Založ si blog

NE -spájanie opozície

Nedá mi nevyjadriť sa. Amaterizmus, pýcha a neúprimnosť. Len ak by sa totiž spojili aspoň 4 strany opozície mohli by získať viac voličov ako Smer. Získali by tak aj legitímne právo na zostavovanie vlády – aj keď otázne je či by ju zostavili, ale mandát by na to mali. To si fakt dali gól do vlastnej bránky.

 

Kiska ak je chlap, tak mal na rovinu povedať, že chce získať najviac hlasov z opozície a stať sa premiérom. To že sa vyhovára ako malé dieťa je skutočne neúprimné a je to podraz voči svojim spojencom.

 

Matovič sa rozčuľuje. V niečom má pravdu. Ale narážame na ďalší paradox, SaS hrozí že sa nedostane do parlamentu. A ja sa pýtam oni bez Kisku sú nesvojprávni – nemohli sa spojiť PS/Spolu s SaS alebo OĽANO s SaS. Pri takom pretlaku strán ako je dnes – je riešením jedine spájanie sa hodnotovo podobných strán. Myšlienka aby liberáli išli na spoločnú kandidátku s KDH je dosť chorá by som povedal.

 

Na Slovensku je chudoba. Smer aspoň niečo ľuďom dal, druhá vec je ako transparentne bačuje s verejnými financiami. Skutočne chce opozícia vyhrať s tým, že zruší sociálne balíčky a že pretlačí výhody pre LGBTI komunitu? Toto sú hlavné piliere? Dosť smutné a dosť chabé. Skôr by zrejme pomohlo keby povedali – doterajšie výhody vám ponecháme a pôjdeme tvrdo po rodinkárstve a úplatkárstve v štátnej správe, pôjdeme tvrdo po podvodníkoch s DPH a vďaka týmto opatreniam vám dokonca budeme môcť znížiť dane a odvody. Nebolo by to super?

 

Na záver chcem upozorniť, že nie som slepo zaľúbený do žiadnej politickej strany ako niektorí ľudia. Najradšej by som vo vedení štátu videl špičkových odborníkov z jednotlivých oblastí a špičkových manažérov. Teraz mi Národná rada pripadá skôr ako cirkus.

 

Ľudia zabúdate na jednu vec. Celkové príjmy štátneho rozpočtu SR sú okolo 15 miliárd euro ročne – krát 4 roky volebné obdobie štandardné = 60 miliárd euro. Uvedomujete si vôbec ľudia, že nechávame spravovať takúto obrovskú sumu peňazí týmto šarlatánom s trojtisícovými platmi? No aby sa nepredražovalo a nekradlo.

 

Jednotlivé ministerské posty a premiéra vnímam ako najvyšší manažment v obrovskej firme. Len problém vidím v tom, že riaditeľ podniku s tisíc zamestnancami zarobí cca 5 – 10 tisíc euro mesačne a tu má niekto na starosti 5 miliónov ľudí.  Zárobok to je vysoký — ALE majitelia, akcionári neustále od neho požadujú výsledky. Keď ich nemá takého riaditeľa odvolajú, ale ak ich má ponechajú ho a všetci sú spokojní, PRETOŽE IM TÁ FIRMA AJ VĎAKA RIADITEĽOVI ZARÁBA PENIAZE.

 

Čo robí manažment nášho štátu? On len rozdeľuje čo mi všetci vyprodukujeme a ešte nás pre istotu zadlžuje. Pekné. Nebolo by lepšie voliť si priamo špičkových odborníkov do jednotlivých ministerstiev? Osobne vnímam Národnú radu ako prežitok – sú tam neustále hádky, diskusie sú len málokedy odborné a ak to nie je náš návrh hoci je dobrý nezahlasujeme zaň. Nechcem ani vedieť ako sa tam kupčí s hlasmi.

Háčik je v tom, že za tritisíc euro mesačne sa na nás špičkový manažéri a odborníci vykašľú, keď zarábajú v súkromnej sfére 10 – 20 tisíc mesačne. Potom nám ostanú takí, čo to zoberú aj za tie 3 tisícky mesačne s tým, že sú si vedomí, že dodatočné peniaze získajú pri štátnych zákazkách a podobne. To je žiaľ krutá realita, čím pozdejšie ju pochopíme, tým horšie pre nás.

 

Potrebujeme naozaj 150 poslancov so svojimi asistentami a výhodami? Koľkým z nich by ste zverili riadenie nejakej firmy? To by som si pozrel ako by im to išlo. Všetko je v pohybe a všetko podlieha zmenám. Nefixujme sa nutne na myšlienku, že jedine Národná rada je jediný inštitút v zastupiteľskej demokrácii. Lebo možno ste zabudli, ale demokrácia je vláda ľudu – my sme tí akcionári majitelia štátu. Ale ak sme na svojich zástupcov príliš mäkkí je to naša chyba alebo ak im ponechávame prílišné kompetencie hlavne aj kompetenciu samokontrolnú je to len naša slabosť a hlúposť.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:25

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

izrael, hamas, tunel

Izraelská armáda zničila najväčší tunel Hamasu v Pásme Gazy

05.03.2024 14:54

Štyri kilometre dlhý tunelový systém sa nachádzal 400 metrov od hraničného priechodu Erez medzi Izraelom a Pásmom Gazy.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347959x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie