Založ si blog

NE -spájanie opozície

Nedá mi nevyjadriť sa. Amaterizmus, pýcha a neúprimnosť. Len ak by sa totiž spojili aspoň 4 strany opozície mohli by získať viac voličov ako Smer. Získali by tak aj legitímne právo na zostavovanie vlády – aj keď otázne je či by ju zostavili, ale mandát by na to mali. To si fakt dali gól do vlastnej bránky.

 

Kiska ak je chlap, tak mal na rovinu povedať, že chce získať najviac hlasov z opozície a stať sa premiérom. To že sa vyhovára ako malé dieťa je skutočne neúprimné a je to podraz voči svojim spojencom.

 

Matovič sa rozčuľuje. V niečom má pravdu. Ale narážame na ďalší paradox, SaS hrozí že sa nedostane do parlamentu. A ja sa pýtam oni bez Kisku sú nesvojprávni – nemohli sa spojiť PS/Spolu s SaS alebo OĽANO s SaS. Pri takom pretlaku strán ako je dnes – je riešením jedine spájanie sa hodnotovo podobných strán. Myšlienka aby liberáli išli na spoločnú kandidátku s KDH je dosť chorá by som povedal.

 

Na Slovensku je chudoba. Smer aspoň niečo ľuďom dal, druhá vec je ako transparentne bačuje s verejnými financiami. Skutočne chce opozícia vyhrať s tým, že zruší sociálne balíčky a že pretlačí výhody pre LGBTI komunitu? Toto sú hlavné piliere? Dosť smutné a dosť chabé. Skôr by zrejme pomohlo keby povedali – doterajšie výhody vám ponecháme a pôjdeme tvrdo po rodinkárstve a úplatkárstve v štátnej správe, pôjdeme tvrdo po podvodníkoch s DPH a vďaka týmto opatreniam vám dokonca budeme môcť znížiť dane a odvody. Nebolo by to super?

 

Na záver chcem upozorniť, že nie som slepo zaľúbený do žiadnej politickej strany ako niektorí ľudia. Najradšej by som vo vedení štátu videl špičkových odborníkov z jednotlivých oblastí a špičkových manažérov. Teraz mi Národná rada pripadá skôr ako cirkus.

 

Ľudia zabúdate na jednu vec. Celkové príjmy štátneho rozpočtu SR sú okolo 15 miliárd euro ročne – krát 4 roky volebné obdobie štandardné = 60 miliárd euro. Uvedomujete si vôbec ľudia, že nechávame spravovať takúto obrovskú sumu peňazí týmto šarlatánom s trojtisícovými platmi? No aby sa nepredražovalo a nekradlo.

 

Jednotlivé ministerské posty a premiéra vnímam ako najvyšší manažment v obrovskej firme. Len problém vidím v tom, že riaditeľ podniku s tisíc zamestnancami zarobí cca 5 – 10 tisíc euro mesačne a tu má niekto na starosti 5 miliónov ľudí.  Zárobok to je vysoký — ALE majitelia, akcionári neustále od neho požadujú výsledky. Keď ich nemá takého riaditeľa odvolajú, ale ak ich má ponechajú ho a všetci sú spokojní, PRETOŽE IM TÁ FIRMA AJ VĎAKA RIADITEĽOVI ZARÁBA PENIAZE.

 

Čo robí manažment nášho štátu? On len rozdeľuje čo mi všetci vyprodukujeme a ešte nás pre istotu zadlžuje. Pekné. Nebolo by lepšie voliť si priamo špičkových odborníkov do jednotlivých ministerstiev? Osobne vnímam Národnú radu ako prežitok – sú tam neustále hádky, diskusie sú len málokedy odborné a ak to nie je náš návrh hoci je dobrý nezahlasujeme zaň. Nechcem ani vedieť ako sa tam kupčí s hlasmi.

Háčik je v tom, že za tritisíc euro mesačne sa na nás špičkový manažéri a odborníci vykašľú, keď zarábajú v súkromnej sfére 10 – 20 tisíc mesačne. Potom nám ostanú takí, čo to zoberú aj za tie 3 tisícky mesačne s tým, že sú si vedomí, že dodatočné peniaze získajú pri štátnych zákazkách a podobne. To je žiaľ krutá realita, čím pozdejšie ju pochopíme, tým horšie pre nás.

 

Potrebujeme naozaj 150 poslancov so svojimi asistentami a výhodami? Koľkým z nich by ste zverili riadenie nejakej firmy? To by som si pozrel ako by im to išlo. Všetko je v pohybe a všetko podlieha zmenám. Nefixujme sa nutne na myšlienku, že jedine Národná rada je jediný inštitút v zastupiteľskej demokrácii. Lebo možno ste zabudli, ale demokrácia je vláda ľudu – my sme tí akcionári majitelia štátu. Ale ak sme na svojich zástupcov príliš mäkkí je to naša chyba alebo ak im ponechávame prílišné kompetencie hlavne aj kompetenciu samokontrolnú je to len naša slabosť a hlúposť.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436440x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie