Založ si blog

Právo na migráciu neexistuje

Podľa mňa existuje len právo žiť tam, kde sme sa narodili. Áno v minulosti migrovali celé kmene a národy, ale bola to úplne iná doba. Neboli pevné hranice, národy sa len utvárali a neosídleného priestoru bolo určite viac keďže populácia bola oveľa menšia ako dnes.

Viete si to ale predstaviť dnes, žeby sa nejaký národ zdvihol, že ide niekam za lepším? Veď kam by asi tak išiel, keď kmene a národy si podelili celý svet? Z tohto pohľadu vnímam migráciu ako nebezpečnú, môže byť zdrojom násilia a nenávisti. Treba chrániť aj práva domáceho obyvateľstva a nie jednostranne ochraňovať len migrantov. Ak totiž vznikne v niektorom štáte napríklad v Nemecku silná menšina iného štátu napríklad turecká menšina, čo nie je celkom nereálne, môže to mať veľmi negatívne následky.

Táto menšina sa totiž môže správať inak ako domáce obyvateľstvo. Keď tam tí ľudia žijú dlho získajú občianstvo a všetky práva ako domáce obyvateľstvo, lenže nemusia vždy presadzovať to čo chce domáce obyvateľstvo. Samozrejme prinášajú si úplne inú kultúru, ktorú si chcú chrániť a ponechať. Môžu mať aj inú demografiu, môžu mať aj dvakrát toľko detí ako domáce obyvateľstvo. A to je už krok od toho aby vznikol štát v štáte. Alebo si pozrite aké problémy malo prvé Československo s obrovskou nemeckou menšinou a k čomu to viedlo.

Osobne si myslím, že z ekonomických dôvodov neexistuje žiadne právo na migráciu. Keď sa chcú mať ľudia v niektorej chudobnejšej krajine lepšie musia si to zaslúžiť vlastným úsilím a rozumum a nie utekať. Ani bohatým krajinám to samé z neba nespadlo, ale generácie budovali svoje bohatstvo. Väčšinou vidno, že bohatstvo sa tvorí tam kde prichádza vedecký a technický pokrok a kde sa krajina efektívne a múdro riadi.

Ak ľudia utekajú pred vojnou, mali by byť dočasne prichýlení v okolitých krajinách to áno. Ale ostatné štáty majú urobiť všetko preto aby vojna v tej krajine čo najskôr skončila a tí čo pred ňou utiekli sa mohli vrátiť. Štáty sveta by mali myslieť v prvom rade na ľudí ktorí pred vojnou utiekli a nie na to ktorý vládca sa im páči a ktorý nie. Mali by proste jednať s každou legitímnou silou, ktorá ovláda krajinu a vyrokovať čím skorší návrat utečencov do svojej vlasti a urobiť maximum aby neboli postihovaní. Napríklad v Sýrii treba jednať s Bašárom Asadom, ja tam nevidím žiadny veľký posun.

Samozrejme pomôcť treba materiálne, finančne a každý ako vie pri obnove zničenej krajiny. Ale trvalé presídlenie veľkých národných komunít z dlhodobého hľadiska nemôže priniesť nič dobré. Najlepšie by bolo, keby sa aj veľmoci a všetky krajiny správali zodpovedne a nerozoštvávali domáce obyvateľstvo a nevyvolávali vojny kvôli vlastným záujmom.

 

Štrajkujúci autodopravcovia musia mať jednotné a reálne požiadavky

11.01.2020

Ja osobne oceňujem štrajk autodopravcov, pretože ľudia čo podpisovali zmluvu na mýtny systém už dávno mali sedieť v base a prísť o majetok. Chcem len vyzvať autodopravcov, aby prekonali viac »

Nutnosť samostatnej Európskej armády

05.01.2020

Americká vojenská stragégia je agresívna. Spomeniem nedávnu vraždu iránskeho generála. Naproti tomu európska vojenská stratégia je solidárna, po svete pôsobia európske štáty aj humanitárne. viac »

Abd-ru-schin položil základy tisícročnej ríše

29.12.2019

Keď Ježiš cca pred 2000 rokmi videl aké biedne je to s ľuďmi, aký veľký je náš úpadok a ako sa v ľuďoch Živé slovo ťažko ujímalo, hlboko pohnutý prisľúbil nám poslednú pomoc. Prisľúbil viac »

Indonézia / záplavy /

Silné dažde a záplavy na Madagaskare si vyžiadali najmenej 31 obetí

25.01.2020 21:55

Madagaskarský premiér Christian Ntsay situáciu označil za "národnú pohromu".

Iran

Irán varoval, že dokáže obohatiť urán na akúkoľvek úroveň

25.01.2020 21:34

Pred podpísaním jadrovej dohody vyrábal Irán urán obohatený na 20 percent. Pre výrobu jadrových zbraní je potrebné obohatenie na 90 percent.

Bulgaria Protest Water Crisis

Obyvatelia bulharského mesta Pernik protestovali proti nedostatku pitnej vody

25.01.2020 20:28

Stovky demonštrantov vyzývali vládu na prijatie naliehavých opatrení na odvrátenie humanitárnej krízy, ktorá podľa nich tomuto mestu hrozí.

Väzenie, väzni

Upratovačku odsúdili na 15 rokov za krádež hodiniek marockého kráľa

25.01.2020 19:41

Upratovačka pracovala v kráľovskej rezidencii, kde mala celkovo ukradnúť až 36 luxusných hodiniek.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 383093x
Priemerná čítanosť článkov: 2214x

Autor blogu

Kategórie