Založ si blog

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí.

Ale dobre každý má právo veriť čomu chce. Určite ich niekto a niečo priviedlo k takejto viere. Ja to plne rešpektujem, ale osobne to nepovažujem za správnu vieru. Dotyční ľudia vychádzajú z Biblie, tak som si aj ja opäť prečítal Bibliu, aby som hľadal odpovede.

Našiel som tu v evanjeliách nasledovné pasáže:

Telo nič neosoží, duch oživuje.

A nebojte sa tých, ktorí zabíjajú telo, ale dušu nemôžu zabiť. Bojte sa skôr Toho, ktorý aj dušu aj telo môže zahubiť v pekle.

Veď čo osoží človeku, ak získa hoci celý svet, ale utrpí škodu na duši? Alebo čo človek dá ako protihodnotu na vykúpenie svojej duše?

O zmŕtvychvstaní či ste nečítali, čo vám povedal Boh, ktorí hovorí: Ja som Boh Abrahámov, Boh Izákov a Boh Jákobov. Boh nie je Bohom mŕtvych, ale živých. To znamená, že Abrahám, Izák a Jákob stále žijú niekde v nebi.

Alebo inde niekto hovorí Ježišovi – dovoľ mi pochovať svojho príbuzného. Ježiš odpovedá: Nasleduj ma, nech mŕtvi pochovávajú svojich mŕtvych. Ale to boli pozemsky živí ľudia, lenže zrejme duchovne mŕtvi – neprebudení. Ježiš nás prišiel vzkriesiť. Ale zrejme naše duše, aby sme našli spojenie so Stvoriteľom a vnútorne sa prebudili a žili tak ako máme žiť.

Neviem no posúďte sami. Ide vlastne aj to čo je človek. Materialisti veria, že človek je len mäso a krv. Z Ježišových výrokov usudzujem, že skutočný človek je duch a pozemské telo je len obal.

Počuli sme aj o záhrobnom svete – o druhom brehu. Taktiež sme počuli o dušiach pozostalých. A celé mi to dáva zmysel. Ak totiž skutočný život je v duši a nie v tele, tak po smrti musí tá duša existovať niekde ďalej. Sú aj mnohé zážitky z klinickej smrti, ktoré to tiež len potvrdzujú.

Neviem potom v čo dúfajú ľudia, čo neveria v dušu. Či dúfajú, že budú vzkriesené ich pozemské telá, ktoré v zemi zožrali pozemské červy alebo zhnili? Alebo či bude vzkriesený ich popol ak boli spopolnení? V písmach sa píše: Prach si a na prach sa obrátiš. Čiže pozemské telo je skutočne z prachu tejto zeme a po našej smrti sa opäť stane súčasťou zeme. Tak ako všetko čo hynie aj naše telá len pohnoja túto zem, aby rastliny a stromy zeme z toho čerpali silu, živiny a rástli.

Ježiš nebol slabý, len poznal zákony stvorenia. .

12.04.2024

Mnohí ľudia vnímajú Ježiša ako slabého, pretože sa nedokázal ubrániť ukrižovaniu. Pripadá mi to, že mnohí ľudia vnímajú Ježiša ako všeobjímajúcu lásku, ktorá si nechala beztrestne ubližovať. Podľa mňa je to nesprávny a nebezpečný názor. Nebezpečný preto, že naň ešte aj dnes mnoho ľudí môže kruto doplatiť ak sa opovážia páchať zlo v domnienke, že sa [...]

Ľudia môžu páchať zlo, ALE . . .

11.04.2024

spravodlivý trest už MUSIA nutne zožať. Takisto ľudia môžu konať dobro, v takom prípade ich odmena nemôže minúť. Ja určite odporúčam skúšať len konať dobro. Ale zrejme sa väčšine ľudí podarí občas „zakopnúť“ a urobia aj niečo zlé, nesprávne. Treba to všetko dôkladne porovnať a precítiť vo svojom vnútri bez akejkoľvek dogmatickej záťaže. Píše sa o [...]

Život je v duchu, telo je len obal.

01.04.2024

V čom spočíva vlastný život človeka? Počuli sme už o výrazoch duša, duch. Pozrime sa čo o tom píše Abd-ru-shin. Najlepšie bude ak si sami vopred poviete, že pred hrubohmotnými tvormi na Zemi duch robí človeka človekom. Lenže práve tak dobre môžeme správne vyhlásiť, že duch sám je vlastným človekom, ktorý sa musí vyvíjať v rôznych obaloch od zárodku až do [...]

Petr Fiala

Fiala zostáva predsedom ODS. Okamura naďalej šéfuje SPD, nemal vyzývateľa

13.04.2024 17:37

Na kongrese ODS v Ostrave získal Petr Fiala 424 hlasov od 525 prítomných delegátov (necelých 81 percent).

mimoriadne1, mim1, smrť, úmrtie, zomrel, sviečka, kahanec

Zomrel prvý porevolučný starosta Rače Libor Pajdlhauser

13.04.2024 16:55

Keďže v rokoch 1939 - 1989 nemala Rača samosprávu, počas svojho pôsobenia ju znovuzakladal.

Antalya / Lanovka /

Jedna osoba prišla o život pri páde kabíny lanovky pri Antalyi, desiatky evakuovali

13.04.2024 16:47

Na mieste zasahovalo sedem helikoptér a viac než 500 záchranárov.

Robert Fico

Fico: Akonáhle skončí vojna, bude záujem na štandardizácii vzťahov s Ruskom

13.04.2024 16:28

Fico tvrdí, že ak bude mať Ukrajina ambíciu vstúpiť do NATO a bude premiérom, tak bude presviedčať poslancov, aby toto rozhodnutie vetovali.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 561
Celková čítanosť: 1365439x
Priemerná čítanosť článkov: 2434x

Autor blogu

Kategórie