Založ si blog

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím.

Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: ľudský, cirkevný a karmický. Ľudský často skĺzava k obrovskej nenávisti, kde by páchateľovi najradšej spôsobil niekoľkonásobnú odplatu. Cirkev hovorí, že stačí úprimne oľutovať alebo rozhrešenie od kňaza. Karmický model hovorí o tom, že páchateľovi sa vráti presne taká bolesť a všetko ako on spôsobil obeti plus adekvátne úroky – nie úžernícke a potom by mu mal poškodený odpustiť aj Boh mu po spravodlivom odpykaní odpustí.

Ktorý model sa vám najviac pozdáva? Pretože môže sa stať aj vám, že aj neúmyselne spôsobíte niekomu veľkú bolesť alebo že niekoho usmrtíte pri nehode. Predstavte si, že by ste chceli všetkými možnými spôsobmi odčiniť svoj skutok. Poškodenej rodine by ste všemožne pomáhali ešte by vás aj postihla podobná karma. Ako by ste sa cítili keby vám napriek všetkému nechceli odpustiť. Myslím si, že by to bol hrozný pocit.

Strata blízkeho je určite veľmi bolestivá. O to viac, že naša spoločnosť je silno ateistická a ľudia reálne neveria, že ten čo umrie pokračuje v živote na druhej strane. Oni jednoducho veria, že svojho milovaného syna, dcéru stratili navždy.

Ja osobne si myslím, že život pokračuje aj po smrti a že každý je podrobený dokonalým karmickým zákonom Stvoriteľa. Jednoducho že každý dostane spravodlivý trest alebo odmenu, presne podľa toho čo vykonal. Ak toto platí mali by sme sa naučiť aj odpúšťať si. Pretože ak tieto veci platia je nesprávne zotrvávať desaťročia v obrovskej nenávisti. Každý sa môže dostať do úlohy páchateľa. Mali by sme sa naučiť rešpektovať sa navzájom a odpúšťať si.

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004264x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie