Založ si blog

Ako sa stať veľkým národom.

Rozmýšľajme spolu čo odlišuje veľké národy od tých obyčajných alebo zaostalých. Podľa mňa je to miera poznania a miera morálnej čistoty. Keď sa pozrieme do histórie na Rímsku ríšu, Britské impérium a podobne, zistíme že boli veľmi šikovní a boli technologicky popredu. Tiež museli byť odvážni a mať dobré stratégie, dobre riadené procesy, byť dobrými obchodníkmi atď. Potom sú tu štáty ako Izrael, ktorý sa stal slávny vďaka vyššiemu duchovnému poznaniu a spojeniu. Podobne dominancia Arabov po prijatí Islamu a ich expanzia.

Takže ak si predstavíme ten najúspešnejší štát a ten najbiednejší. Čo vedie k úspechu a čo k neúspechu? Miera korupcie, čím je vyššia podľa mňa tým je štát chudobnejší, krásne to vidno na afrických krajinách. Naopak pozrite sa na škandinávske krajiny. Alkoholizmus – čím je vyššia miera alkoholizmu, tým je štát vo väčšom úpadku – príkladom sú podľa mňa slovanské národy. Technologická vyspelosť, to vidíme aj teraz vo svete. Kde je vyššia znalosť technológií ide hore aj životná úroveň. Morálny úpadok myslím, že tiež čím je väčší prispieva k rozkladu spoločnosti.

Jednoducho sú konkrétne príčiny prečo je národ vyspelý alebo zaostalý. Podľa mňa však aj tie najvyspelejšie krajiny robili a robia jednu chybu. A to že svoju silu zneužívajú na podmanenie slabších, ich ovládnutie alebo zničenie. To je žiaľ ľudský koncept. Ten nebeský koncept hovorí o tom, že tie najsilnejšie a najvyspelejšie krajiny by tým slabším mali pomáhať a chrániť ich. Že by nemali sebecky zneužívať svoju silu. Spoznať to môžu najskôr tie podrobené krajiny akou bolo aj Slovensko. Že jednoducho nie je správne ničiť národ a jeho jazyk, či kultúru. Je to síce trpké ale cenné zistenie.

Možno príde čas, keď si aj tie silné krajiny uvedomia, že by si mali vážiť iné národy a nebrať im ich hodnoty, kultúru, či jazyk. Je to však aj podnet pre tie slabé národy, aby sa vzchopili a začali sa správať tak, aby aj oni mali lepšie poznanie a boli efektívnejšie a silnejšie.

Je škoda, že Izrael zlyhal. Za čias kráľa Šalamúna to muselo byť krásne kráľovstvo, ktoré prekvitalo a chodili ho obdivovať z ďaleka. Teraz akoby tu chýbal nejaký výnimočný národ, ktorí by potiahol tie ostatné správnym smerom a ukazoval, osvetľoval by cestu.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004247x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie