Založ si blog

Koľko ľudí poznáte s úplným vedením?

Zoberme si len naše malé Slovensko. Mne to pripadá že aj v našej krajine sa nájde mnoho ľudí s absolútnymi vedomosťami. Problém je však v tom, že oni sa len tak správajú akoby mali úplné vedomosti. Keď robí niekto niečo čo je v rozpore s ich tvrdeniami tak ho s patričnou dávkou opovrhnutia vysmejú, či inak odsudzujú a považujú za hlúpeho. Budem skutočne rád ak mi pod článok napíšete koľko takýchto ľudí poznáte. Pretože takýchto ľudí je podľa mňa veľa.

Oni sú akýmisi mienkotvorcami a sú to oni ktorí dnešný svet utvorili a udržiavajú ho v stave akým je. To že je tento svet nedokonalý je jasné pretože aj ľudia, ktorí ho vytvorili sú nedokonalí. Najväčší problém vidím v tom, že ak si niekto myslí že má absolútnu pravdu ešte automaticky neznamená že tú pravdu skutočne má. Pravda je podľa mňa niečo čo musíme objavovať a skúmať a po dlhodobom poctivom skúmaní sa k nej môžeme priblížiť. Človek zrejme nikdy nepojme do seba všetku pravdu a všetko vedenie.

Čo najviac ničí tento svet? Podľa mňa vraždenie a iné zverstvá v mene Alaha, považovanie cirkevných dogiem za absolútnu neotrasiteľnú pravdu, a dennodenné porušovanie 10 Božích prikázaní. Toto všetko robia ľudia ktorí si myslia, že majú absolútnu neomylnú pravdu. A ako sa vraví múdremu je ťažko radiť. Veď načo by už niekto, kto má v sebe absolútnu pravdu sa nechal poučovať. Veď to je nehoráznosť, urážka.

Myslíte si, že prorok Mohamed sa teší že moslimovia sa rozdelili na sunitov a šítov a navzájom sa vraždia? Pritom jedni aj druhí si myslia, že majú absolútnu pravdu. Ale ako môžu mať obidve proti sebe stojace skupiny pravdu?  Ďalej Ježiš povedal: „ešte mnoho vám mám povedať ale teraz neznesiete.“ A čuduj sa svete cirkev za 2000 rokov objavila aj sama absolútnu pravdu. To znamená, že v čase jej najväčšieho rozmachu tu mal byť raj na zemi. Ale očividne nebol.

Ďalej je to obrovská väčšina v našom národe, ktorá neverí v Boha ani v existenciu duše. Oni Boha nevideli a ani dušu, tak nech im nikto nerozpráva rozprávky na dobrú noc. A načo by takíto ľudia dodržiavali 10 Božích prikázaní, Boha ktorý neexistuje? Takýchto ľudí je drvivá väčšina, oni potom významným spôsobom tvoria charakter nášho národa. Dennodenne sa berie Božie meno nadarmo dokonca ako nadávka, dennodenne sa kradne, vydáva sa krivé svedectvo – čiže klame, dennodenne sa cudzoloží – prostitúcia je dnes už legálny biznis a ľudia túžia po cudzom majetku.

Tak potom čo my chceme Slováci? Pred Izraelom sa triasli slávne kmene kým boli vo vôli Božej. Ale akonáhle porušovali Boží zákon a žili zle prišli na nich rôzne pohromy. Z toho je očividné že u Boha niet korupcie, zákony platia rovnako pre každého.

Viete si vôbec predstaviť že by ste žili v krajine kde by sa dodržiavalo 10 Božích prikázaní? Podľa mňa si to väčšina ľudí nevie predstaviť. Jedine silná vláda by mohla urobiť poriadok aj to len do určitej miery. Medziľudské vzťahy to už je individuálna zodpovednosť každého občana. Každé individuálne zlyhanie, či už vo forme nátlaku, agresie, korupcie, vraždenia, klamania a cudzoložstva je len krivením toho ideálneho. Takže čím viac individuálnych zlyhaní v našej krajine máme, tým sme ďalej od ideálneho života. Táto úmera podľa mňa spoľahlivo platí.

 

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

Ylva Johanssonová, Komisárka EÚ, Švédsko, Štokholm

Johanssonová: V EÚ hrozí počas sviatkov obrovské množstvo teroristických útokov pre vojnu v Gaze

05.12.2023 13:12

EÚ v súčasnosti čelí zvýšenej hrozbe terorizmu v dôsledku vojny v Pásme Gazy, ktorá vyvoláva polarizáciu v spoločnosti.

Bohuš Garbár

Ruský špión Garbár za vyzvedačstvo na Slovensku zaplatí nakoniec aj pokutu

05.12.2023 12:35

Slovák, ktorý tento rok vo februári vyviazol s podmienkou v špionážnej afére spájanej s Ruskom, nakoniec bude musieť zaplatiť uloženú pokutu.

komisia volebná členovia, pellegrini

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26, aktualizované: 12:05

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305064x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie