Založ si blog

Na Slovensku nechcem protesty žltých viest

Nie je protest ako protest. V každej spoločnosti je určité percento veľmi radikálnych ľudí. Chcem upozorniť na protesty žltých viest vo Francúzsku. Mne to pripomínalo vojnovú zónu, chráň nás Boh od niečoho takéhoto. Boli tam obete na životoch a dosť veľké materiálne škody, zhorené autá, rozbité výklady, poškodený veľký oblúk symbol Paríža. Podporovali by ste takýto protest ak aj za dobrú myšlienku, keď vám niekto zdemoluje auto či obchod? Asi ťažko. Skôr by ste sa pýtali kto vám uhradí škodu.

V tejto súvislosti musím ešte raz vyzdvihnúť protesty Za slušné Slovensko, ktoré prebehli pokojne, nikto nebol zranený a neboli spôsobené škody na majetku, ale pritom dosiahli veľa, mali mediálny priestor aj značnú podporu verejnosti. TOTO by som chcel ukázať ako VZOR, dobrý príklad pre všetkých ktorí chcú za niečo na Slovensku demonštrovať.

Podľa mňa žiadny radikálny protest nemá takú podporu verejnosti ako pokojný protest. A to už len z logiky veci, že strácajú podporu všetkých tých, ktorým spôsobili škody a tiež mnohých ktorí s poškodenými cítia a nepáči sa im to. Lebo si povedia nabudúce tú škodu môžem utrpieť ja.

A je to aj o kultúre národa. Neopakujme len ako papagáje, ale vytvorme si vlastné formy, ktoré vychádzajú z nášho srdca, citu. Zahoďme už ten pocit zakomplexovanosti a menejcennosti a stavajme si tie najvyššie ciele. Lebo ak sú ciele malé, málo aj dosiahneme. Preto radšej vzhliadajme na tie najvyššie ciele. Realita je taká, že aj Slováci môžu byť pre svet príkladom. Veľkým príkladom je aj zamatová revolúcia a tiež kultivované rozdelenie Československa, ktoré už teraz sú svetlými míľnikmi vo svetových dejinách.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:13

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:12

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

izrael, hamas, tunel

Izraelská armáda zničila najväčší tunel Hamasu v Pásme Gazy

05.03.2024 14:54

Štyri kilometre dlhý tunelový systém sa nachádzal 400 metrov od hraničného priechodu Erez medzi Izraelom a Pásmom Gazy.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347936x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie