Založ si blog

Šanca pre páchateľov zla

Ak niekto páchal neprávosti a pohlo sa v ňom svedomie čo má urobiť? Ak ten človek zistí, že to čo robil bolo zlé a chce sa vykúpiť akou cestou má ísť? Vyzerá to tak, že odpustky od cirkví ani sebatrýznenie nie sú riešením. Ubližovať nemá zmysel a to ani sebe, pretože aj to je prehreškom proti Bohu.

Zo svetlých výšin nám bolo zvestované, že je v našich silách úplne sa očistiť od všetkého čo sme napáchali. Cesta k tomu ako odčiniť všetko zlé je jednoduchá – konať veľa dobrého. Vykúpenie nespočíva ani v tom rozdať všetok majetok, to Ježiš povedal len tomu konkrétnemu človeku, neplatí to pre celé ľudstvo. Finančne však podporovať rôzne charitatívne organizácie je určite dobré. Najlepšie je však vlastné pričinenie, keď človek začne sám pomáhať, byť užitočný a vnútorne čistejší.

Aj keď tomu mnohí neveria podľa posolstva zo Svetla za zlé konanie postihne každého spravodlivý trest do najjemnejších detailov. Tento trest nemôže z nikoho sňať žiadna cirkev, ako to mnohí vnútorne aj cítia, že musia za svoje zlé skutky pykať. Avšak tým, že začneme konať dobré skutky automaticky priťahujeme k sebe Božie požehnanie a dobré podporujúce energie. Tieto dobré energie potom budú v pomere v akom sú oslabovať tie zlé účinky, ktoré sa na nás tiež vplyvom Božej spravodlivosti hrnú.

Toto je tá cesta k pravému vykúpeniu z hriechov a nie pofŕkanie „svätenou vodou“ alebo vyhlásením nejakého kňaza, že naše hriechy sú nám odpustené. My sami sa musíme namáhať a byť v reálnom živote prospešný, pomáhať a činiť dobré skutky a vnútorné pokánie. Z výšin Grálu nám bola prinesená správa, že je v našich silách naše zlé skutky úplne zahladiť akoby nikdy neboli, ale udeje sa tak len v najprísnejšej spravodlivosti Božej nečakajme žiadnu zmäkčilosť. Ak budeme vytrvalý časom dokonca dobré skutky prevážia nad tými zlými a tu už začína náš vzostup. Sila dobrých spätných účinkov preváži nad silou vracajúcich sa pohrom a my začneme reálne cítiť, že sa nám začína dariť, že do nášho života prichádzajú dobré veci.

Treba sa len vyzbrojiť trpezlivosťou. A potom keď sa staneme ľuďmi akými skutočne máme byť, požehnanie Božie bude s nami, to jest všetky pomoci budú mať odrazu voľný priechod do našich životov. Je to aj základný predpoklad, aby sme po pozemskej smrti čiže odložení našej fyzickej schránky začali stúpať nahor a nie klesať nadol. Nič nie je náhoda ani osud nie je neodvratný, ale všetko máme vo svojich rukách my sami.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436461x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie