Založ si blog

Rituálna politická samovražda odídencov z SaS

Ako sa vraví iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ. Asi preto, že od nepriateľa – oponenta zhruba viete čo môžete očakávať. Ale keď vás podrazia ľudia z vlastného tábora, zaskočí vás to lebo to nečakáte.

To že práve vďaka hlasom odídencom z SaS prešlo otvorenie predvolebnej schôdze považujem za politický amaterizmus aspoň na desiatu. Jednoducho sa nechali vlákať do Ficovej pasce, kde politicky zahynú.

Ak totiž pomohli Kotlebovcom, Smeru a SNS otvoriť schôdzu dali im do rúk veľké právomoci. Totiž pri tak malej účasti v pléne si títo poľahky odhlasujú čo chcú. Oni budú akože tí dobrí čo ľuďom dali aj keď na to nemajú peniaze. ALE po voľbách nová vláda sa bude veľmi potiť, aby našli peniaze na všetko čo títo odhlasujú. Alebo budú nútení časť opatrení zrušiť a budú tak tí „zlí“. Poslanci ktorí blokujú rečnícky pult sú tiež určite hrdinom odídencom z SaS „povďační“. Lebo ak by nebolo týchto hlupáčikov, tak možno by nakoniec žiadna schôdza nebola a všetci mohli normálne kampaňovať, čo je bežné pár dní pred voľbami.

Akí to má význam, že dosluhujúca vláda chce niečo určovať tej vláde ktorá má začať spravovať krajinu o pár dní či týždňov? A zvlášť o závažných opatreniach by mala fakt prebehnúť odborná diskusia. A hlavne minister financií by mal prezentovať odkiaľ na to vyčlení peniaze.

Som toho názoru, že rozdávať a míňať peniaze vie každý. Už ťažšie je peniaze získať, zarobiť alebo nájsť v rozpočte. Tak ako v každej domácnosti môžu minúť len to čo si zarobia, to platí aj v štáte. Darmo si vyrobíme imaginálne peniaze na papieri keď ich reálne nemáme. Môžeme si ešte požičať, ale požičiavať by sa malo na investície a nie na bežný chod domácnoti či bežný chod štátu. V tomto nevidím rozdiel, čo platí v malom to musí platiť aj vo veľkom.

Skutočne nenachádzam slov pre to čo urobili odídenci z SaS. Akoby spáchali nejakú rituálnu politickú samovraždu. No nič tak či tak končia v parlamente, ale rozlúčiť sa mohli aj lepšie. Keby toto neurobili mali ešte šancu o štyri roky spolupracovať s nejakou väčšou stranou alebo sa dostať na ich kandidátku, ale po tomto ich čine predpokladám, že súčasná opozícia s nimi nebude chcieť mať nič do činenia. Čo už každý sme akí sme a to jadro v nás sa nutne musí časom prejaviť.

Zodpovednosť konšpirátorov a spochybňovačov za úmrtia na Covid-19

23.10.2020

Ak si niekto myslí, že za vyslovené slová nenesie zodpovednosť je na veľkom omyle. Z najvyššieho Hradu Grálu nám bolo zvestované, že každý z nás nesieme plnú zodpovednosť dokonca aj za svoje myšlienky, takisto slová a samozrejme skutky. Každý náš prejav je totiž s nami spojený akýsimi neviditeľnými vláknami. Vyjde to od nás do okolia a vplyvom Zákona [...]

Testovanie na dušičky, to znie ako zlý vtip.

19.10.2020

Staroveké divoké barbarské kmene mali v úcte svojich zomrelých predkov. Čo my sme už dnes horší ako oni? To naozaj chceme ľuďom vyrábať stresy, majú si vybrať medzi uctením si pamiatky svojich milovaných zosnulých a testovaním? Fakt to môže dopadnúť fiaskom. A ešte ten šibeničný termín, vláda podkúrila sama sebe. Treba vážiť slová. Stačilo povedať, že [...]

Čiňme pokánie

15.10.2020

V našej aktuálnej Covid-19 situácii by bolo skutočne na mieste, aby sme začali činiť pokánie. V dávnych dobách keď ľudí postihli nejaké pohromy, vnútorne cítili, že niečo nie je v poriadku, že niečo robili zle a začali sa obracať na Boha a činiť pokánie. Podľa mňa to má veľký zmysel. Mali by sme sa začať pôstiť, čítať sväté písma a vnútorne sa [...]

koronavírus testovanie

Pribudlo 25 úmrtí. Laboratóriá potvrdili 2890 nových prípadov

24.10.2020 10:20, aktualizované: 10:32

Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších až 1061 pacientov. Najmenej nových prípadov pribudlo v Bratislavskom kraji, najviac v Prešovskom.

Covid-19 / Koronavírus /

Križan: Nárok na pandemickú PN nie je. Pre medzeru v zákone

24.10.2020 10:00

Po prvej vlne celoplošného testovania budeme môcť ísť do práce, len ak budeme mať negatívny výsledok testu.

NAKA špeciálny prokurátor Kováčik

Na Dušana Kováčika podal prokurátor ÚŠP návrh na vzatie do väzby

24.10.2020 08:59, aktualizované: 09:06

Návrh na väzobné stíhanie podal prokurátor aj na vysokého policajného funkcionára Norberta Pakšiho.

Tvrdošín, plaváreň

Ako prebiehalo testovanie - deň prvý? V pokoji

24.10.2020 08:30

Občas ostrejšie slovo, ale ľudia disciplinovane čakali v radoch, aby sa mohli dať otestovať. Viac-menej všade prebiehal prvý deň v pokoji.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 209
Celková čítanosť: 510979x
Priemerná čítanosť článkov: 2445x

Autor blogu

Kategórie