Založ si blog

Katolícka cirkev mrzačí svojich hodnostárov. (celibát)

Celibát má svoju výnimočnosť a posvätnosť ak ho vykonávajú ľudia z vlastnej vôle a hlavne ak sú tí ľudia na to pripravení, stavaní. Dnes sa však ukazuje koľko škody napáchal svojvoľný príkaz na povinný celibát pre všetkých duchovných. Jednoducho cirkev si okolo roku 1000 n.l. zmyslela, že pre všetkých duchovných zavedie celibát. Dnes žne z toho úrodu v podobe stoviek až tisícok pedofilných káuz. Takisto zvýšená miera homosexuality medzi cirkevnými hodnostármi. Zakázali prirodzené, vzniklo neprirodzené.

Toto všetko podľa mňa spôsobila umelá prekážka prirodzenej sexualite – povinný celibát. Keď by si niekto dal tú námahu a pozrel by si starý zákon, nie je tam ani zmienka, že by Boh od nás žiadal povinný celibát. Praotcovia Izraela ku ktorým priamo Boh hovoril Abrahám, Izák, Jákob mali dokonca aj vedľajšie ženy a Boh požehnal ich potomstvo, z ktorého vznikol Izrael. Ježiš takisto nevyžadoval celibát, bojoval akurát tak proti cudzoložstvu. A kdeže sa môže cirkev rovnať k praotcom Izraela, kedy Boh hovoril k cirkvi? 

Z uvedených skutočností sa javí povinný celibát vynucovaný katolíckou cirkvou ako fatamorgána, niečo úplne absurdné. Najhoršie na tom všetkom je, že podväzovaním prirodzených pudov zrejme vznikli rôzne deviácie ako pedofília. Pritom každý pápež aj každý kňaz musí vedieť, čo Ježiš povedal o deťoch – že keby im niekto ublížil dopúšťa sa veľmi ťažkého hriechu. Zase raz chcel byť človek múdrejší ako Boh, cirkev chcela byť múdrejšia ako Stvoriteľ. Cirkev zakázala svojim hodnostárom pohlavne zrelú ženu a na svetlo sveta teraz vychádza aké to malo fatálne následky. Cirkev takto spôsobila veľa utrpenia svojim hodnostárom a mnohým deťom traumu na celý život.

Zachytil som úvahy pápeža Františka, že by zrušili povinný celibát. Podľa mňa včera bolo pozde. Cirkev by sa mala spamätať, zahodiť svoj katechizmus a začať čítať písmo sväté. Tieto pedofilné veci tu už museli byť dlho, ale popierali sa a tutlali. Niečo tutlať nič nerieši, treba vytrhnúť koreň tejto jedovatej buriny – zrušiť konečne povinný celibát. Teraz prišla doba, že sú s tým cirkevní hodnostári konfrontovaní. Podľa mňa by mali byť súdení ako hocikto iní. Najlepšie ak by sa sami prihlásili, že majú takýto problém a nejako sa liečili.

Som zvedavý či sa to tomuto kolosu – katolíckej cirkvi podarí – zrušiť povinný celibát. Hĺbajú, dumajú, premýšľajú ale neviem o čom keď povinný celibát nemá v písmach oporu a sami musia vidieť akou pohromou sú tieto pedofilné škandály pre všetkých. Deje sa presne to za čo karhal Ježiš zákonníkov a farizejov, cirkevní hodnostári uprednostňujú vlastné zákony a tradície nad Božie nariadenia. Pretože Boh povedal Nescudzoložíš! nie Budeš žiť v celibáte!

Aj keď cirkev zruší povinný celibát aj tak mnoho hodnostárov zostane v celibáte, budú to tí čo sú s tým v pohode. Akurát znormalizuje stav a tým čo chcú ženu, to bude umožnené. Tiež by sa tí dedkovia vo Vatikáne mohli zamyslieť nad tým, že mladí 20-roční kňazi majú iné potreby ako oni 60 – 90 roční. Títo starí síce rozhodujú, ale mali by pri svojich rozhodnutiach myslieť aj na nových mladých kňazov, koľko im spôsobujú prekážok a utrpenia. Mali by myslieť aj na všetky deti zneužité kňazmi a na to, čo o deťoch povedal Ježiš. Takže držím týmto starým pánom palce, nech sa odhodlajú a zrušia povinný celibát. Som na to naozaj zvedavý.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Medveď

Vlani 14, tento rok už 10. Stretnutie s medveďom môže mať fatálne následky. Ale čo stretnutie s diviakom?

20.04.2024 15:49

Medveď reaguje útokom alebo agresívnym prístupom častejšie voči ľuďom, ktorí sú pri stretnutiach aktívni.

Krádeže áut USA - 2016

Zo závodu ukradli a predali súčiastky za trištvrte milióna eur, polícia obvinila šesť páchateľov

20.04.2024 15:18

V prípade preukázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Ctite si zmluvu, odkázal Dankovi Raši: Problémom je, že sa vidí ako nástupca Pellegriniho. Majerský počul hlasy o konci Dolinkovej

20.04.2024 13:07, aktualizované: 15:06

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371458x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie