Založ si blog

Čo je vlastne hriech?

O hriechoch sa toho veľa nahovorilo a toto slovo sa používa aj v bežnej reči. Ale čo je vlastne hriech?

Podľa informácií, ktoré máme z Biblie by som za hriech označil všetko to keď ubližujeme iným ľuďom. Celé Desatoro je o tom, aby sme neubližovali iným ľuďom. Aby sme neklamali, nekradli, nezabíjali a nepodvádzali svojich partnerov-ky.

Hriech môže byť vnímaný aj v súvislosti s nami samotnými. Vnútorná nečistota môže byť považovaná za hriech. To je to čomu my nerozumieme, čo nevidíme. Ale vnútorná nečistota v podstate tiež spôsobuje utrpenie, ale nám samotným. Prirovnal by som to k tomu ak nejaký človek žije v špinavom prostredí a neumýva sa. Čo je dôsledok? Tento človek nepríjemne zapácha a čo je horšie veľmi ľahko môže dostať najrôznejšie choroby keďže všade okolo neho a na ňom je špina plná nebezpečných baktérií a bacilov. Naopak vnútorná čistota vytvára predpoklad napojiť sa na svetlé výšiny. Takto sa otvoríme naopak najrôznejším formám pomoci.

10 Božích prikázaní. Mnoho ľudí sa z toho desí, už to slovo prikázanie. Mnoho ľudí to vníma ako akúsi ťarchu, obmedzenie. Ale pozrime sa na to z iného uhla a zistíme aké absurdné je ľudské zmýšľanie. Boh dal Židom tieto prikázania, aby si navzájom neubližovali a vyzýval ich k vnútornej čistote, aby neubližovali sami sebe. Boh prejavil svoju vôľu a ukázal nám čo je správne a čo nesprávne. Ale ak Boh chce, aby sme si neubližovali navzájom ani sami sebe, potom tí čo nechcú tieto prikázania dodržiavať vlastne len ukazujú, že oni nemajú problém ubližovať svojim blížnym ani sebe samým.

A pri tomto nezabudnime na slávnu Ježišovu vetu: „čo sejete, to zožnete“. Takže ak niekto predsa len ubližuje druhým nezostane bez spravodlivého trestu. Takže takýto človek sa dostáva do špirály utrpenie. Aj Ježiš hovoril vysloboďte sa z otroctva hriechu. Takže akoby existoval nejaký zákon vo stvorení, ktorý každému vráti to čo dáva. Ak to tak je, bolo by to dokonalé. Dokonalé ako len Boh môže byť.

Keď o tom premýšľam je to krásne a maximálne spravodlivé, jednoducho úžasné. Teraz keď si predstavím niektorých ľudí ako konajú a zmýšľajú, tak ak platí čo sejete to zožnete, títo ľudia vyzerajú smiešne.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

Trump

Súd zamietol Trumpovu žiadosť a uvoľnil pre vyšetrovanie všetky zhabané dokumenty

02.12.2022 10:55

Odvolací súd tým odstránil prekážku vo vyšetrovaní ministerstva spravodlivosti v prípade držby utajovaných dokumentov.

Polícia / NAKA / Kukláči /

NAKA začala trestné stíhanie v kauze vyplatenia 30 miliónov eur advokátom

02.12.2022 10:34

FNM zrealizoval v roku 2014 verejné obstarávanie právnych služieb a uzavrel zmluvy aj s advokátskymi kanceláriami Bžán a Dvorecký.

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953812x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie