 90 roční. Títo starí síce rozhodujú, ale mali by pri svojich rozhodnutiach myslieť aj na nových mladých kňazov, koľko im spôsobujú prekážok a utrpenia. Mali by myslieť aj na všetky deti zneužité kňazmi a na to, čo o deťoch povedal Ježiš. Takže držím týmto starým pánom palce, nech sa odhodlajú a zrušia povinný celibát. Som na to naozaj zvedavý.

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

Patriot, Nemecko

Zelenskyj: Ukrajina musela vrátiť systém protivzdušnej obrany. Nefungoval

29.03.2023 12:22

Poľsko a Slovensko sa rozhodli poskytnúť Ukrajine stíhačky sovietskej výroby, avšak žiadna západná krajina zatiaľ nesúhlasila s dodaním moderných lietadiel.

Majerský, Danko, Pellegrini, Taraba

Potrebuje cestovný ruch samostatné ministerstvo? Podľa historika malo vzniknúť už po revolúcii

29.03.2023 12:00

Nejde o prvý pokus zriadiť samostatné ministerstvo, vlastnú iniciatívu chystá aj Hlas.

Igor Matovič

Matovič burcoval, ale márne. Parlament odmietol návrh na 500-eurovú odmenu za účasť vo voľbách

29.03.2023 11:50

Líder OĽaNO návrh odôvodňoval snahou o zvýšenie účasti vo voľbách.

spišiak, šimečka

Policajný exprezident Spišiak vstúpil do Progresívneho Slovenska

29.03.2023 11:40

Svoj vstup do politiky odôvodnil, že chce ešte niečo dosiahnuť a chce pomôcť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065099x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie