Založ si blog

Migranti z duchovného hľadiska

Z duchovného hľadiska nie je vôbec náhoda kto sa kam do akých pomerov narodí. Podľa Abd-ru-shina v tomto panuje spravodlivosť do najjemnejších odtieňov, a duša sa inkarnuje geograficky presne tam kam patrí a tiež do pomerov aké si zaslúži a aj do konkrétnej rodiny podľa jej povahových vlastností. Takže z tohto hľadiska mi ekonomickí migranti pripadajú ako bežec, ktorý si chce skracovať kolečká. Jednoducho nečestne chce dobehnúť alebo predbehnúť tých ostatných.

Zmäkčilosť ničomu nepomáha. Skutoční utečenci pred vojnou alebo katastrofami si podľa mňa zaslúžia DOČASNÉ prichýlenie. Avšak po skončení vojen a katastrof by sa mali bezpodmienečne vrátiť do svojej vlasti a budovať ju. Pretože ak bude dlhodobo pokračovať miešanie národov, postupne by vznikla jedna jednotvárna zmes. To je asi také akoby sme na lúke videli len jeden druh kvetov.  Abd-ru-shin v prednáške Krása národov píše, že ak by toto bolo chcené bola len jedna krajina a jeden národ. Avšak pritom by bol čoskoro nastal stav pokoja a nakoniec chradnutie a odumretie, pretože by chýbalo osvieženie vzájomným doplňovaním.

Jedine pozdvihovanie vlastnej kultúry je pre každý národ ozajstným pokrokom! Vzostup má byť vo všetkom a nie stav pokoja. Ale tento vzostup pokroku musí byť vždy na vlastnej pôde a z nej vychádzať. Na tej pôde, ktorá celkom presne vyhovuje ich rase, aby potom dospeli k plnému rozkvetu a mohli prinášať najbohatšie plody.

Zastavme preto konečne túto šialenú migráciu. Z duchovného hľadiska to vyzerá tak, že tí čo utekajú z chudoby afrických štátov na to nemajú morálne právo. Mali by využiť všetku svoju silu a um na rozvoj vlastnej krajiny do ktorej sa inkarnovali – narodili. A nie urobiť si rozumársku skratku, všetko predať sadnúť na gumený čln  a šup do bohatých krajín. Je to z ich strany falošné a zbabelé. Chcú poprieť Božiu spravodlivosť podľa ktorej žijú v krajinách do ktorých sa narodili.

Bohaté krajiny nech pomáhajú, ale konkrétne v tých krajinách z ktorých ľudia utekajú. A nie tak že presťahujeme celé národy sem do Európy. Globálne otepľovanie majú na svedomí prevažne bohaté krajiny, takže nejakým spôsobom by mohli pomáhať tým ktoré sú sužované extrémnym suchom a horúčavami. Ale v prvom rade sa musia aktivovať ľudia, ktorí v danej krajine žijú. Oni musia budovať systémy na zadržiavanie vody, oni musia budovať priemysel, svoju kultúru a všetko ostatné. Tak ako to robili ich predkovia pred tisícročiami, ktorí boli úspešní a prežili.

 

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436395x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie