Aký by bol život podľa desatora

Ľudia majú z Boha a všetkého okolo toho paniku. Tak sa poďme teraz spolu pozrieť na to, čo vlastne ten Boh pre nás chcel. Vytvorme si v myšlienkach predstavu aký by bol život keby všetci ľudia dodržiavali desatoro, či by sme to dokázali zvládnuť a ako by sa v takom svete žilo.Takže mali by sme dodržiavať toto:

  1. Ja som Pán, tvoj Boh! Nebudeš mať iných bohov okrem mňa, aby si sa im klaňal.
  2. Nevezmeš meno Božie nadarmo.
  3. Pamätaj, aby si deň sviatočný svätil.
  4. Cti si otca i matku.
  5. Nezabiješ.
  6. Nescudzoložíš.
  7. Nepokradneš.
  8. Nevypovieš krivého svedectva proti blížnemu svojmu.
  9. Nepožiadaš manželku blížneho svojho.
  10. Nepožiadaš majetku blížneho svojho, ani ničoho, čo jeho je.

Dokázali by ste nekradnúť? Ale zároveň ani vás by nikto neokrádal. Aká je to predstava, desivá? Niekto má viac majetku iní menej to je normálne. Ak však aj človek ktorí je veľmi bohatý, ale získal svoj majetok poctivo, mal by byť jeho majetok nedotknuteľný a nikto by nemal po ňom bažiť a závidieť. To sú prikázania 7 a 10.

 

A čo držať sa svojej ženy a nepodvádzať ju, ale ani ona by vás s nikým nepodviedla. Vieme, že sú páry ktoré to dokázali a sú šťastní, treba možno len aby sa k sebe lepšie správali, snažili sa vzájomne si porozumieť a rešpektovať sa. O tom že je vernosť dôležitá, svedčí aj to že sú naň taktiež dve prikázania 6 a 9.

 

Krivo nesvedčiť proti niekomu na súde ani v bežnom živote. Keby sa toto dodržiavalo zrejme by sme potrebovali oveľa menej právnikov, sudcov či prokurátov ak vôbec nejakých. Ľudia by sa zrejme v takejto spoločnosti aj lepšie cítili.

 

Deti by si mali vážiť svojich rodičov za to, že sa o nich starajú. Ale oveľa viac zodpovednosti je na rodičoch, mali by brať úlohu otca a matky vážne a byť deťom dobrým príkladom. Na výchove detí veľa záleží, pretože v rukách detí leži budúcnosť sveta.

 

Nemohli by ste nikoho zavraždiť aj keď vám ublížil, ale ani vám by nikto nesiahal na život. Ak je pravda, že je len jeden Boh je logické, že by sme mali ctiť len jeho. Ak všetok život a aj náš pochádza od Boha tak by sme jeho meno nemali brať nadarmo alebo dokonca znevažovať, čo sa dnes v hojnej miere deje. Ľudstvu boli daní pomocníci od Mojžiša cez prorokov až po Ježiša. Udiali sa veľké udalosti ktoré sú hodné pripomenutia – uctenia.

 

Asi si neuvedomujeme, že vraždy, krádeže, nevera a iné pochádzajú od nás ľudí. Boh nám hovorí, aby sme to nerobili, aby sme žili lepšie. Zaujímavé je, že mnoho ľudí o Bohu nechce ani počuť, popiera jeho existenciu alebo má voči nemu odpor. Akoby Boh chcel pre nás niečo zlé, ale ja z toho nemám taký pocit.

 

Radostná správa o Ježišovom z mŕtvych vstaní.

05.04.2026

Bola to nedeľa, tretí deň po ukrižovaní Ježiša. Včas ráno prišla Mária Magdaléna k jeho hrobu, ale kameň bol odvalený. Bežala to povedať Ježišovým učeníkom. Šimon Peter a ešte jeden bežali tiež k hrobu a tiež videli hrob otvorený. Učeníci odišli domov, ale Mária z Magdaly ostala. Plakala a potom uvidela dvoch anjelov. Títo jej povedali: Žena čo plačeš?. Ona im [...]

Ako zlepšiť naše okolie.

04.04.2026

Každý z nás máme nejakých ľudí vo svojom okolí. Od toho najbližšieho kruhu, cez stredné až k najvzdialenejším, ktorých raz za čas pozdravíme na ulici. Niektorí povedia, že je to dielo náhody kto je v našom okolí ľudia na pracovisku, susedia atď.. Abd-ru-shin však píše, že nič nie je náhoda ani to akým rodičom sme sa narodili, akých máme súrodencov, susedov a [...]

Zavraždenie syna Božieho – hlásateľa PRAVDY.

03.04.2026

Ježiš nejaký čas pred svojou smrťou povedal svojim učeníkom: „Ale Radca ten Duch Svätý, ktorého pošle Otec v mojom mene ten vás naučí všetkému a pripomenie vám všetko, čo som vám hovoril.“ Čiže Ježiš už vtedy videl, že časť z jeho diela bude ľuďmi nesprávne pochopená alebo prekrútená. Ježiš takisto určite videl, že vznikne cirkev, ktorá sa bude snažiť [...]

Kruhac Kostolianska  3

Problémovú križovatku nahradí kruhový objazd. Práce začali hneď po sviatkoch

08.04.2026 07:00

Mesto oznámilo prestavbu križovatky pri Crow aréne na kruhový objazd.

Prístav v Baltskom mori, ruská ropa, tepna Moskvy, ukrajinské útoky

ONLINE: Ukrajina útočí čoraz hlbšie a bolestivejšie, škody sú obrovské. Ruskí blogeri zúria, kritika obrany silnie

08.04.2026 06:55, aktualizované: 07:45

Ukrajinské útoky majú citeľný dopad na ruský ropný export.

súsošie, Park olympijských víťazov, vizualizácia, Liptovský Mikuláš

Našim zlatým olympionikom postavia sochu. Vyrastie v parku pri rušnej štvorprúdovke, aby ju všetci dobre videli

08.04.2026 06:00

Veľké súsošie symbolizujúce športy, v ktorých vynikli naši olympijskí šampióni Martikán, Kaliská a Vlhová, ozdobí vynovený park v širšom centre mesta.

Vance, Orbán

Expert: Rusi v Maďarsku asi ešte nepovedali posledné slovo, ale Trump nemá rád „lúzrov“. Ak Orbán prehrá, prezident USA na neho zabudne

08.04.2026 06:00

Viceprezident USA JD Vance je na návšteve Maďarska. Tesne pred voľbami, ktoré sa konajú 12. apríla, prišiel republikán na pomoc premiérovi Viktorovi Orbánovi.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 728
Celková čítanosť: 1887203x
Priemerná čítanosť článkov: 2592x

Autor blogu

Kategórie