Založ si blog

Žijeme v požehnanej dobe.

Napriek všetkým vážnym problémom aj malichernostiam dnešnej doby, myslím si, že je tu priestor na duchovný rozvoj. Skončila sa dlhá éra cirkevného despotizmu a skončil aj duchovný útlak komunizmu.

Mnohí si to možno ani neuvedomujú aké skvelé je to, že môžeme slobodne uvažovať, slobodne skúmať duchovné a slobodne vyjadrovať svoj názor. Len dúfajme, že tieto vymoženosti nám už nikto nikdy nevezme. Despotickú diktatúru nezaujíma pravda, zaujíma ju hlavne to, ako sa za každú cenu udržať pri moci.

Dneska kto chce môže študovať písma a duchovné posolstvá a na vlastnej koži spoznávať ich pravosť. Dnes je to len na samotných ľuďoch či sa chcú zaujímať o duchovné alebo nie.

Zoberte si čo cirkevný despotizmus urobil v Izraeli. Nielenže si vynútili Ježišovu smrť, likvidovali aj jeho učeníkov a zabili aj jeho učenie aspoň v Izraeli. O Mesiášovi je ticho. Lebo Ježiša dodnes neuznali za Mesiáša a iný neprišiel. Je to tragédia. Ľudia v Izraeli počúvli cirkevné autority a sami vidíte aké to má dodnes neblahé následky.

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

Patriot, Nemecko

Zelenskyj: Ukrajina musela vrátiť systém protivzdušnej obrany. Nefungoval

29.03.2023 12:22

Poľsko a Slovensko sa rozhodli poskytnúť Ukrajine stíhačky sovietskej výroby, avšak žiadna západná krajina zatiaľ nesúhlasila s dodaním moderných lietadiel.

Majerský, Danko, Pellegrini, Taraba

Potrebuje cestovný ruch samostatné ministerstvo? Podľa historika malo vzniknúť už po revolúcii

29.03.2023 12:00

Nejde o prvý pokus zriadiť samostatné ministerstvo, vlastnú iniciatívu chystá aj Hlas.

Igor Matovič

Matovič burcoval, ale márne. Parlament odmietol návrh na 500-eurovú odmenu za účasť vo voľbách

29.03.2023 11:50

Líder OĽaNO návrh odôvodňoval snahou o zvýšenie účasti vo voľbách.

spišiak, šimečka

Policajný exprezident Spišiak vstúpil do Progresívneho Slovenska

29.03.2023 11:40

Svoj vstup do politiky odôvodnil, že chce ešte niečo dosiahnuť a chce pomôcť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065082x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie