Založ si blog

Ľudia blúdia.

Ľudstvo sa dobrovoľne vydalo cestou klamstva, krádeží, cudzoložstva, vraždenia, útlaku, závisti a nenávisti.

Do istej miery to aj chápem keďže ľudia prestali veriť v Boha a začali uctievať len hrubú hmotu tejto zeme. V jednom výnimočnom národe sa však Boh dal ľuďom poznať. Prihováral sa Abrahámovi, Izákovi, Jákobovi. Cez Mojžiša dal svojmu národu Desatoro. To Desatoro sa dostalo aj k nám a vieme čo v ňom je. Nemáme vraždiť, klamať, cudzoložiť a bažiť po cudzom majetku.

Židia to ako tak dodržiavali raz lepšie, raz horšie – podľa toho sa im aj darilo. Všimnite si, že hoci boli vyvoleným národom zažili si veľmi dobré časy, ale aj veľmi zlé časy. Nakoniec prišiel aj dlho očakávaný Mesiáš – syn Boží. Ten aj vysvetľoval, prečo treba morálne čisto žiť. Ježiš hovoril o duši a o Kráľovstve nebeskom – ktoré by malo byť našim cieľom. V Kráľovstve nebeskom totiž môžeme žiť šťastne večný život.

Problém je však v tom, že hĺbajúci ľudský rozum pripútaný na hmotu nedokáže tieto veci prijať a pochopiť. To dokážeme len svojím citom (duchom). Cirkvi tomu celému tiež veľmi nepomáhajú svojimi nesprávnymi výkladmi. Ľudia jednoducho nechápu niektoré Ježišove podobenstvá a výroky. Všetko však treba vnímať duchovne a citom.

Pozemský rozum je nám na pomoc pri pozemských činnostiach. Pozemský rozum však nedokáže pochopiť Boha a že existuje aj nejaké Kráľovstvo nebeské, kde blažení duchovia žijú večný život. Rozum toho Boha nevidí, ani to Kráľovstvo nebeské ani svojho ducha, TAK tento pozemský rozum tieto veci nedokáže prijať.

Skutočne ak by po smrti nič neexistovalo malo by význam ihneď brať spravodlivosť do rúk, čo najviac si užívať a urobiť hocičo aby sme si zachránili svoj pozemský život čo najdlhšie a aby bol čo najslastnejší. Ale že to tak nie je nám svedčí Boh prostredníctvom Mojžiša, prorokov aj Ježiša.

Žiaľ väčšina ľudí neverí Mojžišovi, prorokom ani Ježišovi. Dôvod je jednoduchý, chcú si proste robiť čo sa im zapáči a myslia si, že to bude bez následkov. Nastáva tu paradoxná situácia, kde ľudia uprednostňujú učenie iných ľudí a neprijímajú učenie od samotného Stvoriteľa.

Keď trest neprichádza ihneď páchateľom zla sa zdá, že žiadny Boh neexistuje a stačí keď budú dostatočne šikovní, budú korumpovať a vyhrážať sa a trestu sa vyhnú. Lenže nakoniec sa aj tak vyplní čo sejete, to zožnete. Jednoducho za zlé môže prísť len zlé a za dobré len dobré. Ľudia by si mohli dať námahu a prečítať si Starý zákon, čo všetko sa dialo v Izraeli, keď sa odklonili od správneho žitia. Boli to veľké veci, historicky aj zdokumentované.

Každý má aj svoje svedomie, kde cíti čo je správne a čo nie. Sú dané určité zákony – čo sejete, to zožnete a tiež prišli na túto zem ľudia ktorí zvestovali o posmrtnom živote a o večnom živote v Kráľovstve nebeskom. Títo ľudia častokrát čelili zúrivej nenávisti pozemských ľudí. Takže keď ľudia tvrdohlavo odmietajú zvestovania o Bohu, tak nech si žijú podľa svojho uváženia a nech už dopadnú akokoľvek bola to jednoducho ich voľba.

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Hrádza proti liberalizmu.

07.07.2024

Včera mal premiér prejav, že chce byť hrádzou proti liberalizmu. Konkrétne mal na mysli asi to, aby sa celé Slovensko nestalo LGBTI+ komunitou. Žiaľ mám pre premiéra zlé správy, toto žiadny zákon nezastaví, zastaviť to môžu len ženy. Ženy sú totiž mostom pre inkarnujúcu sa dušu. Pokiaľ je tento most poškodený, pokrivený tak aj to čo po ňom príde je poškodené, [...]

Ježiš, minulé životy a budúce životy.

05.07.2024

V evanjeliu Jánovom je zaujímavá pasáž – kapitola 15: Ježiš – vínny kmeň. Dám niektoré výňatky. „Ja som pravý vínny kmeň a môj Otec je vinohradník. Každú ratolesť na mne, ktorá neprináša ovocie odrezáva a každú ktorá prináša ovocie čistí, aby prinášala viac ovocia.“ „Ak vás svet nenávidí, vedzte že mňa skôr nenávidel ako vás.“ „Keď [...]

rytmus

Rytmusovi zhorelo auto na diaľnici, podarilo sa mu vyviaznuť bez zranení

13.07.2024 16:50

Raper priznal, že bol som v absolútnom šoku. Asi nikdy som nebol tak blízko smrti, dodal.

POHODA: 27. ročník multižánrového festivalu

Kaščák vysvetlil, prečo Pohodu ukončili. Ocenil prístup i silnú vlnu spolupatričnosti a solidarity

13.07.2024 16:12

Na festivale Pohoda po páde stanu ošetrili 29 pacientov, ich stav si vyžadoval nemocničnú starostlivosť.

dvojitá veža, vysoké tatry, hzs

Vo Vysokých Tatrách vyhasol ďalší život. Pád zo steny Dvojitej veže neprežil poľský horolezec

13.07.2024 15:48

48-ročný muž utrpel následkom pádu z výšky zranenia nezlučiteľné so životom.

Pásmo Gazy, Izrael, Palestína

Pri izraelskom údere na lídrov Hamasu zomrelo podľa úradov v Gaze vyše 70 Palestínčanov

13.07.2024 15:00, aktualizované: 16:00

Terčom útoku bol vojenský líder Hamasu Muhammad Díf.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 587
Celková čítanosť: 1429815x
Priemerná čítanosť článkov: 2436x

Autor blogu

Kategórie