Celibát

Katolíckou cirkvou zmietajú pedofilné a homosexuálne škandály a pritom už apoštol Pavol bol proti celibátu. Myslíte si, že žartujem? Tak si otvorte Bibliu pri konci Prvý list Timoteovi a uvidíte to na vlastné oči. Tu na strane 220 výslovne a jasne poučuje Timotea aký má byť biskup a hovorí mu, aby sa vyvaroval bludných a falošných učiteľov, ktorí zabraňujú  ženiť sa, a prikazujú zdržiavať sa pokrmov. „Veď všetko čo Boh stvoril je dobré a nič nie je na zavrhnutie“ – píše.

Str. 219 „Biskup musí byť bez úhony, muž jednej ženy, striezlivý, rozumný, slušný, pohostinný, …  Ďalej „Má si dobre spravovať dom a deti udržiavať v poddanosti so všetkou dôstojnosťou“. Takže z toho vyplýva, že kňazi môžu mať ženy a deti ako ostatní ľudia. Apoštol Peter a Pavol boli zakladateľmi cirkvi, dá sa povedať a hlavne boli súčastníkmi Ježiša Krista, ktorý bol v priamom spojení s Bohom. Sami vidíme ako sa možno vplyvom času a okolností odkloniť od pravej cesty a urobiť totálny obrat. Čo vymysleli koncily, účelové rozhodnutia svetskej či cirkevnej moci a urobili z toho napokon nemenné dogmy. Sami vidíme aj ten úžitok aký dogmy môžu priniesť.

Celibát – nejdem pátrať kedy a prečo tento skvelý vynález rímsko-katolíckej cirkvi vznikol, ale chcem sa prihovoriť za to, aby tento zhubný nádor spoločnosti bol odstránený. Pedofilné a homosexuálne škandály zmietajú RKC a poburujú celý svet, ubližuje sa čistým detským dušiam a znevažuje sa týmto spôsobom samotný Vznešený Boh Tvorca. V tejto súvislosti chcem upozorniť na to, že cirkev dneška nemožno stotožňovať s Bohom. Spomeňme si tiež, ako vystupoval Ježiš voči farizejom a zákonníkom. Sľuboval im imunitu a beztrestnosť, či akúsi zhovievavosť? Nie, ale naopak dosť tvrdo ich karhal a vystríhal pred zlým konaním a následkami. Tak nebojme sa v tomto nasledovať Ježiša a brať cirkevných hodnostárov na zodpovednosť. To je pravá láska a pomoc pre nich, nie zametať škandály pod koberec.

Čas ukáže, či táto obria skostnatená štruktúra dokáže zmeniť svoje rozhodnutie z minulosti a zrušiť celibát. Ale čo je horšie urážka tých čo to zaviedli alebo utrpenie detí ale aj samotných kňazov, ktorí milujú Boha ale musia takto nezmyselne trpieť alebo zrušiť blud z minulosti? Veď každý máme v sebe pohlavné pudy a kto ich do nás vložil ak nie Boh? Vyzerá to, že pohlavná zdržanlivosť skutočne duchu nič neprospieva a stojí nás len zbytočné sily potláčať túto ohromnú prírodnú silu príťažlivosti muža a ženy.

Pri potláčaní prirodzených pudov vznikajú neprirodzené deviácie akými sú pedofília a homosexualita, čo má pre takto postihnutých ľudí veľmi neblahé následky a sú tiež traumou pre spoločnosť. Toto dianie sa týka celého sveta a neobchádza ani Slovensko, viď teraz aktuálne nitriansky kňaz. Preto vzchopme sa a povedzme nie celibátu, ozdravme svoju spoločnosť nech prekvitá šťastím a pravou láskou. Nech sa nič nezametá pod koberec lebo tým sa vina len zväčšuje. Radšej treba riadne všetko prešetriť a toho čo sa to týka poslať na liečenie, aby sa mohol svojej úchylky postupne snáď zbaviť a žiť normálny život.

Prvý list Timoteovi, Biblia str. 220, 4.kap. ešte raz vyzývam prečítajme si to, stojí to za to. Slováci preberme sa z malátnosti a letargie, odhoďme otupenú myseľ a plášť otroctva. Buďme sebavedomým národom s vlastným názorom a konaním,  takto sa môže stať z bedárov dokonca svetlý príklad pre celý svet. Ale to sa stane len vtedy ak otvoríme svoju myseľ a srdce, budeme odstraňovať neduhy z našej spoločnosti budeme chrániť prírodu a dokážeme niečo krásne a dobré vytvoriť, vtedy nás aj Boh požehná. Lebo požehnania a aj všetok život pochádzajú nie od cirkvi, ale od Boha, na to nezabúdajme.

 

Ľudské slová a ich účinky.

19.06.2026

Väčšina ľudí si myslí, že hovoriť môžu hocičo čo sa im zachce bez následkov. Abd-ru-shin však vysvetľuje, že to tak nie je, že aj ľudské slovo má budujúci účinok. V Biblii máme záznam o sile Božieho SLOVA: „Na počiatku bolo Slovo! A Slovo bolo u Boha! A Boh bol to Slovo!“ Spomeňme si na Božie: „Buď Svetlo!“ Takto vzniklo stvorenie mimo Božskej ríše. Vedci [...]

Elity na celom svete zlyhávajú.

18.06.2026

Pýtate sa prečo je svet v takom stave? Podľa mňa veľký podiel na tom majú skutočne elity – tí najschopnejší, najmúdrejší, najbohatší, najkrajší atď. z nás. A to vidno po celom svete. Takýmto spôsobom dokázali svetské a cirkevné elity odsúdiť a zavraždiť Ježiša – človeka bez viny. Človeka ktorý bol jedno s Bohom a všetkému rozumel a všetkému chápal. [...]

Cesta k šťastnému životu.

17.06.2026

Predstavte si, že po našich cestách by jazdili vodiči, ktorí nepoznajú dopravné predpisy. Asi sa zhodneme, že by to bol poriadny chaos a mnoho škody, utrpenia aj zbytočných úmrtí. A Abd-ru-shin píše, že presne tak je to aj s našimi životmi. Keď nepoznáme Zákony Stvoriteľa, tak si zbytočne spôsobujeme mnoho utrpenia. Vážim si a rešpektujem každého veriaceho aj [...]

ta3 daniš minar

Prečo Slováci prestali veriť médiám? Daniš hovorí o aktivizme, Minár o rozbitej spoločnosti

25.06.2026 06:00

Sú problémom novinári, sociálne siete alebo rozhádaná spoločnosť?

Magyar, Fico, Tusk, Babiš

Visegrád ponúka slogany (ako od Trumpa). Aká bude realita?

25.06.2026 06:00

Stačilo, aby skončil Viktor Orbán, a visegrádska štvorka si znovu padla do náručia.

SR MŠVVaM podnet GP inšpekcia TK BAX

Sociálne siete menia detstvo. Drucker hovorí, prečo už nestačí len dohľad rodičov

25.06.2026 06:00

Zákaz sociálnych sietí pre deti do 16 rokov, veľká reforma škôl aj napäté rokovania o rozpočte.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 738
Celková čítanosť: 1947412x
Priemerná čítanosť článkov: 2639x

Autor blogu

Kategórie

Archív