Založ si blog

Na ľudí nestačili ani proroci ani Ježiš.

Boh sa najprv prihovoril Abrahámovi. Z Abraháma vznikol národ. Cez Mojžiša dal Boh svojmu národu Desatoro. To bol zákon pre Židov. No nie vždy sa im darilo tento zákon dodržiavať. Preto Boh ešte mnohokrát prehovoril k svojmu národu prostredníctvom prorokov, aby žili tak ako treba. Často zaznievala veta, že tento národ ma ctí perami, ale jeho srdce je ďaleko odo mňa. Nakoniec prišiel Ježiš syn Boží. Bežní ľudia sa k nemu hrnuli, ale vtedajšia cirkev a svetská moc ho zlikvidovali. Židia boli až tak nechápaví, že Ježišových nasledovníkov kruto prenasledovali.

Takže Židia boli v popredí a aj sú v popredí, oni totiž aspoň veria v Boha. Hoci sa im zrejme nedarí žiť vždy podľa zákona alebo Bohu správne rozumieť. Potom Európania začali prijímať Ježišove posolstvo. Zo začiatku to musela byť silná a živá viera. Neskôr akoby túto vieru rozložili cirkevné koncily a veda. Vedci odhalili niektoré nesprávne názory kresťanov o stvorení ako že zem sa točí a obieha okolo slnka. Lenže to boli len nesprávne názory a výklady kresťanov a nie výklady Boha. Veď uznajte hádam Stvoriteľ vie čo stvoril a ako to funguje.

Ďalší faktor pre ateizmus je, že ľuďom sa veľmi nechce dodržiavať prísne morálne požiadavky Stvoriteľa. Tak radšej spochybňujú samotnú existenciu Boha, jeho zákony a proste všetko. Výsledkom má byť že si môžu v pokoji robiť čo chcú. V podstate si môžu robiť čo chcú, len zásadnú chybu robia v tom, že si myslia, že za svoje konanie nenesú zodpovednosť.

Ježiš videl, že ani všetky výnimočné veci čo urobil v Izraeli nebudú stačiť, aby sa ľudia zmenili. Niektorí ho síce nasledovali, ale duchovná a svetská moc sa obrátili proti nemu a jeho nasledovníkom. Preto Ježiš prosil svojho Otca, aby vyslal ešte ľuďom Pomocníka, ktorý ich uvedie do všetkej pravdy a všetko im vysvetlí. Podľa mňa tu ten Pomocník aj bol a naozaj aj všetko potrebné vysvetlil vo svojom diele. Lenže mnohí ľudia aj tak odmietajú jeho vysvetlenia. Cirkev tak isto ako za čias Ježišových sa stavia proti Pomocníkovi. Materialisti chápu len hmotné veci.

Takže aj keď dal Boh ľuďom zákony pre ich spásu a záchranu, ľudia reptali, že prečo im vôbec niečo prikazuje. Keď sa Boh dal poznať ľuďom v pozemskom tele ako syn Boží a činil výnimočné veci, cirkev vrieskala, že je Belzebubom posadnutý a vynútili si jeho ukrižovanie. A keď prišiel Ježišom prisľúbený Pomocník, aby nás uviedol do všetkej pravdy, tak ľudia povedia, že nie, že oni sami majú pravé vedenie a cirkev je samozrejme proti Pomocníkovi, veď ako by vôbec mohol niekto niečo vysvetľovať, predsa na to sú tu oni „neomylní“ a „vševediaci“.

Takže čo Boh urobil zle alebo čo ešte iné má urobiť? Je to celé smiešne. Podľa mňa Boh už neurobí nič. Som len zvedavý na čo sa potom keď bude zle ľudia vyhovoria?

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

chodník

Starosta postavil za peniaze z EÚ chodník v korunách stromov, ktoré vyrúbali

29.03.2023 10:45

Projekt nevyžadoval, aby okolo chodníka bol les, povedal o chodníku v korunách stromov bez stromov starosta.

Rusko, Vladimir Kličko

Kličko zasadil úder Bachovi: Toto rozhodnutie je ako táto vojna. Nezmysel

29.03.2023 10:18

Niekdajší majster sveta v boxe a brat starostu ukrajinskej metropoly kritizoval rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru.

strela jars

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým systémom Jars

29.03.2023 08:46

Moskva sa opäť snaží predviesť svoju jadrovú silu.

polícia

Podnapitý agresor pri Skalici zbraňou ohrozoval Ukrajincov

29.03.2023 08:04

Spúšťačom celého incidentu mala byť zo strany cudzincov hlasnejšia hudba.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065034x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie