Založ si blog

Rituálna politická samovražda odídencov z SaS

Ako sa vraví iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ. Asi preto, že od nepriateľa – oponenta zhruba viete čo môžete očakávať. Ale keď vás podrazia ľudia z vlastného tábora, zaskočí vás to lebo to nečakáte.

To že práve vďaka hlasom odídencom z SaS prešlo otvorenie predvolebnej schôdze považujem za politický amaterizmus aspoň na desiatu. Jednoducho sa nechali vlákať do Ficovej pasce, kde politicky zahynú.

Ak totiž pomohli Kotlebovcom, Smeru a SNS otvoriť schôdzu dali im do rúk veľké právomoci. Totiž pri tak malej účasti v pléne si títo poľahky odhlasujú čo chcú. Oni budú akože tí dobrí čo ľuďom dali aj keď na to nemajú peniaze. ALE po voľbách nová vláda sa bude veľmi potiť, aby našli peniaze na všetko čo títo odhlasujú. Alebo budú nútení časť opatrení zrušiť a budú tak tí „zlí“. Poslanci ktorí blokujú rečnícky pult sú tiež určite hrdinom odídencom z SaS „povďační“. Lebo ak by nebolo týchto hlupáčikov, tak možno by nakoniec žiadna schôdza nebola a všetci mohli normálne kampaňovať, čo je bežné pár dní pred voľbami.

Akí to má význam, že dosluhujúca vláda chce niečo určovať tej vláde ktorá má začať spravovať krajinu o pár dní či týždňov? A zvlášť o závažných opatreniach by mala fakt prebehnúť odborná diskusia. A hlavne minister financií by mal prezentovať odkiaľ na to vyčlení peniaze.

Som toho názoru, že rozdávať a míňať peniaze vie každý. Už ťažšie je peniaze získať, zarobiť alebo nájsť v rozpočte. Tak ako v každej domácnosti môžu minúť len to čo si zarobia, to platí aj v štáte. Darmo si vyrobíme imaginálne peniaze na papieri keď ich reálne nemáme. Môžeme si ešte požičať, ale požičiavať by sa malo na investície a nie na bežný chod domácnoti či bežný chod štátu. V tomto nevidím rozdiel, čo platí v malom to musí platiť aj vo veľkom.

Skutočne nenachádzam slov pre to čo urobili odídenci z SaS. Akoby spáchali nejakú rituálnu politickú samovraždu. No nič tak či tak končia v parlamente, ale rozlúčiť sa mohli aj lepšie. Keby toto neurobili mali ešte šancu o štyri roky spolupracovať s nejakou väčšou stranou alebo sa dostať na ich kandidátku, ale po tomto ich čine predpokladám, že súčasná opozícia s nimi nebude chcieť mať nič do činenia. Čo už každý sme akí sme a to jadro v nás sa nutne musí časom prejaviť.

Židia trpko zaplatili za Ježišove zabitie

07.04.2020

Tento článok píšem hlavne pre tých, ktorý sa spoliehajú na odpustky cirkví. Že stačí pár Otčenášov a pokropiť svätenou vodou, oľutovať hriechy a všetko je vybavené. Toto je podľa mňa obrovský omyl. Tento omyl zrejme cirkvi stáročia podporujú, aby čo najviac zvýšili počet svojich stúpencov. Tento článok takisto venujem všetkým, ktorí majú Ježiša za slabocha [...]

Riešenie Korona krízy

02.04.2020

Klaďme si správne otázky. Je možné úplne zastaviť Korona vírus? Podľa mňa nie, myslím si že ani black out by Korona vírus nezmietol z povrchu zemského. Aj keby sme ho na Slovensku úplne eliminovali čomu neverím, tak v okolitých krajinách sú státisíce nakazených. V týchto krajinách v najbližšej dobe vírus určite pod kontrolou mať nebudú. Tranzitnú prepravu zastaviť [...]

Veriaci v cirkvi a veriaci v Boha

01.04.2020

Podľa mňa existujú 2 druhy veriacich. Jedni veria v Boha a pre druhých je absolútnou autoritou cirkev. Tí však čo veria v cirkev sú na tom horšie, pretože cirkev je len spoločenstvo nedokonalých ľudí. Títo ľudia môžu dostať len odmenu od cirkvi – požehnania a rôzne iné úkony a samozrejme aj od Boha, ale len do tej miery na koľko sú v Božej vôli. Problém s cirkvami [...]

Ježiš Kristus, El Greco

Dnes sa Zeleným štvrtkom začína Veľkonočné posvätné trojdnie

09.04.2020 09:16

Vo Veľkom týždni rímskokatolícka cirkev slávi tajomstvá spásy, ktoré uskutočnil Kristus v posledných dňoch svojho život.

ukrajina donbas výmena väzni

Ukrajina sa s povstalcami dohodla na výmene väzňov ešte pred Veľkou nocou

09.04.2020 08:46

Ďalšia výmena väzňov by sa mala uskutočniť ešte pred pravoslávnou Veľkou nocou.

donald trump

Trump zváži milosť pre Maldonada-Passagea, prezývaného Joe Exotic

09.04.2020 08:37

Maldonado-Passage, chovateľ tigrov, bol v roku 2019 odsúdený na 22 rokov odňatia slobody za týranie zvierat a za pokus o vraždu aktivistky.

linda trippová

Zomrela Linda Trippová, ústredná postava škandálu Clintona a Lewinskej

09.04.2020 08:04

Tajné nahrávky Trippovej telefonických rozhovorov s Monikou Lewinskou spustili v roku 1998 proces odvolania exprezidenta Billa Clintona.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 191
Celková čítanosť: 440642x
Priemerná čítanosť článkov: 2307x

Autor blogu

Kategórie