Založ si blog

Židia dodnes očakávajú Mesiáša.

Chcem len poukázať na to, ako to je s tou neomylnosťou cirkevných hodnostárov. Napríklad týto židovskí cirkevní hodnostári doslova štvali proti Ježišovi. Možno ich vyrušovalo, že sa im kafral do remesla. Oni ani také uzdravenia nerobili ako Ježiš, možno mu aj závideli. Často mu vyčítali, že je len nevzdelaný tesárov syn. Alebo že je napísané, že Mesiáš sa má narodiť v Betleheme a tento je z Galilei.

Takže určite to boli rôzne pohnútky, povedzme si že často nie tie najlepšie. A nemali dostatok informácií napr. Ježiš sa narodil v Betleheme, ale oni o tom nevedeli. Taktiež mali určite predstavu o mocnom Bohu a teraz tu videli obyčajného smrteľníka. Vyzerá to, že si Mesiáša predstavovali úplne inak. Tak či tak dali ho zlikvidovať, aby vraj nezvádzal národ. Paradoxom je, že tí menej vediaci sa zhodli, že Ježiš nehovorí pravdu, hoci on bol ten čo mal plné vedenie. Možno im v prijatí Ježiša bránila vlastná pýcha a pocit dôležitosti alebo chýbala pokora.

Teraz sú však Židia v pasci. Buď si priznajú, že nespoznali Mesiáša, čo je dosť fatálne zlyhanie – a ešte si vynútili jeho zabitie. Alebo sa budú tváriť, že Mesiáš tu ešte nebol ako to podľa mňa robia doteraz. Myslím si, že lepšie by bolo pre nich to ťažšie riešenie, že by si priznali, že Mesiáša nespoznali. Bola by to síce ich potupa a hanba, ale bolo by to zmierenie sa s pravdou hoci krutou. Aj keď treba povedať aj to, že navždy zostane aj obrovskou poctou tohto národa, že Mesiáš sa narodil v ich národe – že boli toho hodní. Podľa mňa Abrahám sa ukázal byť hodným tejto pocty, keď bol pripravený obetovať aj svojho jediného milovaného syna.

Ak však budú zotrvávať v súčasnom postoji môžu si ublížiť. Pretože ak budú naďalej spochybňovať, že Ježiš bol syn Boží budú tak urážať Jahveho. On im dal veľkú opateru aj dar najväčšej hodnoty. A len predpokladám, že ak popierajú, že tento dar dostali vplyvom dokonalých zákonov si zaslúžia trest. Je to len taký môj predpoklad.

Ale pointa tohto článku je v tom, že bežní ľudia spoznávali Mesiáša a zákonníci, farizeji a veľrada proti nemu bojovali. To len tak na zamyslenie, že ako sú na tom naši cirkevní hodnostári? Môžeme si z toho zobrať len ponaučenie. Pretože Židia rešpektujúc odmietavé stanovisko svojich cirkevných hodnostárov voči Ježišovi, v podstate prišli o jeho posolstvo. Teraz čerpajú z prorokov a Mojžiša, čo nehovorím, že je málo, ale predsa len Ježiš priniesol najväčšie posolstvo.

Podľa tohto príkladu je lepšie riadiť sa vlastným rozumom a citom, tak ako to robili obyčajní ľudia za čias Ježišových. Dajme si pozor na odporúčania cirkevných hodnostárov, pretože podľa židovského scenára to vôbec nemusí dopadnúť dobre.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Medveď

Vlani 14, tento rok už 10. Stretnutie s medveďom môže mať fatálne následky. Ale čo stretnutie s diviakom?

20.04.2024 15:49

Medveď reaguje útokom alebo agresívnym prístupom častejšie voči ľuďom, ktorí sú pri stretnutiach aktívni.

Krádeže áut USA - 2016

Zo závodu ukradli a predali súčiastky za trištvrte milióna eur, polícia obvinila šesť páchateľov

20.04.2024 15:18

V prípade preukázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Ctite si zmluvu, odkázal Dankovi Raši: Problémom je, že sa vidí ako nástupca Pellegriniho. Majerský počul hlasy o konci Dolinkovej

20.04.2024 13:07, aktualizované: 15:06

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371424x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie