Založ si blog

Šanca pre páchateľov zla

Ak niekto páchal neprávosti a pohlo sa v ňom svedomie čo má urobiť? Ak ten človek zistí, že to čo robil bolo zlé a chce sa vykúpiť akou cestou má ísť? Vyzerá to tak, že odpustky od cirkví ani sebatrýznenie nie sú riešením. Ubližovať nemá zmysel a to ani sebe, pretože aj to je prehreškom proti Bohu.

Zo svetlých výšin nám bolo zvestované, že je v našich silách úplne sa očistiť od všetkého čo sme napáchali. Cesta k tomu ako odčiniť všetko zlé je jednoduchá – konať veľa dobrého. Vykúpenie nespočíva ani v tom rozdať všetok majetok, to Ježiš povedal len tomu konkrétnemu človeku, neplatí to pre celé ľudstvo. Finančne však podporovať rôzne charitatívne organizácie je určite dobré. Najlepšie je však vlastné pričinenie, keď človek začne sám pomáhať, byť užitočný a vnútorne čistejší.

Aj keď tomu mnohí neveria podľa posolstva zo Svetla za zlé konanie postihne každého spravodlivý trest do najjemnejších detailov. Tento trest nemôže z nikoho sňať žiadna cirkev, ako to mnohí vnútorne aj cítia, že musia za svoje zlé skutky pykať. Avšak tým, že začneme konať dobré skutky automaticky priťahujeme k sebe Božie požehnanie a dobré podporujúce energie. Tieto dobré energie potom budú v pomere v akom sú oslabovať tie zlé účinky, ktoré sa na nás tiež vplyvom Božej spravodlivosti hrnú.

Toto je tá cesta k pravému vykúpeniu z hriechov a nie pofŕkanie „svätenou vodou“ alebo vyhlásením nejakého kňaza, že naše hriechy sú nám odpustené. My sami sa musíme namáhať a byť v reálnom živote prospešný, pomáhať a činiť dobré skutky a vnútorné pokánie. Z výšin Grálu nám bola prinesená správa, že je v našich silách naše zlé skutky úplne zahladiť akoby nikdy neboli, ale udeje sa tak len v najprísnejšej spravodlivosti Božej nečakajme žiadnu zmäkčilosť. Ak budeme vytrvalý časom dokonca dobré skutky prevážia nad tými zlými a tu už začína náš vzostup. Sila dobrých spätných účinkov preváži nad silou vracajúcich sa pohrom a my začneme reálne cítiť, že sa nám začína dariť, že do nášho života prichádzajú dobré veci.

Treba sa len vyzbrojiť trpezlivosťou. A potom keď sa staneme ľuďmi akými skutočne máme byť, požehnanie Božie bude s nami, to jest všetky pomoci budú mať odrazu voľný priechod do našich životov. Je to aj základný predpoklad, aby sme po pozemskej smrti čiže odložení našej fyzickej schránky začali stúpať nahor a nie klesať nadol. Nič nie je náhoda ani osud nie je neodvratný, ale všetko máme vo svojich rukách my sami.

Pán premiér toto nie je hra

25.11.2020

Za pol roka sa vašej vláde podarilo naštartovať veci, ktoré táto krajina potrebuje ako soľ. Tak nepanikárte, neutekajte z boja a nebuďte príliš urážlivý a precitlivený. Dostali ste od ľudí dôveru a teraz máte v rukách osudy vyše 5 miliónov ľudí. Lenže vládnutie nie je len o vydávaní príkazov, ale je aj o počúvaní. Týchto 5 miliónov ľudí má tiež svoj názov, [...]

Výtržníci by mali zaplatiť za spôsobené škody

18.11.2020

Ak chce niekto protestovať, tak nech sa páči. Aj keď za súčasnej epidemiologickej situácie to nie je najlepší nápad. Ja chápem ľudí, že majú toho plné zuby ani mne to nie je po chuti. Bol by som však veľmi rád keby sa v našej krajine nastavil systém, že keď niekto na takýchto protestoch niekoho zraní alebo spôsobí materiálne škody mal by za to zaplatiť. To znamená [...]

Pozdvihnime národ slovenský

17.11.2020

Chcete byť národom ohromným, výnimočným Slováci? Túžite po tom vo svojich srdciach a cítite na to silu? Je však dosť možné, že aj mnohé iné národy chcú byť mohutné a výnimočné. Prečo by sme práve my bedári mali dosiahnuť takúto vysokú métu? Pozrime sa do histórie krajania. Ako sa podľa vás národ môže stáť výnimočným? Spočíva výnimočnosť v dobíjaní [...]

Francúzsko polícia protesty

Protesty proti policajnému násiliu vyústili v Paríži do výtržností

28.11.2020 21:54

Zranenia utrpeli desiatky policajtov.

Migranti, polícia

V kamióne v Prešove sa ukrývali tínedžeri z Afganistanu

28.11.2020 20:51

Dvaja majú viac ako 19 rokov a jeden menej ako 17.

záplavy, povodne, Považská Bystrica

Pri záplavách na Sardínii zahynuli najmenej traja ľudia

28.11.2020 19:16

Nezvestné sú aj ďalšie dve osoby.

Igor Matovič

Pred domom premiéra sa zišli stovky ľudí, polícia nezasiahla

28.11.2020 18:00

Dav sa krátko po 17. hodine rozišiel.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 221
Celková čítanosť: 533854x
Priemerná čítanosť článkov: 2416x

Autor blogu

Kategórie