Založ si blog

Vzdajte sa cirkví.

Podľa môjho názoru v súčasnej dobe je lepšie opustiť svoju cirkev a hľadať sám. Dôvod prečo by sa dal povedať jednou vetou. Ak nie sú cirkvi ochotné a schopné vzdať sa svojich omylov, je potom lepšie vzdať sa týchto cirkví a takto sa zbaviť omylov.

Všetky kresťanské cirkvi si nesú so sebou dedičstvo koncilov. Závery koncilov sú považované za neomylné a neodvolateľné. Toto je jednoducho slepá ulička, z ktorej akoby nebolo úniku. ALE všetky tieto bariéry sú len v mysliach ľudí. Dá sa to prekonať s detskou jednoduchosťou. Samozrejme keď niekto skalopevne verí tomu, že by to bolo proti Bohu, tak to cirkevní hodnostári neurobia.

ALE je to proti Bohu ísť za pravdou a vyslobodiť sa z bludov? Práveže ísť za pravdou a získať pravé vedenie a živú vieru je Bohu milé. Veď Boh je živý, ON je čistá pravda. Tak ako ho môžeme uctievať tým, že zotrvávame v bludoch, polopravdách alebo dokonca v úplne nesprávnom vedení? Z toho má mať akože Boh radosť? Mal tu byť raj, ale cirkvi ukázali za 2 tisíc rokov, že nie sú schopné tento raj tu na zemi vybubovať.

Keby urobili cirkevní hodnostári ale aj bežní ľudia pár krokov k pravému vedeniu, objavili by ohromnú majestátnosť Božiu a Jeho dokonalú spravodlivosť. Málokto by sa už spýtal prečo sa mi toto alebo tamto stalo alebo prečo ten človek umrel taký mladý alebo prečo niekto veľa trpí a iný je zahrnutý veľkým požehnaním. Keby toto začali ľudia spoznávať málokto by sa už odvažoval páchať neprávosti a pozvoľna by začal naozaj tu na zemi vznikať odlesk raja.

ALE TO ŽE SA TAK NEDEJE, je zapríčinené aj vzdorovitým postojom cirkví. Oni sa nechcú zmeniť lebo veria, že sa nemôžu zmeniť. Veria že takto ako je to teraz je to dobré, že takto to má byť. Cirkevní hodnostári sa rúhajú, keď povýšili svojich pápežov a koncily NAD Božieho posla. Je to obrovská opovážlivosť, ktorá teraz robí veľké škody.

Cirkevní hodnostári kto vám nariadil dávať odpustky a vytvoriť DOGMY? Boh to určite nebol, vytvorili ste si to sami, je to vaše dielo. Lenže toto vaše dielo je teraz prekážkou SVETLU – Božej vôli. Čo myslíte ako dlho vydržíte vzdorovať Božiemu svetlu? A akú odmenu dostanete za svoju vzdorovitosť, za to že idete PROTI samotnému živému Bohu?

Mali by ste sa spamätať vážení cirkevní hodnostári. Vaše dogmy spáľte v ohni a radšej skúmajte písma sväté. Skúmajte čo Boh povedal prostredníctvom Mojžiša, prorokov a Ježiša. Ale začnite akoby odznovu s čistou hlavou, zabudnite na dielo ľudského rozumu na vaše milované cirkevné DOGMY. 

Glorifikácia alkoholu.

07.08.2022

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom. Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, [...]

Akcelerátory zla.

06.08.2022

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže [...]

Čo sejeme okolo seba?

04.08.2022

Predstavte si dvoch ľudí a ich medziľudské vzťahy. Nech sú ich vzťahy ako nejaká záhrada. Keď robia dobré veci a správajú sa pekne akoby vysievali užitočné rastliny ktoré prinášajú chutné plody a krásne kvety. Naproti tomu ak si ubližujú a sú k sebe odporní akoby sadili tŕne, bodliaky a jedovaté rastliny. Dajme naším dvom osobám aj mená napríklad Jozef a Peter. [...]

António Guterres

Guterres: Hrozba jadrového konfliktu je po desaťročiach späť

08.08.2022 08:32

Generálny tajomník OSN varoval, že "ľudstvo sa hrá s nabitou zbraňou", keď sa vo svete – od Ukrajiny po Blízky východ a Kórejský polostrov – množia krízy s možnosťou vzniku nukleárnej katastrofy.

Kardinál Jozef Tomko

Zomrel kardinál Jozef Tomko, patril k najvplyvnejším ľuďom vo Vatikáne

08.08.2022 08:00

V Ríme zomrel v pondelok ráno kardinál Jozef Tomko vo veku 98 rokov.

Porto Tolle / Ryžové pole /

Vysychajúca rieka Pád odhalila takmer poltonovú bombu z čias druhej svetovej vojny

08.08.2022 07:30

Nález bomby si vyžiadal evakuáciu troch tisícok ľudí.

Gustavo Petro

Kolumbia má prvého ľavicového prezidenta, bývalého partizána Gustava Petra

08.08.2022 07:05

Ekonóm a senátor Gustavo Petro v júnovom druhom kole prezidentských volieb porazil vplyvného podnikateľa Rodolfa Hernandéza.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 878698x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Autor blogu

Kategórie