Zanikne strana SaS?

Myslím si, že v živote a v prírode platia tvrdé nekompromisné pravidlá. Jedným takýmto silným pravidlom podľa mňa je, že nezoberiem do politickej koalície stranu, ktorá 3-krát povalila vládu alebo z nej vystúpila. Takže podľa mňa ak SaS tretí krát opustí vládnu koalíciu, stane sa stranou s nulovým koaličným potenciálom. Čo môže mať taký dôsledok, že sa nedostanú do parlamentu. Ak sa nedostanú do parlamentu a nebudú vedieť ľudí zastupovať, z dlhodobého hľadiska bude táto strana zbytočná a môže aj zaniknúť.

Koaličný potenciál strany SaS je ešte znižovaný aj ich antisociálnym správaním. Silné opozičné strany Smer a Hlas si podľa mňa nezoberú do koalície stranu SaS, ktorá má v DNA rušiť sociálne opatrenia a sociálne balíčky. Teraz ich možno burcujú alebo im kadečo sľubujú, ale realita bude taká, že ich len vysmejú. Veď načo by silným ľavicovým stranám bola pravicová strana? A zradcov tiež nikto nemá rád, pohŕda sa nimi a ľudia im neveria. Takže pýtam sa s kým chce SaS v budúcnosti vládnuť?

Ak sa niektorá politická strana vyprofiluje ako strana s nulovým koaličným potenciálom, z dlhodobého hľadiska to bude pre ňu znamenať zánik alebo minimálne to, že sa nedostane do parlamentu. Ide o to, že kto bude voliť stranu, ktorá nebude vedieť presadiť ich požiadavky? Od takejto strany sa podľa mňa veľmi rýchlo odklonia aj jej mecenáši, bohatí a vplyvní podporovatelia.

Každý má slobodnú vôľu konať, ale následky dobré alebo zlé jednoducho musí zožať. Tie následky sú už potom nutným dôsledkom. Tak je tomu aj pri iných veciach pri našom bežnom každodennom živote. Dnes sa ešte budú možno mnohí smiať na tom, že SaS zanikne, že je to hlúposť. Ale ak zoberieme do úvahy hodnotové nastavenie strany SaS, ich sklon k autodeštrukcii vládnej koalície a pozrieme sa trochu do budúcna na možné scenáre, tak skutočne to s nimi do budúcna vyzerá biedne aj keď dnes sa cítia relatívne silní.

Teraz má SaS slušné preferencie okolo 15%. Ale nemali by zabúdať, že ak budú vyhlásené nové voľby, začne neľútostná predvolebná kampaň, kde ostatné silné politické strany rozdupú SaS. Netreba zabúdať na to, že táto strana získala v minulých voľbách len 6 %. A to nie je náhoda, ale dôsledok ich jasných protisociálnych postojov. Pri dnešnom extrémnom zdražovaní bude SaS vôbec rada ak sa dostane do parlamentu. A keď jej voliči uvidia, že strana SaS má skutočne nulový koaličný potenciál, myslím že sa od tejto strany odklonia a v nasledujúcich voľbách sa už do parlamentu nedostane.

Abd-ru-shin prišiel podporiť veriacich všetkých vierovyznaní.

18.11.2025

Problém ľudstva vidím v úzkoprsosti a zahľadenosti do seba. Hospodin ohlásil prostredníctvom prorokov príchod Mesiáša. Zákonníci a farizeji ho automaticky chceli hľadať medzi sebou. Akéhosi stolárovho syna väčšina z nich nechcela uznať, veď to by bolo pod ich úroveň. Potom tu bolo ďalšie zasľúbenie o Synovi človeka. Toho pre zmenu kresťanskí cirkevní hodnostári [...]

Rodinu si nevyberáš.

17.11.2025

Tak hovorí ľudové porekadlo. Je to odkaz na to, že niekedy sa cítia ľudia nepríjemne v kruhu svojej najbližšej rodiny. Vzniká tu dojem, že sme obete a proste sme len mali smolu do akej rodiny sme sa narodili. ALE Abd-ru-shin vo svojich prednáškach vysvetľuje, že je to práve naopak. Že každý je presne v takej rodine ako si zaslúži. Že nejde o žiadnu náhodu, ale o dokonalú [...]

Čomu ľudia skôr veria?

06.11.2025

1. Že existuje dokonalá Božia spravodlivosť, ktorej sme všetci podrobení alebo po 2. že svet je nedokonalý, je tu veľa nespravodlivosti a panuje tu ľubovôľa. Budem rád ak pod mojím článkom vznikne minianketa. Pozrime sa do staroveku napríklad na grécku spoločnosť. Ľudia síce verili v „bohov“, ale aj tak im pripisovali ľudské vlastnosti, slabosti, intrigy a podobne. [...]

Nigeria / Mokwa /

Päťdesiatim z 300 unesených žiakov v Nigérii sa podarilo utiecť

23.11.2025 18:13

Ide o jeden z najväčších masových únosov v Nigérii.

Trump, Zelenskyj

Trump obvinil vedenie Ukrajiny, že nevyjadrilo žiadnu vďačnosť za americké snahy

23.11.2025 16:33

Znovu kritizoval svojho predchodcu Joea Bidena a Európe vyčítal, že ďalej kupuje ropu od Ruska.

Benjamin Netanjahu

Izrael útočil na Bejrút, cieľom bol údajne veliteľ Hizballáhu

23.11.2025 16:18, aktualizované: 17:45

Libanon: Pri izraelskom útoku prišlo o život päť ľudí, 28 utrpelo zranenia

takáč

Minister Takáč: Nie je žiadna koaličná kríza

23.11.2025 16:11

„Ja viem, že je snaha hľadať tu niečo," povedal minister s tým, že on za celou vecou nič nevidí.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 714
Celková čítanosť: 1808464x
Priemerná čítanosť článkov: 2533x

Autor blogu

Kategórie