Založ si blog

Kresťanské cirkvi by Ježiša zabili.

Som o tom presvedčený, že keby v dnešných časoch chodil medzi nami Ježiš a hlásal by o kráľovstve nebeskom, kresťanské cirkvi by sa mu usilovali o život. Dnes už cirkev nemá takú veľkú moc ako v minulosti, ale keby tú moc mali verím tomu, že by chceli Ježiša zlikvidovať. Rovnako ako ho najprv chceli zdiskreditovať, zosmiešniť a nachytať zákonníci a farizeji. Ale keď im ich úklady nevyšli, nieže by vo svojom vnútri uznali, že toto predsa musí byť pravý Mesiáš, ale namiesto toho sa uzhodli, že je pre NICH nebezpečný a musia ho fyzicky zlikvidovať. Keďže tento Ježiš dobrovoľne nechce prestať šíriť PRAVDU.

Takéto žiaľ bolo zvrátené myslenie židovskej cirkvi, až na svetlé výnimky. To dnes vidíme a uznávame to. ALE treba si otvoriť oči aj srdce a skúmať aj dnešné cirkvi. Za tých pár storočí si stihli vytvoriť vlastné pravdy, vlastné vysvetlenia = DOGMY. Oni veria tomu, že sú tieto dogmy dokonale pravdivé. Ale je viac ako pravdepodobné, že tieto ich rozumové zlátaniny, ktoré vznikali z kadejakých pohnútok, sú ďaleko od pravdy.

Takže pravý posol Boží podľa kresťanských cirkví by mal radšej klamať, LEN nech sa prispôsobí ich učeniu, čo oni vytvorili a vymysleli. Veď to je úplne choré rozmýšľania. Tak sebecké a tak vzdialené pravde a pravému duchovnému hľadaniu.

Pravý Boží posol by aj dnes celkom určite prišiel do rozporu s kresťanskými cirkvami. Tieto veci by si mali začať ľudia uvedomovať. Cirkevní hodnostári sa už stáročia snažia budiť dojem, že oni a Boh sú jedno. Že oni konajú na pokyn Boha a plnia jeho vôľu. ALE žiaľ nie je to tak. To že si oni sami na konciloch schválili vlastnú neomylnosť, neznamená že sú neomylný, ale je to až smiešne, tragikomické a je to obrovskou hanbou.

Chyby sa robia dobre, každý ich robí. ALE že sa ani dnes nechce žiadna kresťanská cirkev zbaviť tohto zhubného nádoru v podobe dogiem je fakt na zaplakanie. Ak cirkevný hodnostári nezačnú úplne odznova v duchovnom skúmaní ďaleko to nedotiahnu. Jednoducho už logika nepustí, že tie koncily jednoducho nemohli poznať celú pravdu a mnohé len skomolili.

Pravé učenia vždy prichádzali zhora. Nie zdola tu od bežných ľudí, ktorí sa na niečom dohodli. Veď to ako keby cirkevní hodnostári dali Boha úplne bokom, že oni ho nepotrebujú, že oni si aj sami povymýšľajú ako to vlastne všetko funguje. Toto musí byť aj malému dieťaťu jasné, že závery cirkevných koncilov nemôžu byť pravé.

Glorifikácia alkoholu.

07.08.2022

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom. Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, [...]

Akcelerátory zla.

06.08.2022

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže [...]

Čo sejeme okolo seba?

04.08.2022

Predstavte si dvoch ľudí a ich medziľudské vzťahy. Nech sú ich vzťahy ako nejaká záhrada. Keď robia dobré veci a správajú sa pekne akoby vysievali užitočné rastliny ktoré prinášajú chutné plody a krásne kvety. Naproti tomu ak si ubližujú a sú k sebe odporní akoby sadili tŕne, bodliaky a jedovaté rastliny. Dajme naším dvom osobám aj mená napríklad Jozef a Peter. [...]

Čína koronavírus peking

Mjanmarský veľvyslanec v Číne zomrel, mal dostať infarkt

08.08.2022 09:28

Ide už o štvrtého veľvyslanca, ktorý v Číne za posledný rok zomrel.

China Taiwan

Čína oznámila pokračovanie vojenského cvičenia okolo Taiwanu

08.08.2022 09:00

Rozsiahle manévre sa mali pôvodne skončiť v nedeľu.

António Guterres

Guterres: Hrozba jadrového konfliktu je po desaťročiach späť

08.08.2022 08:32

Generálny tajomník OSN varoval, že "ľudstvo sa hrá s nabitou zbraňou", keď sa vo svete – od Ukrajiny po Blízky východ a Kórejský polostrov – množia krízy s možnosťou vzniku nukleárnej katastrofy.

Kardinál Jozef Tomko

Zomrel kardinál Jozef Tomko, patril k najvplyvnejším ľuďom vo Vatikáne

08.08.2022 08:00

Jozef Tomko zomrel v Ríme vo veku 98 rokov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 878751x
Priemerná čítanosť článkov: 2585x

Autor blogu

Kategórie