Založ si blog

Prečo ľudia neveria na karmu?

Každý človek denne okolo seba niečo rozsieva. Dobrú náladu, pekné slová či škriepky, intrigy, klamstvá a podobne. Každý tu niečo po sebe zanecháme. Aj keď sa to na náhrobný kameň nepíše v pamäti svojho okolia ostane po nás aj to dobré aj to zlé. Je tu však aj teória o karme, ktorá hovorí, že zo všetkého svojho konania zožneme aj úrodu.

Myslím, že ak existuje karma a žili by sme s vedomím, že všetko sa nám vráti, svet by bol oveľa lepší. Ježiš síce povedal, že čo sejete, to zožnete, ale v našom svete majú hlavné slovo materialisti a cirkev.

Cirkev sa v stredoveku na nejakom koncile rozhodla, že karma neexistuje a koniec. Zrejme by im to kazilo aj biznis s odpustkami. A materialisti povedia karma je blud nedá sa to zachytiť prístrojmi, odvážiť, zmerať a hlavne nič okrem hmoty „neexistuje“.

Myslím si, že je to obrovská škoda, že väčšina ľudstva takto ľahkovážne a povrchne odmietla existenciu karmy. Ak totiž je Boh existencia karmy by len dokazovala Jeho dokonalosť.

Dnes už snáď prichádza čas kedy sa vymaníme z despotickej tyranie cirkvi a z názorového otroctva materializmu. Chcelo by to slobodné uvažovanie a skúmanie. Vďaka Bohu dnes už cirkev nemá moc mučiť a upaľovať ľudí s iným názorom.

Na materializmus by som tiež všetko nevsádzal. Pretože Ježiš povedal: Duch oživuje, telo nič neosoží. Takže podľa tohto naše telo z mäsa a kostí je len obal a skutočný život je v našom duchu. Takže toto predpokladá, že tu existujú aj iné sily a energie nielen viditeľná hmota.

Skutočne mi to pripadá ako rozumový aj duchovný útlak pravdy. Ako keby niekomu veľmi záležalo, aby sme sa tú pravdu nikdy nedozvedeli.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

ukrajina vojak tank

Rusko chcelo údajne obsadiť Ukrajinu do desiatich dní

02.12.2022 07:55

Podľa britského bezpečnostného inštitútu len malá skupina ruských predstaviteľov vedela o celom rozsahu plánov týkajúcich sa ofenzívy na Ukrajine.

Eduard Heger, Richard Sulík

Sulík zavelil, vláda je na spadnutie. Začína sa boj o hlasy poslancov: OĽaNO hovorí o zmluve s diablom

02.12.2022 06:40

V parlamente sa začína boj najmä o hlasy koaličných poslancov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953769x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie