Založ si blog

Ľudia blúdia.

Ľudstvo sa dobrovoľne vydalo cestou klamstva, krádeží, cudzoložstva, vraždenia, útlaku, závisti a nenávisti.

Do istej miery to aj chápem keďže ľudia prestali veriť v Boha a začali uctievať len hrubú hmotu tejto zeme. V jednom výnimočnom národe sa však Boh dal ľuďom poznať. Prihováral sa Abrahámovi, Izákovi, Jákobovi. Cez Mojžiša dal svojmu národu Desatoro. To Desatoro sa dostalo aj k nám a vieme čo v ňom je. Nemáme vraždiť, klamať, cudzoložiť a bažiť po cudzom majetku.

Židia to ako tak dodržiavali raz lepšie, raz horšie – podľa toho sa im aj darilo. Všimnite si, že hoci boli vyvoleným národom zažili si veľmi dobré časy, ale aj veľmi zlé časy. Nakoniec prišiel aj dlho očakávaný Mesiáš – syn Boží. Ten aj vysvetľoval, prečo treba morálne čisto žiť. Ježiš hovoril o duši a o Kráľovstve nebeskom – ktoré by malo byť našim cieľom. V Kráľovstve nebeskom totiž môžeme žiť šťastne večný život.

Problém je však v tom, že hĺbajúci ľudský rozum pripútaný na hmotu nedokáže tieto veci prijať a pochopiť. To dokážeme len svojím citom (duchom). Cirkvi tomu celému tiež veľmi nepomáhajú svojimi nesprávnymi výkladmi. Ľudia jednoducho nechápu niektoré Ježišove podobenstvá a výroky. Všetko však treba vnímať duchovne a citom.

Pozemský rozum je nám na pomoc pri pozemských činnostiach. Pozemský rozum však nedokáže pochopiť Boha a že existuje aj nejaké Kráľovstvo nebeské, kde blažení duchovia žijú večný život. Rozum toho Boha nevidí, ani to Kráľovstvo nebeské ani svojho ducha, TAK tento pozemský rozum tieto veci nedokáže prijať.

Skutočne ak by po smrti nič neexistovalo malo by význam ihneď brať spravodlivosť do rúk, čo najviac si užívať a urobiť hocičo aby sme si zachránili svoj pozemský život čo najdlhšie a aby bol čo najslastnejší. Ale že to tak nie je nám svedčí Boh prostredníctvom Mojžiša, prorokov aj Ježiša.

Žiaľ väčšina ľudí neverí Mojžišovi, prorokom ani Ježišovi. Dôvod je jednoduchý, chcú si proste robiť čo sa im zapáči a myslia si, že to bude bez následkov. Nastáva tu paradoxná situácia, kde ľudia uprednostňujú učenie iných ľudí a neprijímajú učenie od samotného Stvoriteľa.

Keď trest neprichádza ihneď páchateľom zla sa zdá, že žiadny Boh neexistuje a stačí keď budú dostatočne šikovní, budú korumpovať a vyhrážať sa a trestu sa vyhnú. Lenže nakoniec sa aj tak vyplní čo sejete, to zožnete. Jednoducho za zlé môže prísť len zlé a za dobré len dobré. Ľudia by si mohli dať námahu a prečítať si Starý zákon, čo všetko sa dialo v Izraeli, keď sa odklonili od správneho žitia. Boli to veľké veci, historicky aj zdokumentované.

Každý má aj svoje svedomie, kde cíti čo je správne a čo nie. Sú dané určité zákony – čo sejete, to zožnete a tiež prišli na túto zem ľudia ktorí zvestovali o posmrtnom živote a o večnom živote v Kráľovstve nebeskom. Títo ľudia častokrát čelili zúrivej nenávisti pozemských ľudí. Takže keď ľudia tvrdohlavo odmietajú zvestovania o Bohu, tak nech si žijú podľa svojho uváženia a nech už dopadnú akokoľvek bola to jednoducho ich voľba.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 13:27

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

Michal Aláč

Progresívci sa ospravedlnili bývalému riaditeľovi SIS Aláčovi

05.03.2024 12:20, aktualizované: 13:35

Exriaditeľ SIS tvrdí, že hnutie Progresívne Slovensko zasiahlo do jeho osobnostných práv.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347830x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie