Založ si blog

Šanca pre páchateľov zla

Ak niekto páchal neprávosti a pohlo sa v ňom svedomie čo má urobiť? Ak ten človek zistí, že to čo robil bolo zlé a chce sa vykúpiť akou cestou má ísť? Vyzerá to tak, že odpustky od cirkví ani sebatrýznenie nie sú riešením. Ubližovať nemá zmysel a to ani sebe, pretože aj to je prehreškom proti Bohu.

Zo svetlých výšin nám bolo zvestované, že je v našich silách úplne sa očistiť od všetkého čo sme napáchali. Cesta k tomu ako odčiniť všetko zlé je jednoduchá – konať veľa dobrého. Vykúpenie nespočíva ani v tom rozdať všetok majetok, to Ježiš povedal len tomu konkrétnemu človeku, neplatí to pre celé ľudstvo. Finančne však podporovať rôzne charitatívne organizácie je určite dobré. Najlepšie je však vlastné pričinenie, keď človek začne sám pomáhať, byť užitočný a vnútorne čistejší.

Aj keď tomu mnohí neveria podľa posolstva zo Svetla za zlé konanie postihne každého spravodlivý trest do najjemnejších detailov. Tento trest nemôže z nikoho sňať žiadna cirkev, ako to mnohí vnútorne aj cítia, že musia za svoje zlé skutky pykať. Avšak tým, že začneme konať dobré skutky automaticky priťahujeme k sebe Božie požehnanie a dobré podporujúce energie. Tieto dobré energie potom budú v pomere v akom sú oslabovať tie zlé účinky, ktoré sa na nás tiež vplyvom Božej spravodlivosti hrnú.

Toto je tá cesta k pravému vykúpeniu z hriechov a nie pofŕkanie „svätenou vodou“ alebo vyhlásením nejakého kňaza, že naše hriechy sú nám odpustené. My sami sa musíme namáhať a byť v reálnom živote prospešný, pomáhať a činiť dobré skutky a vnútorné pokánie. Z výšin Grálu nám bola prinesená správa, že je v našich silách naše zlé skutky úplne zahladiť akoby nikdy neboli, ale udeje sa tak len v najprísnejšej spravodlivosti Božej nečakajme žiadnu zmäkčilosť. Ak budeme vytrvalý časom dokonca dobré skutky prevážia nad tými zlými a tu už začína náš vzostup. Sila dobrých spätných účinkov preváži nad silou vracajúcich sa pohrom a my začneme reálne cítiť, že sa nám začína dariť, že do nášho života prichádzajú dobré veci.

Treba sa len vyzbrojiť trpezlivosťou. A potom keď sa staneme ľuďmi akými skutočne máme byť, požehnanie Božie bude s nami, to jest všetky pomoci budú mať odrazu voľný priechod do našich životov. Je to aj základný predpoklad, aby sme po pozemskej smrti čiže odložení našej fyzickej schránky začali stúpať nahor a nie klesať nadol. Nič nie je náhoda ani osud nie je neodvratný, ale všetko máme vo svojich rukách my sami.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:50

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347982x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie