Založ si blog

Dokonalý Boh a nedokonalí ľudia.

Ako sa vraví podľa seba, súdim teba. Takže podľa toho akí sú ľudia, tak pozerajú aj na svojho Stvoriteľa. Úplne do očí bijúce je to pri gréckych „bohoch“. Tieto bytosti zrejme existovali aj existujú a niektorí ľudia ich skutočne videli. Ale samozrejme pribásnili im ľudské charakterové vlastnosti. Pritom pravdepodobne ide o čisté bytosti, ktoré s ľudskými pokrivenými charaktermi a zlými vlastnosťami nemajú nič spoločné.

Pozrime sa na „slávnu“ históriu ľudstva a na jeho charakterové vlastnosti ako celku. Je dobre zdokumentované, že naša história je plná krviprelievania, za účelom mať ešte viac pôdy, majetku, poddaných atď. Tiahne sa to ako dlhá niť. Vladári zeme súperili o to, kto vytvorí väčšiu ríšu na zemi. Ľudia vytvorili otroctvo, prostitúciu, rodinkárstvo, korupciu naučili sa kradnúť, mučiť, vraždiť.

Na svete existuje nejaká viera v Stvoriteľa, tých čo to myslia skutočne vážne však nie je veľa. A aj tí sa ešte medzi sebou štiepia a bojujú niekedy proti sebe. Takže ak existuje ten Boh, aký vlastne je? Nejakú predstavu si o Ňom môžeme urobiť od prorokov, Mojžiša a Ježiša. Ešte vlastne o Ňom píše aj Abd-ru-shin, ale toho cirkev nepovažuje za pravého, takže jeho výpovede vlastne neplatia. Zo starého zákona sa dozvedáme, že Boh neznáša útlak slabých, prisudzuje nejaké práva dokonca otrokom, zastáva sa sirôt a vdov. Jehova miluje pravdu a spravodlivosť.

Ľudia by však očakávali rodinkárstvo a korupciu. Žeby sa preto kresťanské cirkvi správali tak ako sa správali? Rodinkárstvo – keď si v našej cirkvi, prihovoríme sa za teba, vymodlíme pre teba odpustenie. Korupcia – v minulosti to bolo predávanie odpustkov a v nejakej podobe sa to zrejme deje až dodnes. Kresťanské cirkvi predávali odpúšťanie hriechov a vstupenky do raja. Lenže čo na to Boh?

V starom zákone môžeme nájsť vyjadrenie Stvoriteľa: „Moja je pomsta, ja odplatím!“. Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Ide však o to, že doteraz sme si mysleli, že Stvoriteľ každý čin, či jednotlivca posudzuje individuálne. Mal by však Stvoriteľ na to čas? Nebolo by pre neho jednoduchšie vložiť do podstaty fungovania stvorenia jednoduchý, ale výnimočne účinný a spravodlivý zákon: „Čo sejete, to zožnete!“? Ja byť na Jeho mieste urobil by som to tak. Veď je to oveľa efektívnejšie, jednoduché a účinné. A keď niekto spôsobuje utrpenie, príde to späť na neho ešte zosilnené a bude kňučať pod touto ťarchou.

Vnímam to však tak, že ľudia toto nedokážu akosi prijať. Dlhú dobu boli zrejme presvedčení, že existuje len tento pozemský život a že si môžu robiť bez následkov, čo len chcú. Potom začali vznikať cirkvi a tie hovori, že platí to čo oni povedia alebo odpustia. Tak teraz sa človek z toho vyznaj. Mnohí ľudia sú posadnutý pomstou, nechcú čakať na Stvoriteľa alebo lepšie povedané, oni neveria, že Stvoriteľ tú pomstu vykoná, ak je to spravodlivé.

Ježiš to veľmi pekne vysvetlil. Keď zasejete semienko pšenice, je nutné že vyrastá z neho pšenica a keď zasejete semienko prosa, je nutné, že nevyrastie nič iné ako proso. A Ježiš vysvetľoval, že tak sa to deje aj s našimi, myšlienkami, slovami a činmi. Len nám to akosi nejde to tých makovíc. Ten zákon nevidíme, nevieme ho chytiť do ruky, vedci ho ešte neobjavili. Ľudia tak k tomu aj pristupujú nedôverčivo a pochybovačne.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004236x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie