Toto je stará ľudová múdrosť – príslovie. Takéto niečo vzniká prežitím celých generácií. Dôvod prečo sa to zachovalo až dodnes je zrejme ten, že to bude naozaj pravda.
Predstavte si, že zajtra vás čaká nejaká situácia, v ktorej sa musíte rozhodnúť. Celý deň nad tým premýšľate zvažujete všetky okolnosti, všetky pre a proti jednotlivému rozhodnutiu. Medzitým riešite bežné povinnosti daného dňa. Napokon nadíde večer, vy ste unavení a vtedy si spomeniete na toto starodávne príslovie – vekmi overenú múdrosť našich predkov. Poviete si, že ráno je múdrejšie od večera a ľahnete si spať.
Pozrime sa na to bližšie. Tým že si toto večer poviete, jednak sa vyhnete prebdenej noci. Namiesto toho sa radšej dobre vyspíte pred dôležitým dňom ktorý vás čaká. A je tu ešte jemnohmotný, duchovný aspekt. Abd-ru-shin vysvetľuje, že človek pozostáva z ducha, jemnojších záhalov – duše a pozemského tela. Čiže okrem pozemského tela máme aj jemnohmotné a ducha.
Zdá sa že v spánku keď sú hmotné zmysly utlmené, môžeme jasnejšie vnímať a prijímať jemnohmotné a duchovné vnemy. Môžeme zažiť zaujímavý sen, ktorý nám našepká, ukáže čo sa napríklad udeje keď sa rozhodneme určitým spôsobom alebo keď budeme konať určitým spôsobom. Ukáže sa nám to v obrazoch. Keď sa zobudíme mali by sme si dopriať chvíľu a porozmýšľať nad naším snom, pretože to môže byť pre nás veľmi cenná rada, čo sme vo sne videli. Predpokladám že naši predkovia boli ešte vnímavejší na tieto veci a podľa mňa aj toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo vznikla táto ľudová múdrosť.
Celá debata | RSS tejto debaty