Založ si blog

Mesiáš a ľudia.

Židia túžobne očakávali Mesiáša. Jeho príchod ohlasovali proroci a ľudia mali najrôznejšie predstavy, čo sa bude diať keď príde – inkarnuje sa. Mnohí zrejme očakávali, že príde s veľkou mocou, podobne ako Mojžiš, ktorý ich mocou Stvoriteľovou vytrhol z rúk Egyptského faraóna. Čakali že ich Mesiáš vyslobodí z područia Rímskej ríše.

Najväčším darom však bolo, že im Mesiáš priniesol poznanie o tom ako funguje Stvorenie a ako treba žiť, aby sa človek dostal do Kráľovstva nebeského a mohol žiť večne v radosti. Ježiš hovoril: Ja a Otec sme jedno. To znamená, že prostredníctvom Mesiáša – Ježiša prišiel medzi nich Jahve – Boh – Stvoriteľ, ku ktorému sa modlili a ktorého meno vzývali. Mohli sa tešiť z jeho prítomnosti a spoznávať aký je Ten, ktorý sa o nich staral. Mesiáš vykonal mnoho dobrého hlavne medzi Židmi – uzdravoval najrôznejšie choroby, slepým vracal zrak a vyháňal démonov.

Najväčší problém vidím však v tom, že ľudia akoby očakávali, že Mesiáš všetko urobí za nich, že oni sami sa už veľmi namáhať nemusia. Do úplnej absurdnosti to doviedla kresťanská cirkev, ktorá vyhlásila dogmu o tom, že Mesiáš nás svojou krvou na kríži vykúpil z hriechov. Toto je fakt sila. Tento postoj otvára 2 veľmi zlé cesty. Jedna je, že to vyzerá akoby vraždiť čistých ľudí prinášalo prospech pre spoločnosť. A druhá zlá cesta je, že ľuďom to berie odhodlanie tvrdo na sebe pracovať, namáhať sa aby sa stali lepšími – išli tou úzkou cestou a mohli tak raz vojsť do Kráľovstva nebeského a žiť šťastný život vo večnosti.

Ja tu vidím nesprávny prístup mnohých Židov, predovšetkým židovskej cirkvi. Túžili aby ich Mesiáš oslobodil od Rímskej ríše, ale vo svojom úpadku si neuvedomili, že práve Rímska ríša tam garantovala určitý poriadok a nebyť nej, tak by zrejme vedení zákonníkmi a farizejmi Mesiáša zabili oveľa skôr.

Kresťanská cirkev vytvorila tiež veľmi nebezpečnú predstavu, že stačí uveriť, že Ježiš bol Boží syn – Mesiáš, že nás svojou krvou na kríži vykúpil zo všetkých hriechov a vstupenku do Kráľovstva nebeského máme „ISTÚ“!!! Zrejme išlo o naše minulé aj budúce hriechy a hriechy ľudí žijúcich v časoch Mesiáša až po ľudí žijúcich do konca sveta. A tie hriechy čo nám nestihol odňať Mesiáš, tak nám ako na bežiacom páse odpúšťa cirkev. Toto by som nazval absurdita na n-tú.

Mám pocit, že samotné temno by to lepšie nevymyslelo. Vytvára to pocit, že sa skutočne netreba nejako extra namáhať a stresovať sa, že všetko za nás urobí Mesiáš a cirkev. Ak by si však niekto dal tú námahu, že by si prečítal pasáže zo Starého zákona, zistil by, že ani vyvolený národ nebol ušetrený trestov keď sa odklonili od správneho spôsobu života. Aj keď sa modlili, obetovali Bohu a prosili ho aj tak po ich pochybeniach prišiel zaslúžený trest. Takže ja by som ľudí vystríhal od tej predstavy, že všetko za nich urobí Mesiáš alebo cirkev a oni si môžu robiť čo chcú. Radšej by som myslel na Desatoro a Ježišove podobenstvo o širokej a úzkej ceste.

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

Majerský, Danko, Pellegrini, Taraba

Potrebuje cestovný ruch samostatné ministerstvo? Podľa historika malo vzniknúť už po revolúcii

29.03.2023 12:00

Nejde o prvý pokus zriadiť samostatné ministerstvo, vlastnú iniciatívu chystá aj Hlas.

Igor Matovič

Matovič burcoval, ale márne. Parlament odmietol návrh na 500-eurovú odmenu za účasť vo voľbách

29.03.2023 11:50

Líder OĽaNO návrh odôvodňoval snahou o zvýšenie účasti vo voľbách.

Jaroslav Spišiak

Bývalý policajný prezident Spišiak vstúpil do Progresívneho Slovenska

29.03.2023 11:40

Svoj vstup do politiky odôvodnil, že chce ešte niečo dosiahnuť a chce pomôcť.

Polícia / Hranice / Kontroly /

Za priestupky chcú trestať aj 14-ročných, pokuty sa majú zvýšiť až trojnásobne

29.03.2023 11:30

Aj s takými zmenami počíta novela zákona o priestupkoch z dielne minister vnútra Romana Mikulca.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065067x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie