Založ si blog

Tajomstvo Božej trojjedinosti.

Abd-ru-shin píše: Nutnosť približovania sa k Bohu spočíva v celom stvorení! Preto nie je pokorný ten, kto pred tým uhýba, ale naopak je neskonale namyslený! Tým predsa požaduje, aby sa mu Boh priblížil, namiesto toho, aby sa on snažil približovať k Bohu a poznávať Ho.

Pred stvorením bol Boh jediný. V dobe stvorenia oddelil časť svojej vôle, aby samostatne pôsobila vo stvorení a tak sa stal dvojjediný. Keď sa ukázala nutnosť dať zblúdenému ľudstvu prostredníka, lebo Božia čistota nepripúšťala priame spojenie s dobrovoľne spútaným ľudstvom, oddelil z lásky časť seba samého, aby sa prechodne zblížil s ľuďmi a mohol sa učiniť ľudstvu znovu zrozumiteľným, tak sa narodením Krista stal trojjediným.

Kto je Boh Otec a Boh Syn, to bolo už mnohým jasné, ale Duch Svätý zostával nejasným pojmom. Duch Svätý je výkonná spravodlivosť, ktorej večné, nezmeniteľné a nepodplatiteľné zákony pulzujú vesmírom a doteraz len tušením boli nazývané: Osud! Karma! Božia vôľa!

Takže takto Abd-ru-shin vysvetľuje Božiu trojjedinosť. Sú však ľudia čo popierajú Božiu trojjedinosť, z reakcií pod mojimi článkami usudzujem, že sú to hlavne jehovisti. Nech teda oni vysvetlia ako to je alebo nech povedia čo Abd-ru-shin nesprávne vysvetlil. Ale ak sú otvorení, nech prijmú jeho vysvetlenie. Nie je totiž hanba priznať si chybu hlavne vo veciach na ktoré bežný človek nemá dosah.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398600x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie