Riešenie pre neveriace Slovensko

Predstavte si, že by sme žili v krajine kde by ľudia boli veriaci a z presvedčenia by nikto nekradol, pretože Boh povedal „nepokradneš“ a tak zrejme pri kradnutí pre človeka vyplývajú z toho aj nejaké dôsledky. Aká je to pre vás predstava, čo vo vás vyvoláva?

Môžeme však byť kľudní, realita je úplne opačná, žijeme v krajine kde je drvivá väčšina ľudí neveriacich a Boha odsunuli do ríše rozprávok a bájí. Veriacich, ktorí sa aj reálne snažia žiť podľa Božích odporúčaní (len návšteva kostola sa neráta) je možno 5 – 10 % alebo aj menej. A aj táto malá hŕstka je predmetom pohŕdania a posmechu zo strany väčšinového obyvateľstva.

Nečudujme sa preto, že táto spoločnosť funguje tak ako funguje, je to len nevyhnutný dôsledok. Väčšina tých čo sú vo funkciách, keď môžu tak sa nabalia. Ale je to úplne logické – Boha sa neboja veď ten „neexistuje“, zákony vedia obísť, súdy sú nemohúce, majú známosti, veď by boli hlúpi keby to nevyužili nie?

Riešením pre našu ateistickú spoločnosť by mohli byť všadeprítomné intenzívne kontroly.  Predstavte si zástupy kontrolórov ktorí by prečesávali aj paralelne (dvojito, trojito) najrôznejšie inštitúcie. Myslím si, že určite by to nejaký účinok malo hlavne ak by kontrolórovi, ktorý sa nechá podplatiť hrozilo, že ho ďalší kontrolóri po ňom odhalia a on príde prácu alebo pôjde do väzenia. Na môj vkus sa na Slovensku príliš málo kontroluje. Pritom si myslím, že platí: čím menej kontroly, tým viac priestoru na korupciu a machinácie. Aj toto však môže zlyhať za predpokladu, že všetci sa dajú skorumpovať, potom sa ocitneme v začarovanom kruhu.

Všetci túžime po láske.

29.04.2026

Podľa môjho názoru vo svojom vnútri každý z nás túži po láske. Je tu len taký malý problém. Ako tú lásku získať? Ježiš nám hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Mnohí ľudia túto jeho vetu bagatelizujú. Abd-ru-shin nám však vysvetľuje, že táto jedna veta je kľúčová. Ježiš nám touto vetou oznámil, že vo Stvorení existuje neviditeľný, ale zato mohutný [...]

Príčiny nášho utrpenia.

12.04.2026

S nejakou formou utrpenia sa zrejme stretáva mnoho ľudí. Trpieť však nechceme, verím tomu, že sa radšej chceme radovať zo života. Na mňa teraz doľahlo utrpenie v podobe agresivity, nervozity v mojom blízkom okolí. Prítomné to tam je už dlho, ale teraz ma to začalo nejako ťažiť. Sú to dokonca tri osoby, to už náhoda nebude. Ide o to ako sa s niečím takýmto vysporiadať. [...]

Vzdávam sa zúrivej ľudskej pomsty.

08.04.2026

V živote zažívame rôzne situácie aj tie ťažké. Pri konfliktoch býva dobrým zvykom, že každá strana má svoje artgumenty. Väčšinou každý hrabe len k sebe, tvrdo bojuje za svoje záujmy bez ohľadu na pravdu a spravodlivosť. Takže sa môže stať, že niektorá zo strán vzkypí od hnevu, kvôli prístupu protistrany. Z takýchto situácií bývajú ťažké hádky, urážky, [...]

Trump

Trump potvrdil dohady: USA zvažujú zníženie počtu vojakov v Nemecku

30.04.2026 06:26

Kancelár Merz podľa Trumpa „nevie, o čom hovorí“ a nečudo, že sa “Nemecku vedie tak zle čo sa týka ekonomiky aj iných oblastí“.

černobyl

ONLINE: USA prispejú 100 miliónmi dolárov na opravu ochranného krytu reaktora v Černobyli

30.04.2026 06:11

Zelenskyj pri príležitosti 40. výročia katastrofy v Černobyľskej jadrovej elektrárni obvinil Rusko, že pácha „jadrový terorizmus“.

Marcinková, Michelko

Michelko vyčíta Ficovi „polovičatosť“, Marcinková ho vidí v „orbánovských vodách“. Poslanci sa zhodli na jednej veci

30.04.2026 06:00

Marcinková a Michelko sa sporili o Ficovu cestu do Moskvy, Družbu aj eurofondy.

Ľubomír Bulík, Peter Vojtek, Pavel Macko, Ľubomír Svoboda

Štyria generáli, štyria pohľady. Čo povedali o novom šéfovi armády najvyššie postavení vojaci?

30.04.2026 06:00

Čo očakávajú od nového náčelníka Generálneho štábu?

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 731
Celková čítanosť: 1897604x
Priemerná čítanosť článkov: 2596x

Autor blogu

Kategórie