Založ si blog

Kresťanské cirkvi by Ježiša zabili.

Som o tom presvedčený, že keby v dnešných časoch chodil medzi nami Ježiš a hlásal by o kráľovstve nebeskom, kresťanské cirkvi by sa mu usilovali o život. Dnes už cirkev nemá takú veľkú moc ako v minulosti, ale keby tú moc mali verím tomu, že by chceli Ježiša zlikvidovať. Rovnako ako ho najprv chceli zdiskreditovať, zosmiešniť a nachytať zákonníci a farizeji. Ale keď im ich úklady nevyšli, nieže by vo svojom vnútri uznali, že toto predsa musí byť pravý Mesiáš, ale namiesto toho sa uzhodli, že je pre NICH nebezpečný a musia ho fyzicky zlikvidovať. Keďže tento Ježiš dobrovoľne nechce prestať šíriť PRAVDU.

Takéto žiaľ bolo zvrátené myslenie židovskej cirkvi, až na svetlé výnimky. To dnes vidíme a uznávame to. ALE treba si otvoriť oči aj srdce a skúmať aj dnešné cirkvi. Za tých pár storočí si stihli vytvoriť vlastné pravdy, vlastné vysvetlenia = DOGMY. Oni veria tomu, že sú tieto dogmy dokonale pravdivé. Ale je viac ako pravdepodobné, že tieto ich rozumové zlátaniny, ktoré vznikali z kadejakých pohnútok, sú ďaleko od pravdy.

Takže pravý posol Boží podľa kresťanských cirkví by mal radšej klamať, LEN nech sa prispôsobí ich učeniu, čo oni vytvorili a vymysleli. Veď to je úplne choré rozmýšľania. Tak sebecké a tak vzdialené pravde a pravému duchovnému hľadaniu.

Pravý Boží posol by aj dnes celkom určite prišiel do rozporu s kresťanskými cirkvami. Tieto veci by si mali začať ľudia uvedomovať. Cirkevní hodnostári sa už stáročia snažia budiť dojem, že oni a Boh sú jedno. Že oni konajú na pokyn Boha a plnia jeho vôľu. ALE žiaľ nie je to tak. To že si oni sami na konciloch schválili vlastnú neomylnosť, neznamená že sú neomylný, ale je to až smiešne, tragikomické a je to obrovskou hanbou.

Chyby sa robia dobre, každý ich robí. ALE že sa ani dnes nechce žiadna kresťanská cirkev zbaviť tohto zhubného nádoru v podobe dogiem je fakt na zaplakanie. Ak cirkevný hodnostári nezačnú úplne odznova v duchovnom skúmaní ďaleko to nedotiahnu. Jednoducho už logika nepustí, že tie koncily jednoducho nemohli poznať celú pravdu a mnohé len skomolili.

Pravé učenia vždy prichádzali zhora. Nie zdola tu od bežných ľudí, ktorí sa na niečom dohodli. Veď to ako keby cirkevní hodnostári dali Boha úplne bokom, že oni ho nepotrebujú, že oni si aj sami povymýšľajú ako to vlastne všetko funguje. Toto musí byť aj malému dieťaťu jasné, že závery cirkevných koncilov nemôžu byť pravé.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398589x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie