Založ si blog

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí.

Ale dobre každý má právo veriť čomu chce. Určite ich niekto a niečo priviedlo k takejto viere. Ja to plne rešpektujem, ale osobne to nepovažujem za správnu vieru. Dotyční ľudia vychádzajú z Biblie, tak som si aj ja opäť prečítal Bibliu, aby som hľadal odpovede.

Našiel som tu v evanjeliách nasledovné pasáže:

Telo nič neosoží, duch oživuje.

A nebojte sa tých, ktorí zabíjajú telo, ale dušu nemôžu zabiť. Bojte sa skôr Toho, ktorý aj dušu aj telo môže zahubiť v pekle.

Veď čo osoží človeku, ak získa hoci celý svet, ale utrpí škodu na duši? Alebo čo človek dá ako protihodnotu na vykúpenie svojej duše?

O zmŕtvychvstaní či ste nečítali, čo vám povedal Boh, ktorí hovorí: Ja som Boh Abrahámov, Boh Izákov a Boh Jákobov. Boh nie je Bohom mŕtvych, ale živých. To znamená, že Abrahám, Izák a Jákob stále žijú niekde v nebi.

Alebo inde niekto hovorí Ježišovi – dovoľ mi pochovať svojho príbuzného. Ježiš odpovedá: Nasleduj ma, nech mŕtvi pochovávajú svojich mŕtvych. Ale to boli pozemsky živí ľudia, lenže zrejme duchovne mŕtvi – neprebudení. Ježiš nás prišiel vzkriesiť. Ale zrejme naše duše, aby sme našli spojenie so Stvoriteľom a vnútorne sa prebudili a žili tak ako máme žiť.

Neviem no posúďte sami. Ide vlastne aj to čo je človek. Materialisti veria, že človek je len mäso a krv. Z Ježišových výrokov usudzujem, že skutočný človek je duch a pozemské telo je len obal.

Počuli sme aj o záhrobnom svete – o druhom brehu. Taktiež sme počuli o dušiach pozostalých. A celé mi to dáva zmysel. Ak totiž skutočný život je v duši a nie v tele, tak po smrti musí tá duša existovať niekde ďalej. Sú aj mnohé zážitky z klinickej smrti, ktoré to tiež len potvrdzujú.

Neviem potom v čo dúfajú ľudia, čo neveria v dušu. Či dúfajú, že budú vzkriesené ich pozemské telá, ktoré v zemi zožrali pozemské červy alebo zhnili? Alebo či bude vzkriesený ich popol ak boli spopolnení? V písmach sa píše: Prach si a na prach sa obrátiš. Čiže pozemské telo je skutočne z prachu tejto zeme a po našej smrti sa opäť stane súčasťou zeme. Tak ako všetko čo hynie aj naše telá len pohnoja túto zem, aby rastliny a stromy zeme z toho čerpali silu, živiny a rástli.

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

chodník

Starosta postavil za peniaze z EÚ chodník v korunách stromov, ktoré vyrúbali

29.03.2023 10:45

Projekt nevyžadoval, aby okolo chodníka bol les, povedal o chodníku v korunách stromov bez stromov starosta.

Rusko, Vladimir Kličko

Kličko zasadil úder Bachovi: Toto rozhodnutie je ako táto vojna. Nezmysel

29.03.2023 10:18

Niekdajší majster sveta v boxe a brat starostu ukrajinskej metropoly kritizoval rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru.

strela jars

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým systémom Jars

29.03.2023 08:46

Moskva sa opäť snaží predviesť svoju jadrovú silu.

polícia

Podnapitý agresor pri Skalici zbraňou ohrozoval Ukrajincov

29.03.2023 08:04

Spúšťačom celého incidentu mala byť zo strany cudzincov hlasnejšia hudba.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065025x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie