Založ si blog

Migranti z duchovného hľadiska

Z duchovného hľadiska nie je vôbec náhoda kto sa kam do akých pomerov narodí. Podľa Abd-ru-shina v tomto panuje spravodlivosť do najjemnejších odtieňov, a duša sa inkarnuje geograficky presne tam kam patrí a tiež do pomerov aké si zaslúži a aj do konkrétnej rodiny podľa jej povahových vlastností. Takže z tohto hľadiska mi ekonomickí migranti pripadajú ako bežec, ktorý si chce skracovať kolečká. Jednoducho nečestne chce dobehnúť alebo predbehnúť tých ostatných.

Zmäkčilosť ničomu nepomáha. Skutoční utečenci pred vojnou alebo katastrofami si podľa mňa zaslúžia DOČASNÉ prichýlenie. Avšak po skončení vojen a katastrof by sa mali bezpodmienečne vrátiť do svojej vlasti a budovať ju. Pretože ak bude dlhodobo pokračovať miešanie národov, postupne by vznikla jedna jednotvárna zmes. To je asi také akoby sme na lúke videli len jeden druh kvetov.  Abd-ru-shin v prednáške Krása národov píše, že ak by toto bolo chcené bola len jedna krajina a jeden národ. Avšak pritom by bol čoskoro nastal stav pokoja a nakoniec chradnutie a odumretie, pretože by chýbalo osvieženie vzájomným doplňovaním.

Jedine pozdvihovanie vlastnej kultúry je pre každý národ ozajstným pokrokom! Vzostup má byť vo všetkom a nie stav pokoja. Ale tento vzostup pokroku musí byť vždy na vlastnej pôde a z nej vychádzať. Na tej pôde, ktorá celkom presne vyhovuje ich rase, aby potom dospeli k plnému rozkvetu a mohli prinášať najbohatšie plody.

Zastavme preto konečne túto šialenú migráciu. Z duchovného hľadiska to vyzerá tak, že tí čo utekajú z chudoby afrických štátov na to nemajú morálne právo. Mali by využiť všetku svoju silu a um na rozvoj vlastnej krajiny do ktorej sa inkarnovali – narodili. A nie urobiť si rozumársku skratku, všetko predať sadnúť na gumený čln  a šup do bohatých krajín. Je to z ich strany falošné a zbabelé. Chcú poprieť Božiu spravodlivosť podľa ktorej žijú v krajinách do ktorých sa narodili.

Bohaté krajiny nech pomáhajú, ale konkrétne v tých krajinách z ktorých ľudia utekajú. A nie tak že presťahujeme celé národy sem do Európy. Globálne otepľovanie majú na svedomí prevažne bohaté krajiny, takže nejakým spôsobom by mohli pomáhať tým ktoré sú sužované extrémnym suchom a horúčavami. Ale v prvom rade sa musia aktivovať ľudia, ktorí v danej krajine žijú. Oni musia budovať systémy na zadržiavanie vody, oni musia budovať priemysel, svoju kultúru a všetko ostatné. Tak ako to robili ich predkovia pred tisícročiami, ktorí boli úspešní a prežili.

 

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347877x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie