Stvoriteľ doprial pápežovi Františkovi výnimočný deň na odchod z tejto Zeme. Veľkonočná nedeľa a Veľkonočný pondelok sú oslavou zmŕtvychvstania Ježiša – syna Božieho. Toto sú dva dni veľkej radosti pre kresťanov. Je to snáď to najdôležitejšie čo nám Ježiš prišiel povedať a aj to sám dokázal svojim učeníkom, keď sa im po smrti zjavil.
Niekto by mohol povedať, že zmŕtvychvstanie bolo iba pri Ježišovi. Ale to podľa mňa nie je pravda. V evanjeliách nájdeme Ježišove výroky smerom k nám bežným ľuďom napríklad: „telo nič neosoží, duch oživuje“ alebo „v dome môjho Otca je mnoho príbytkov“. Ježiš nás nabádal aby sme žili čestne a dostali sa tak do Kráľovstva nebeského. Sám hovoril, že po Jána Krstiteľa tu bol zákon a proroci a jemu Mesiášovi bolo ponechané zvestovať Kráľovstvo nebeské.
Jednoducho povedané Ježiš nám prišiel povedať, že smrťou nič nekončí. Takže aj duša pápeža Františka žije ďalej aj duše všetkých zosnulých. Ide len o to kto ako žil akým sa stal človekom, podľa toho jeho duša smeruje postupne nahor alebo nadol alebo si musí vysporiadať, čo ešte nemá vysporiadané. Na toto by sa podľa mňa mala aj cirkev zamerať, že pozemskou smrťou nič nekončí. Je to obrovská nádej pre nás všetkých. Radšej nech odpustky nechajú pre Stvoriteľa a tomuto sa venujú. Veď čo je krajšie ako môcť žiť ďalej aj po pozemskej smrti.
Čo by za to dali mnohí ľudia keby si mohli predĺžiť svoj život o rok, dva. A tu Stvoriteľ nám ponúka večný život. Len samozrejme nič nie je zadarmo. Je potrebný určitý vnútorný morálny stav človeka, určitý stupeň čistoty, aby sme sa tam mohli kvalifikovať.
Dnes je výnimočný deň milióny kresťanov sa radujú zo zmŕtvychvstania Ježiša. Je to podľa mňa pocta pre pápeža Františka, že odišiel v takýto výnimočný deň. Aj cirkev by to mala zdôrazňovať, že ani pápež v skutočnosti neumrel a ani ostatní neumrú. Môcť žiť večne to je niečo výnimočné.
Má to aj ďalšie pozitívum Abd-ru-shin nám radí, aby sme mŕtvych nezdržiavali svojím kvílením a nárekmi, pretože to zosnulej duši prekáža v odpútavaní od pozemského tela a v potrebnom vzostupe. Tak hoci je dnes smutný deň pre kresťanov, že stratili pápeža, zároveň je aj šťastný deň, že Ježiš nám dokázal, že život pokračuje aj po pozemskej smrti. Nezdržiavajme preto pápeža Františka svojimi nárekmi, ale radšej ďakujme za všetko čo vykonal a modlime sa za neho, aby jeho duša stúpala do svetlých výšin – domov do raja – do Kráľovstva nebeského.
Uvažujete aj so Zoranom44 aj Abd rushinom... ...
Tak, ako Satan Diabol oklamal Evu v Edene, tsk... ...
Celá debata | RSS tejto debaty