Založ si blog

Židia dodnes očakávajú Mesiáša.

Chcem len poukázať na to, ako to je s tou neomylnosťou cirkevných hodnostárov. Napríklad týto židovskí cirkevní hodnostári doslova štvali proti Ježišovi. Možno ich vyrušovalo, že sa im kafral do remesla. Oni ani také uzdravenia nerobili ako Ježiš, možno mu aj závideli. Často mu vyčítali, že je len nevzdelaný tesárov syn. Alebo že je napísané, že Mesiáš sa má narodiť v Betleheme a tento je z Galilei.

Takže určite to boli rôzne pohnútky, povedzme si že často nie tie najlepšie. A nemali dostatok informácií napr. Ježiš sa narodil v Betleheme, ale oni o tom nevedeli. Taktiež mali určite predstavu o mocnom Bohu a teraz tu videli obyčajného smrteľníka. Vyzerá to, že si Mesiáša predstavovali úplne inak. Tak či tak dali ho zlikvidovať, aby vraj nezvádzal národ. Paradoxom je, že tí menej vediaci sa zhodli, že Ježiš nehovorí pravdu, hoci on bol ten čo mal plné vedenie. Možno im v prijatí Ježiša bránila vlastná pýcha a pocit dôležitosti alebo chýbala pokora.

Teraz sú však Židia v pasci. Buď si priznajú, že nespoznali Mesiáša, čo je dosť fatálne zlyhanie – a ešte si vynútili jeho zabitie. Alebo sa budú tváriť, že Mesiáš tu ešte nebol ako to podľa mňa robia doteraz. Myslím si, že lepšie by bolo pre nich to ťažšie riešenie, že by si priznali, že Mesiáša nespoznali. Bola by to síce ich potupa a hanba, ale bolo by to zmierenie sa s pravdou hoci krutou. Aj keď treba povedať aj to, že navždy zostane aj obrovskou poctou tohto národa, že Mesiáš sa narodil v ich národe – že boli toho hodní. Podľa mňa Abrahám sa ukázal byť hodným tejto pocty, keď bol pripravený obetovať aj svojho jediného milovaného syna.

Ak však budú zotrvávať v súčasnom postoji môžu si ublížiť. Pretože ak budú naďalej spochybňovať, že Ježiš bol syn Boží budú tak urážať Jahveho. On im dal veľkú opateru aj dar najväčšej hodnoty. A len predpokladám, že ak popierajú, že tento dar dostali vplyvom dokonalých zákonov si zaslúžia trest. Je to len taký môj predpoklad.

Ale pointa tohto článku je v tom, že bežní ľudia spoznávali Mesiáša a zákonníci, farizeji a veľrada proti nemu bojovali. To len tak na zamyslenie, že ako sú na tom naši cirkevní hodnostári? Môžeme si z toho zobrať len ponaučenie. Pretože Židia rešpektujúc odmietavé stanovisko svojich cirkevných hodnostárov voči Ježišovi, v podstate prišli o jeho posolstvo. Teraz čerpajú z prorokov a Mojžiša, čo nehovorím, že je málo, ale predsa len Ježiš priniesol najväčšie posolstvo.

Podľa tohto príkladu je lepšie riadiť sa vlastným rozumom a citom, tak ako to robili obyčajní ľudia za čias Ježišových. Dajme si pozor na odporúčania cirkevných hodnostárov, pretože podľa židovského scenára to vôbec nemusí dopadnúť dobre.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Kamala Harrisová

Harrisová má podporu dostatočného počtu delegátov. V kampani sa chce sústrediť na posilnenie strednej vrstvy a práva žien

23.07.2024 07:29

Viceprezidentka USA Kamala Harrisová si je istá, že v prezidentských voľbách vyhrá nad republikánskym kandidátom Donaldom Trumpom.

Joe Biden

Prezident Biden sa v utorok vráti do Bieleho domu, prekonal covid

23.07.2024 06:44

Očakáva sa, že Biden sa tento týždeň stretne s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Poliaci tlačia, aby spojenci povolili Kyjevu streľbu hlboko do ruského vnútrozemia

23.07.2024 06:25, aktualizované: 07:46

Poľsko nepovažuje povolenie úderov zbraňami od spojencov hlboko v Rusku za eskaláciu situácie, ale za oprávnenú sebaobranu.

Harris

Harrisová je vo výhode, veď nemá 80. Zľakne sa jej Trump?

23.07.2024 06:00

Svojho osemdesiatnika sa zbavili demokrati, keď 81-ročný vládca Oválnej pracovne Joe Biden oznámil, že odstupuje zo súboja o Biely dom. Či urobí Trump (78)?

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1435281x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie