Založ si blog

Cirkevní hodnostári ako vediete veriacich?

Cirkevní hodnostári čo sa týka odpustenia, vy sa nemôžete rovnať Ježišovi. Medzi ním a vami sú 2 veľké rozdiely. Ježiš videl do človeka a len keď sa v tom človeku niečo udialo, že si svoju vinu odpykal alebo sa dostatočne vnútorne zmenil len tým konkrétnym ľuďom povedal Ježiš odpúšťajú sa ti tvoje hriechy. Nemáme záznamy, že by Ježiš celým davom povedal vaše hriechy sa odpúšťajú. A druhý veľký rozdiel medzi vami a Ježišom je, že on a Otec boli jedno. Aj to ešte často Ježiš zdôrazňoval, že všetko čo činí, činí len z moci a vôle Otca.

Takže ja osobne neverím v nejaké hromadné odpustky a zvlášť ľahko získané za odrapotanie nejakých modlitieb. Pretože podľa Ježišovho „čo sejete, to zožnete!“, by bolo vhodnejšie upozorniť veriacich, aby keď urobili niečo zlé, boli pripravení na úrodu svojich zlých skutkov. Aby naozaj úprimne oľutovali, čo spravili a s pokorou prijali trest ako niečo čo si zaslúžia. Dobrými skutkami a dobrým správaním môžu akurát tak zmierniť spätné účinky svojich zlých skutkov.

Ďalej sa pýtam kto a kedy ustanovil cirkevných hodnostárov za vševediacich? Pretože máme tu cirkevné dogmy a niektoré striktné výklady. Je možné, že v stredoveku keď mala cirkev obrovskú moc, tak skĺzla do týchto radikálnych myšlienok a postojov. Ale je to správne, kázal im niekto vytvoriť dogmy? Kedysi za nedodržiavanie dogiem upaľovali. Ale dnes to vyzerá, že dogmy sú ako olovená guľa na nohe veriaceho. Niekto v cirkvi sa aj zamýšľa nad tým, že ich predchodcovia nemohli byť neomylní aj keď sedeli na pápežskom stolci?

Vedec si prizná chybu aj keď ťažko a pod váhou argumentov. Ale je šanca, že cirkevný dogmatik si niekedy prizná chybu alebo že uznajú, že ich predchodcovia nemohli byť neomylní? Svoju omylnosť cirkevní hodnostári jasne dokázali pri odmietaní teórie, že zem je guľatá a točí sa, že obieha okolo slnka. Takže toto je nespochybniteľný fakt, že cirkevní hodnostári nie sú neomylní.

Cirkevní hodnostári nemali by nabádať k slepej viere a duchovnej lenivosti. Radšej nech veriacich povzbudia, aby aj oni sami sa namáhali a skúmali písma. Pretože kňaz nemôže všetko urobiť za veriaceho, to je mylná predstava. Každý sám sa musí namáhať inak jeho viera nikdy nebude živá. Každý sám má skúmať svojím citom a svojím rozumom čo je pravda ako veci fungujú. Veď každý z nás dostal cítenie a vnímanie, aby každý mohol spoznávať stvorenie a svojho Pána. V tomto nikto nebol ukrátený.

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Hrádza proti liberalizmu.

07.07.2024

Včera mal premiér prejav, že chce byť hrádzou proti liberalizmu. Konkrétne mal na mysli asi to, aby sa celé Slovensko nestalo LGBTI+ komunitou. Žiaľ mám pre premiéra zlé správy, toto žiadny zákon nezastaví, zastaviť to môžu len ženy. Ženy sú totiž mostom pre inkarnujúcu sa dušu. Pokiaľ je tento most poškodený, pokrivený tak aj to čo po ňom príde je poškodené, [...]

Ježiš, minulé životy a budúce životy.

05.07.2024

V evanjeliu Jánovom je zaujímavá pasáž – kapitola 15: Ježiš – vínny kmeň. Dám niektoré výňatky. „Ja som pravý vínny kmeň a môj Otec je vinohradník. Každú ratolesť na mne, ktorá neprináša ovocie odrezáva a každú ktorá prináša ovocie čistí, aby prinášala viac ovocia.“ „Ak vás svet nenávidí, vedzte že mňa skôr nenávidel ako vás.“ „Keď [...]

Chán Júnis / Hamas / Palestína / Gaza /

Hamas zastavil rokovania o prímerí. Šéf vojenského krídla hnutia údajne prežil útok na humanitárnu zónu v Gaze

14.07.2024 11:01, aktualizované: 11:20

Palestínske teroristické hnutie sa rozhodlo zastaviť aj vyjednávanie o prepustení rukojemníkov.

uzávera, Banská Bystrica

Masové podujatie uzavrie v Banskej Bystrici niektoré zóny. Do mesta prídu účastníci z takmer päťdesiat krajín

14.07.2024 10:00

Veľký športový sviatok vypukne v meste pod Urpínom o niekoľko dní, no už teraz tam museli zaviesť dopravné obmedzenia.

Election 2024 Trump

Streľba na Trumpa: padá Amerika do priepasti politického násilia?

14.07.2024 08:59

Čo urobí so Spojenými štátmi pokus o vraždu Donalda Trumpa?

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 587
Celková čítanosť: 1430068x
Priemerná čítanosť článkov: 2436x

Autor blogu

Kategórie