Založ si blog

Ľudia blúdia.

Ľudstvo sa dobrovoľne vydalo cestou klamstva, krádeží, cudzoložstva, vraždenia, útlaku, závisti a nenávisti.

Do istej miery to aj chápem keďže ľudia prestali veriť v Boha a začali uctievať len hrubú hmotu tejto zeme. V jednom výnimočnom národe sa však Boh dal ľuďom poznať. Prihováral sa Abrahámovi, Izákovi, Jákobovi. Cez Mojžiša dal svojmu národu Desatoro. To Desatoro sa dostalo aj k nám a vieme čo v ňom je. Nemáme vraždiť, klamať, cudzoložiť a bažiť po cudzom majetku.

Židia to ako tak dodržiavali raz lepšie, raz horšie – podľa toho sa im aj darilo. Všimnite si, že hoci boli vyvoleným národom zažili si veľmi dobré časy, ale aj veľmi zlé časy. Nakoniec prišiel aj dlho očakávaný Mesiáš – syn Boží. Ten aj vysvetľoval, prečo treba morálne čisto žiť. Ježiš hovoril o duši a o Kráľovstve nebeskom – ktoré by malo byť našim cieľom. V Kráľovstve nebeskom totiž môžeme žiť šťastne večný život.

Problém je však v tom, že hĺbajúci ľudský rozum pripútaný na hmotu nedokáže tieto veci prijať a pochopiť. To dokážeme len svojím citom (duchom). Cirkvi tomu celému tiež veľmi nepomáhajú svojimi nesprávnymi výkladmi. Ľudia jednoducho nechápu niektoré Ježišove podobenstvá a výroky. Všetko však treba vnímať duchovne a citom.

Pozemský rozum je nám na pomoc pri pozemských činnostiach. Pozemský rozum však nedokáže pochopiť Boha a že existuje aj nejaké Kráľovstvo nebeské, kde blažení duchovia žijú večný život. Rozum toho Boha nevidí, ani to Kráľovstvo nebeské ani svojho ducha, TAK tento pozemský rozum tieto veci nedokáže prijať.

Skutočne ak by po smrti nič neexistovalo malo by význam ihneď brať spravodlivosť do rúk, čo najviac si užívať a urobiť hocičo aby sme si zachránili svoj pozemský život čo najdlhšie a aby bol čo najslastnejší. Ale že to tak nie je nám svedčí Boh prostredníctvom Mojžiša, prorokov aj Ježiša.

Žiaľ väčšina ľudí neverí Mojžišovi, prorokom ani Ježišovi. Dôvod je jednoduchý, chcú si proste robiť čo sa im zapáči a myslia si, že to bude bez následkov. Nastáva tu paradoxná situácia, kde ľudia uprednostňujú učenie iných ľudí a neprijímajú učenie od samotného Stvoriteľa.

Keď trest neprichádza ihneď páchateľom zla sa zdá, že žiadny Boh neexistuje a stačí keď budú dostatočne šikovní, budú korumpovať a vyhrážať sa a trestu sa vyhnú. Lenže nakoniec sa aj tak vyplní čo sejete, to zožnete. Jednoducho za zlé môže prísť len zlé a za dobré len dobré. Ľudia by si mohli dať námahu a prečítať si Starý zákon, čo všetko sa dialo v Izraeli, keď sa odklonili od správneho žitia. Boli to veľké veci, historicky aj zdokumentované.

Každý má aj svoje svedomie, kde cíti čo je správne a čo nie. Sú dané určité zákony – čo sejete, to zožnete a tiež prišli na túto zem ľudia ktorí zvestovali o posmrtnom živote a o večnom živote v Kráľovstve nebeskom. Títo ľudia častokrát čelili zúrivej nenávisti pozemských ľudí. Takže keď ľudia tvrdohlavo odmietajú zvestovania o Bohu, tak nech si žijú podľa svojho uváženia a nech už dopadnú akokoľvek bola to jednoducho ich voľba.

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

chodník

Starosta postavil za peniaze z EÚ chodník v korunách stromov, ktoré vyrúbali

29.03.2023 10:45

Projekt nevyžadoval, aby okolo chodníka bol les, povedal o chodníku v korunách stromov bez stromov starosta.

Rusko, Vladimir Kličko

Kličko zasadil úder Bachovi: Toto rozhodnutie je ako táto vojna. Nezmysel

29.03.2023 10:18

Niekdajší majster sveta v boxe a brat starostu ukrajinskej metropoly kritizoval rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru.

strela jars

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým systémom Jars

29.03.2023 08:46

Moskva sa opäť snaží predviesť svoju jadrovú silu.

polícia

Podnapitý agresor pri Skalici zbraňou ohrozoval Ukrajincov

29.03.2023 08:04

Spúšťačom celého incidentu mala byť zo strany cudzincov hlasnejšia hudba.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065026x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie