Ježišom ohlásený Radca bol tu: Abd-ru-shin

Ján – 14. kapitola 26. verš – „Ale Radca, ten Duch Svätý, ktorého pošle Otec v mojom mene, Ten vás naučí všetkému a pripomenie vám všetko, čo som vám hovoril.“

A skutočne prišiel. Bol ním Abd-ru-shin (Oskar Ernst Bernhardt), ktorý zanechal ľudstvu dielo nesmiernej hodnoty knihu Vo svetle pravdy. V nej píše o Bohu, o ľuďoch, o duchovnom svete, o samočinne pôsobiacich zákonoch, o tom ako správne žiť, vysvetľuje neznáme, objasňuje nepochopené a zapĺňa medzery nevedomosti ktoré tu doteraz boli a rušivo pôsobia až dodnes.

 

Zrejme by nikoho ani nenapadlo, že toto veľké Ježišovo zasľúbenie sa už splnilo. Dôvody sú najrôznejšie. Ľudský nezáujem a ľahostajnosť, nepriateľstvo voči Bohu, neschopnosť prijať kritiku a niečo nové atď.. Významným faktorom bolo aj to, že dielo vznikalo krátko pred II. svetovou vojnou a akoby sa stratilo v jej hrmote a hrôzach. Pritom vojna nemusela byť, keby sa ľudia upli na Abd-ru-shina a nie na Hitlera. Hitler ponúkol ľuďom lákavé ale falošné vysvetlenia (za všetko môžu Židia a pod.) a ciele, a ľudia išli za ním ako v tranze. Veď dať všetko za vinu niekomu druhému, pritom ho obrať o majetok je také sladké, krásne a neodolateľne lákavé.

 

V roku 1923 začal Abd-ru-shin uverejňovať duchovne zamerané prednášky k jednotlivým témam v časopisoch Gralsblätter a Der Ruf. Písal a vysvetľoval všetko čo ľudstvo potrebovalo a chcelo vedieť. V jeho prednáškach cítiť hlbokú pravdu, logiku a lásku, ale chýba tam vyzdvihovanie ľudstva, snáď aj preto si prednášky získali užší okruh čitateľov. Zvedavcov bolo veľa to určite, ale tých čo dielo skutočne oslovilo málo. Zrejme boli vtedy ľudia vnútorne ešte príliš zlí, čo sa prejavilo vzrastajúcou Hitlerovou mocou a nakoniec vypuknutím II. svetovej vojny, kde zahynuli milióny a ľudia si navzájom spôsobovali obrovské utrpenie. Samotnému Abd-ru-shinovi bolo zakázané pôsobiť a bol pod dohľadom gestapa.

 

Všetko zrejme mohlo byť inak keby sa Nemci utiekali k Abd-ru-shinovi a nie k Hitlerovi. A ako je to s nami ľudia dnes? Sme už lepší ako pred tými 80 rokmi? Pevne verím, že áno že sme sa poučili z hrôz a chýb minulosti. Nedá mi aby som na toto dielo neupozornil. Je našou prirodzenou vlastnosťou, že sme hladní po pravde a poznaní, skutočne slepá viera nič neosoží. Mne toto dielo odpovedalo na všetky otázky, zmenilo ma a upevnilo vo mne vieru v Boha. Som teraz šťastný a spokojný človek a to isté prajem aj vám, skutočne ešte len prichádza čas kedy ľudstvo toto dielo spozná, čo môže byť začiatkom novej doby ohlasovanej ako tisícročná ríša.

Rodinu si nevyberáš.

17.11.2025

Tak hovorí ľudové porekadlo. Je to odkaz na to, že niekedy sa cítia ľudia nepríjemne v kruhu svojej najbližšej rodiny. Vzniká tu dojem, že sme obete a proste sme len mali smolu do akej rodiny sme sa narodili. ALE Abd-ru-shin vo svojich prednáškach vysvetľuje, že je to práve naopak. Že každý je presne v takej rodine ako si zaslúži. Že nejde o žiadnu náhodu, ale o dokonalú [...]

Čomu ľudia skôr veria?

06.11.2025

1. Že existuje dokonalá Božia spravodlivosť, ktorej sme všetci podrobení alebo po 2. že svet je nedokonalý, je tu veľa nespravodlivosti a panuje tu ľubovôľa. Budem rád ak pod mojím článkom vznikne minianketa. Pozrime sa do staroveku napríklad na grécku spoločnosť. Ľudia síce verili v „bohov“, ale aj tak im pripisovali ľudské vlastnosti, slabosti, intrigy a podobne. [...]

Diabol ponúka drogy a sľubuje raj,

02.11.2025

kto mu však naletí dostane skôr peklo. Luciferovi prisluhovači drogy pred ostatnými neskutočne vychvaľujú, sľubujú fantastické zážitky dobre že nie super schopnosti. Tento blud podľa mňa vypustil Diabol, aby ľudí otestoval akí sú pevní. Díleri ho počúvli a zarábajú na tom. Milióny konzumentov ho tiež počúvlo a ničia si zdravie, prichádzajú o svoju budúcnosť. [...]

hráč, automat, hazard

Matovičove hnutie chce zakázať fajčenie a pitie alkoholu v herniach

18.11.2025 13:07

Cieľom návrhu je podľa predkladateľov zlepšiť ochranu zdravia zamestnancov a návštevníkov.

Maďarsko EÚ Orbán univerzita letná Magyar reakcia

Magyar: Získame krajinu späť od padlej, skorumpovanej vlády

18.11.2025 13:01

Čakajú nás povznášajúce a nádherné dni, týždne a mesiace, podčiarkol maďarský opozičný líder.

SPOMIENKA: Deň boja za slobodu a demokraciu

Z najvyšších ústavných činiteľov zarobil v roku 2024 najviac prezident Pellegrini. Aký príjem priznala Čaputová a Fico?

18.11.2025 13:00

Pellegrini priznal bezodplatné užívanie rodinného domu v bratislavskej Vrakuni.

Maroš Žilinka

Generálna prokuratúra reagovala na Ficove výzvy na opätovné vyšetrovanie vraždy Kuciaka a Kušnírovej

18.11.2025 12:45

Vražda investigatívneho novinára sa má na ŠTS v Pezinku začať odznova pojednávať 26. januára 2026.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 713
Celková čítanosť: 1804751x
Priemerná čítanosť článkov: 2531x

Autor blogu

Kategórie