Založ si blog

Vzdajte sa cirkví.

Podľa môjho názoru v súčasnej dobe je lepšie opustiť svoju cirkev a hľadať sám. Dôvod prečo by sa dal povedať jednou vetou. Ak nie sú cirkvi ochotné a schopné vzdať sa svojich omylov, je potom lepšie vzdať sa týchto cirkví a takto sa zbaviť omylov.

Všetky kresťanské cirkvi si nesú so sebou dedičstvo koncilov. Závery koncilov sú považované za neomylné a neodvolateľné. Toto je jednoducho slepá ulička, z ktorej akoby nebolo úniku. ALE všetky tieto bariéry sú len v mysliach ľudí. Dá sa to prekonať s detskou jednoduchosťou. Samozrejme keď niekto skalopevne verí tomu, že by to bolo proti Bohu, tak to cirkevní hodnostári neurobia.

ALE je to proti Bohu ísť za pravdou a vyslobodiť sa z bludov? Práveže ísť za pravdou a získať pravé vedenie a živú vieru je Bohu milé. Veď Boh je živý, ON je čistá pravda. Tak ako ho môžeme uctievať tým, že zotrvávame v bludoch, polopravdách alebo dokonca v úplne nesprávnom vedení? Z toho má mať akože Boh radosť? Mal tu byť raj, ale cirkvi ukázali za 2 tisíc rokov, že nie sú schopné tento raj tu na zemi vybubovať.

Keby urobili cirkevní hodnostári ale aj bežní ľudia pár krokov k pravému vedeniu, objavili by ohromnú majestátnosť Božiu a Jeho dokonalú spravodlivosť. Málokto by sa už spýtal prečo sa mi toto alebo tamto stalo alebo prečo ten človek umrel taký mladý alebo prečo niekto veľa trpí a iný je zahrnutý veľkým požehnaním. Keby toto začali ľudia spoznávať málokto by sa už odvažoval páchať neprávosti a pozvoľna by začal naozaj tu na zemi vznikať odlesk raja.

ALE TO ŽE SA TAK NEDEJE, je zapríčinené aj vzdorovitým postojom cirkví. Oni sa nechcú zmeniť lebo veria, že sa nemôžu zmeniť. Veria že takto ako je to teraz je to dobré, že takto to má byť. Cirkevní hodnostári sa rúhajú, keď povýšili svojich pápežov a koncily NAD Božieho posla. Je to obrovská opovážlivosť, ktorá teraz robí veľké škody.

Cirkevní hodnostári kto vám nariadil dávať odpustky a vytvoriť DOGMY? Boh to určite nebol, vytvorili ste si to sami, je to vaše dielo. Lenže toto vaše dielo je teraz prekážkou SVETLU – Božej vôli. Čo myslíte ako dlho vydržíte vzdorovať Božiemu svetlu? A akú odmenu dostanete za svoju vzdorovitosť, za to že idete PROTI samotnému živému Bohu?

Mali by ste sa spamätať vážení cirkevní hodnostári. Vaše dogmy spáľte v ohni a radšej skúmajte písma sväté. Skúmajte čo Boh povedal prostredníctvom Mojžiša, prorokov a Ježiša. Ale začnite akoby odznovu s čistou hlavou, zabudnite na dielo ľudského rozumu na vaše milované cirkevné DOGMY. 

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398530x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie