Založ si blog

Kto nariadil celibát?

Odpovedzme si spolu na túto kľúčovú otázku. A hľadať odpovede na ňu by mala aj cirkev vo svojom vlastnom záujme.

Máme k dispozícii informácie o pôsobení Abraháma, Mojžiša, prorokov a syna Božieho Ježiša Krista. Ku nim alebo prostredníctvom nich hovoril priamo Boh o tom ako by sme mali žiť. Preto mám tieto otázky:

Prečo Boh nezakázal Abrahámovi manželku? Dokonca mu povedal že požehná jeho potomstvo.

Prečo Boh nezakázal manželku Mojžišovi? Čuduj sa svete potreba celibátu nie je ani v desiatich Božích prikázaniach.

Boh karhal svoj ľud prostredníctvom prorokov. Ale prečo proroci nehlásali nič o celibáte kňazov?

Taktiež ma zaujíma prečo sa židovskí kňazi mohli a môžu ženiť? Veď Boh mnohokrát hovoril k ľudu izraelskému a dával mu rôzne nariadenia. Prečo oni nikdy nemali celibát?

Vyžadoval syn Boží Ježiš celibát? Nemám taký pocit. Hovoril o tom, že cudzoložstvo – teda nevera sú zlé, to áno.

Na googli som sa dozvedel, že celibát nariadil pápež Gregor VII. v roku 1074. Nevieme čo ho k tomu viedlo a snáď to aj myslel dobre. Ale mám taký pocit, že sa teraz v hrobe obracia keď vidí čo spôsobil akú doslova tragédiu a koľko utrpenia.

Chcem preto oceniť odvahu a čistého ducha kňazov Michala Lajchu a Baláža, ktorí spolu napísali knihu Tragédia celibátu – mŕtva manželka. Vašu knihu si určite prečítam. Verím tomu, že v budúcnosti sa vám dostane uznania lebo vy ste nechceli cirkvi uškodiť ale uzdraviť ju. Zamestnajte sa u budete slobodní, záhrady nebeské nie sú podmienené kňažským rúchom. Za hrdinské činy patrí veľká odmena.

Ale chcem sa s plnou vážnosťou opýtať cirkevných hodnostárov rímsko-katolíckej cirkvi kto je ich Bohom? Je vaším Bohom Gregor VII.? Je tento pápež ktorý nariadil celibát v určitej dobe a v určitej situácii viac ako Abrahám, Mojžiš, proroci, syn Boží Ježiš či dokonca samotný Boh? Lebo skutočne vyzerá to tak. Akoby tento pápež stvoril zem a nebesá a vzduch ktorí dýchate. Svojím tvrdohlavým postojom jeho duši nepomáhate, len udržujete stav kvôli ktorému sa jeho duša neustále viac a viac zaťažuje vinou. Pozor Boh je síce láska ale je aj dokonalá Spravodlivosť. Kto seje vietor, zožne búrku nezabudnite.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

Atentát v Moskve, výbuch auta, bomba v aute

Pár hodín od výbuchu v Moskve, bol v Turecku zatknutý hlavný podozrivý. Kamery zachytili, ako inštaluje bombu

25.07.2024 13:22

Rusko podozrivého identifikovalo ako 29-ročného ruského občana Jevgenija Serebrjakova a vzniesli voči nemu obvinenia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436354x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie