Založ si blog

Koľko ľudí poznáte s úplným vedením?

Zoberme si len naše malé Slovensko. Mne to pripadá že aj v našej krajine sa nájde mnoho ľudí s absolútnymi vedomosťami. Problém je však v tom, že oni sa len tak správajú akoby mali úplné vedomosti. Keď robí niekto niečo čo je v rozpore s ich tvrdeniami tak ho s patričnou dávkou opovrhnutia vysmejú, či inak odsudzujú a považujú za hlúpeho. Budem skutočne rád ak mi pod článok napíšete koľko takýchto ľudí poznáte. Pretože takýchto ľudí je podľa mňa veľa.

Oni sú akýmisi mienkotvorcami a sú to oni ktorí dnešný svet utvorili a udržiavajú ho v stave akým je. To že je tento svet nedokonalý je jasné pretože aj ľudia, ktorí ho vytvorili sú nedokonalí. Najväčší problém vidím v tom, že ak si niekto myslí že má absolútnu pravdu ešte automaticky neznamená že tú pravdu skutočne má. Pravda je podľa mňa niečo čo musíme objavovať a skúmať a po dlhodobom poctivom skúmaní sa k nej môžeme priblížiť. Človek zrejme nikdy nepojme do seba všetku pravdu a všetko vedenie.

Čo najviac ničí tento svet? Podľa mňa vraždenie a iné zverstvá v mene Alaha, považovanie cirkevných dogiem za absolútnu neotrasiteľnú pravdu, a dennodenné porušovanie 10 Božích prikázaní. Toto všetko robia ľudia ktorí si myslia, že majú absolútnu neomylnú pravdu. A ako sa vraví múdremu je ťažko radiť. Veď načo by už niekto, kto má v sebe absolútnu pravdu sa nechal poučovať. Veď to je nehoráznosť, urážka.

Myslíte si, že prorok Mohamed sa teší že moslimovia sa rozdelili na sunitov a šítov a navzájom sa vraždia? Pritom jedni aj druhí si myslia, že majú absolútnu pravdu. Ale ako môžu mať obidve proti sebe stojace skupiny pravdu?  Ďalej Ježiš povedal: „ešte mnoho vám mám povedať ale teraz neznesiete.“ A čuduj sa svete cirkev za 2000 rokov objavila aj sama absolútnu pravdu. To znamená, že v čase jej najväčšieho rozmachu tu mal byť raj na zemi. Ale očividne nebol.

Ďalej je to obrovská väčšina v našom národe, ktorá neverí v Boha ani v existenciu duše. Oni Boha nevideli a ani dušu, tak nech im nikto nerozpráva rozprávky na dobrú noc. A načo by takíto ľudia dodržiavali 10 Božích prikázaní, Boha ktorý neexistuje? Takýchto ľudí je drvivá väčšina, oni potom významným spôsobom tvoria charakter nášho národa. Dennodenne sa berie Božie meno nadarmo dokonca ako nadávka, dennodenne sa kradne, vydáva sa krivé svedectvo – čiže klame, dennodenne sa cudzoloží – prostitúcia je dnes už legálny biznis a ľudia túžia po cudzom majetku.

Tak potom čo my chceme Slováci? Pred Izraelom sa triasli slávne kmene kým boli vo vôli Božej. Ale akonáhle porušovali Boží zákon a žili zle prišli na nich rôzne pohromy. Z toho je očividné že u Boha niet korupcie, zákony platia rovnako pre každého.

Viete si vôbec predstaviť že by ste žili v krajine kde by sa dodržiavalo 10 Božích prikázaní? Podľa mňa si to väčšina ľudí nevie predstaviť. Jedine silná vláda by mohla urobiť poriadok aj to len do určitej miery. Medziľudské vzťahy to už je individuálna zodpovednosť každého občana. Každé individuálne zlyhanie, či už vo forme nátlaku, agresie, korupcie, vraždenia, klamania a cudzoložstva je len krivením toho ideálneho. Takže čím viac individuálnych zlyhaní v našej krajine máme, tým sme ďalej od ideálneho života. Táto úmera podľa mňa spoľahlivo platí.

 

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436451x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie